I.A třída: Lomnice otočila zápas v Hamrech, blízko bodům byl i Košťálov

24.10.2017 19:41:25 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Libštát,Košťálov,Lomnice nad Popelkou

V dalším kole I.A třídy získala tři body Lomnice, když její hráči prohrávali ve Velkých Hamrech 1:0 a 2:1, ale parádním výkonem utkání otočili na 2:4. Blízko bodům měli i hráči spojeného týmu Košťálov/ Libštát, kteří doma prohrávali s rezervou Mšena už 0:3, ale dokázali snížit na 2:3, přitom už předtím nevyužili spoustu šancí.

V příštím kole Lomnice přivítá v derby právě okresního rivala Košťálov.

Košťálov/ Libštát - Mšeno B 2:3 (0:2)

Domácí fotbalisté vstoupili do utkání velmi aktivně a soupeře jasně přehrávali, ale několik šancí nevyužili a hosté z první vážnější šance udeřili. Klazar neudržel centrovaný balon, ten se dostal k Hýřovi, který míč poslal do sítě. Ve 38. minutě byli domácí blízko vyrovnání, ale Holovič pouze orazítkoval tyč. A tak přišel trest ve 43. minutě, kdy se těsně před odchodem do kabin trefil znovu Hýř. Pro domácí to byl krutý výsledek, když v prvním poločase nevyužili řadu šancí.

Nástup do druhé půle se domácím nepovedl a rychlý brejk zakončil třetí brankou v domácí síti Švorc. Domácí poté hru otevřeli a hosté podnikali rychlé kontry do otevřené obrany. Šanci na snížení měl v 66. minutě Stehlík, ovšem jeho pokus vykopl hostující hráč z brankové čáry. V 70. minutě postupovali hosté tři proti jednomu bránícímu hráči, ale Flek špatně vyhodnotil situaci. V 74. minutě domácí snížili, když se trefil hlavou Cerman. V 76. minutě po chybě v rozehrávce domácích postupoval Chropůvka sám na brankáře, ale přestřelil. V 90. minutě domácí snížili díky Stehlíkovi na rozdíl jediné branky. V nastavení domácí zahrávali dva rohové kopy po sobě, ale vyrovnávací branku už se jim nepodařilo vstřelit.

Branky: 74. Cerman, 91. Stehlík - 11. a 43. Hýř, 50. Švorc. Rozhodčí: Bohata - Lupuszynski, Blaschke, ŽK: 1:5. Diváků: 100. Košťálov/ Libštát: Klazar - Grafek (T. Koldovský), Poledník (Kosina), Cerman, Sládek - K. Janata, Piry, Klaban (Lukeš), Sádek - Holovič, Stehlík

Velké Hamry B - Lomnice 2:4 (1:0)

Minulý zápas doma se Lomnickým nepovedl, a tak chtěli zaváhání odčinit, když klíčem mělo být pohlídat domácí útočníky. Prvních 15 minut byli lepší domácí, trefili břevno a vstřelili Žitkou i jeden gól. Na druhé straně trefil břevno i z trestného kopu Dlouhý a proti dalším domácím šancím dvakrát dobře vyběhl Přibyl.

Ve druhém poločase hosty oživilo střídání, ale také změna v přístupu a větší chuť do zápasu. V 53. minutě Knížek centrem našel Drahoňovského, který srovnal na 1:1. Za dvě minuty ovšem vrátil domácím vedení Paldus. Pak už ale úřadovali pouze hosté. Starý našel v 60. minutě Gaubmana, který střelou podél gólmana vyrovnal na 2:2. V 69. minutě ve skrumáži Sehnoutek upravil na 2:3. Po ruce v domácím vápně rozhodčí nařídil penaltu, ke které se postavil Drusan. Brankář jeho střelu vyrazil, ale Drusan ji dokázal nasměrovat podruhé už do správného rohu branky a stanovil zápasu končený výsledek 2:4.

Branky: 13. Žitka, 55. Paldus - 53. Drahoňovský, 60. Gaubmann, 69. Sehnoutek, 85. Drusan. Rozhodčí: Jirák - Čurda, Vachek, ŽK: 6:1. Diváků: 80. Lomnice: Přibyl - Knížek, Materna, Bryscejn, Veg - Dlouhý (86. Košťák), Drusan, Gaubman, Kraus (46. Sehnoutek) - Drahoňovský, Starý.