I.A třída: Lomnici stačil k poražení Jilemnice povedený první poločas

23.09.2013 13:32:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Horní Branná,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou,Harrachov

V krajské fotbalové I.A třídě bylo v šestém kole na programu derby Lomnice - Jilemnice. Oběma týmům se letos daří střídavě, ale o dost hůře je na tom bodově Jilemnice. Ta nebodovala ani v Lomnici nad Popelkou, zejména kvůli katastrofálnímu prvnímu poločasu.

V dalších zápasech Košťálov podlehl ve Frýdlantu a v neděli Horní Branná porazila v dalším okresním derby Harrachov.

Lomnice - Jilemnice 3:2 (2:0)

Po úvodním oťukávání se v 6. minutě jilemnický brankář Tuž dopustil hrubé chyby, když špatným vyběhnutím nabídnul vyloženou šanci domácímu Heřmanskému, který pohodlně do prázdné branky otevřel skóre. Po obdržené brance se jilemnická hra opět změnila v křeč a ve 34. minutě, po chybě Vorla u postranní čáry, Drahoňovský s přehledem zvýšil na 2:0 pro  Lomnici.

Ve druhém poločase se hra hostů zlepšila, ale v 51. minutě ještě stačili domácí upravit Drahoňovským na 3:0 po přísně nařízené penaltě za nastřelenou ruku Paulů. Pak ale domácí téměř přestali hrát a po zbytek utkání byla lepším mužstvem Jilemnice. V 74. minutě po krásné samostatné akci snížil Tonar. V 85. minutě, po přesném centru Illnera do šestnáctky a parádním zakončení Staňka, to bylo 3:2. To ale bylo vše, víc už hosté nestihli.

„Ve druhém poločase jsme se zbytečně vytratili a nechali hosty hrát. Konečný výsledek jsme ale se štěstím uhájili 3:2, takže jsme spokojení," řekl trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

„První poločas byl z naší strany tragédie, druhý už byl herně lepší. Výrazně nám pomohlo zařazení Tonara do středové řady," uvedl po utkání trenér Jilemnice Michael Hradecký.

Branky: 6. Heřmanský, 34. a 51. z penalty Drahoňovský - 74. Tonar, 85. Staněk. Rozhodčí: Kubišta - Odvárko, Bým, ŽK: 2:3. Diváků: 100. Lomnice: Jezdinský - Vohnout (55. Sedlák), Kraus, T. Ďoubalík, Košťák (65. V. Čapek) - Podstavek (35. Čermák), J. Ďoubalík, Mich. Drábek, Vávra - Heřmanský, Drahoňovský. Jilemnice: Tuž - Mečíř, Šťastný, Šnorbert, Paulů - Vorel (46. Bergemann), Jež, Mašek (54. Illner), Staněk - Horáček (64. Hadač), Tonar.

Frýdlant - Košťálov 2:0 (1:0)

Začátek utkání patřil Košťálovu, ale žádná ze tří střel z velkého vápna se nevešla mezi tři tyče. Od 15. minuty byli domácí lepším týmem. Nebezpečný byl především Plesar, kterého dvakrát vychytal gólman Jakubíčko. Při sílícím tlaku však domácí obrana zapomněla na Zboroně, který postupoval sám na branku. Místo zakončení ale hledal dalšího spoluhráče, čímž promarnil asi největší košťálovskou šanci zápasu. Ve 23. minutě šel opět aktivní Plesar sám na brankáře Jakubíčka, branka mu však byla malá. O minutu později se už domácí radovali, když se po samostatné akci prosadil Folda. Košťálov se poté snažil o vyrovnání, ale všechny střely končily mimo branku domácích.

Ve druhé půli chtěl Košťálov utkání otočit, ale nic mu nevycházelo. V 53. minutě šel domácí útočník sám na Jakubíčka, který ho ovšem vychytal. V 68. minutě se měnil stav na 2:0, když se domácí Folda trefil z pokutového kopu, kterému předcházel faul košťálovského brankáře. V 72. minutě mohl utkání zdramatizovat Móro, kterého našel centrem do malého vápna Sádek, trefil však jen boční síť. Do konce utkání se již nic vážného nepřihodilo, a tak si domácí připsali zaslouženě tři body.

„Po minulém utkání jsme spadli opět na zem. Po dnešním výkonu jsem velice zklamán, body jsme si v žádném případě nezasloužili," zhodnotil utkání trenér Miroslav Palka.

Branky: 24. a 68. z penalty Folda. Rozhodčí Vachek. ŽK 1:1. Diváků: 20. Košťálov: Jakubíčko - Otmar (75. Vojtíšek), Kašpar, Huráň, I. Móro - K. Janata, Cerman, Piry, Prousek - J. Sádek, Zboroň.

Horní Branná - Harrachov 3:1 (2:1)

Utkání začali lépe domácí hrou po křídlech. V 8. minutě po pravé straně unikl Landiga a jeho přihrávku před branku Nýdrle zkušeně přepustil Šimkovi, který Horní Brannou poslal do vedení. Domácí uspokojení však trvalo pouze tři minuty. Středem obrany se totiž prohnal Chlup a překonal Hoffmana - 1:1. Potom pokračovalo dobývání branky Harrachova, kterou hájil Vrána. Dlouhý pas Kocourka proletěl malým vápnem hostů bez kontaktu. Poté střílel Svoboda, jeho střelu srazil obránce na roh. Minutu na to Kocourek bombou levou nohou trefil břevno Vránovy branky. V 19. minutě měl čistou gólovou příležitost z bezprostřední blízkosti výborně hrající Fiedler, ale chyběl mu důraz! Až ve 30. minutě po faulu na Svobodu se z trestného kopu trefil k tyči Vašek, a bylo to 2:1. Dvě minuty na to opět unikl Landiga, ale Nýdrle hlavou mířil nad branku. Hosté zahrozili před koncem prvního poločasu, ale Hoffman v brance situaci výborně vyřešil.

Druhý poločas hosté začali aktivněji, domácí jakoby ještě chvíli zůstali v „kabině". Rychle se však vzpamatovali a po Landigově akci se ve 49. minutě dostal do vyložené šance Šimek, ale Vránu nepřekonal. Minutu na to hosté kopali trestný kop z 28 metrů a jejich prudkou střelu do šibenice Hoffman bravurně vyrazil na roh. Na druhé straně Nýdrle prudce vystřelil k tyči, ovšem Vrána míč vyrazil. V 85. minutě měl gól na hlavě opět Fiedler, z blízka těsně minul. V 88. minutě výborný Landiga opět utekl po pravé straně a míč naservíroval Nýdrlemu před branku, a ten již věděl co s ním - 3:1.

„Výborně zahráli Fiedler a Landiga. Pochvalu však zaslouží všichni za týmový výkon," uvedli k zápasu trenéři Horní Branné Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 8. Šimek, 30. Vašek, 88. Nýdrle - 11. Chlup. Rozhodčí: Řeháček st., ŽK: 2:5, ČK: 1:2 (80. Kocourek - 78. Horáček, 85. Kroupa). Diváků: 120. Horní Branná: Hoffman - Šimůnek, Vašek, Chlup - Kocourek - Fiedler, Beneš (65. Pešina), Svoboda - Šimek (51. Jón), Landiga (89. Kobrle), Nýdrle.