I.B třída: Bozkov v derby o záchranu porazil rezervu Železného Brodu

01.06.2019 11:40:08 | Autor: Milan Poličanský a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Roztoky u Jilemnice,Bozkov,Železný Brod,Přepeře,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Ve 23. kole I.B třídy východ bylo na programu derby Bozkova s Železným Brodem B. Domácí těžké utkání o záchranu zvládli a vyhráli 2:1. Mistrovská Bělá vyhrála i v Držkově a zřejmě už se zastřeluje na příští sezonu ve vyšší soutěži.

Bozkov - Železný Brod B 2:1 (1:0)

Na Cihelném poli se v sobotu odpoledne hrálo důležité utkání v boji o záchranu mezi Bozkovem a rezervou Železného Brodu. Bozkovští byli připraveni na hřišti nechat vše. A začali dobře, ve 2. minutě dostal Štěpánek dobrou přihrávku, ale nezkusil vystřelit z první a poté už byl zablokován soupeřem. Za šest minut nacentroval Mazánek zprava balon před bránu, bohužel Balcar odtud vystřelil pouze kus nad bránu. Ve 12. minutě agilní Štěpánek vybojoval rohový kop, k němu se postavil Mazánek, míč následně si našel Havel a hlavičkoval vedle pravé tyče. Ve 20. minutě vybojoval roh i Balcar, ale následně ho rozehrál Mazánek nakrátko a z šance nebylo nakonec nic. Minutu na to Havel vybojoval na půlce míč a běžel s ním až k vápnu, kde vystřelil, ale Mařík jeho pokus vyrazil na rohový kop. Ve 29. minutě se ale už domácí publikum mohlo radovat, převahu přetavili hráči konečně už v gólovou radost. Štěpánek vymotal obranu ve vápně a následně poslal centr za sebe před vápno, kam si nabíhal Maleček a trefil se parádně kousek od pravé tyče -1:0. Ve 30. minutě nezužitkovali hosté rohový kop, to za dvě minuty Červeného pokus z 30 metrů proletěl kousek vedle brány. Ve 34. minutě zahrávali hosté přímý kop ze 40 metrů, ale Liďák míč odhlavičkoval pryč. Za dvě minuty se role vyměnili a k přímému kopu se postavil Červený, ale míč proletěl jen vedle levé tyče. Ještě jednu šanci měli domácí do poločasu, když ve 41. minutě Štěpánek vystřelil z 30 metrů a míč proletěl opět jen kolem levé tyče.

Druhý poločas chtěli domácí, nabuzeni svou převahou v prvním poločase, navýšit vedení. V 52. minutě přihrál Štěpánek doleva na Havla u vápna, ten ale míč netrefil dobře. V 56. minutě domácí zahrávali rohový kop, ale nevznikla vážnější šance. Za šest minut vybojoval čerstvý Seifert míč pro Mazánka, ten nabíhal k bráně zprava a z 20 metrů zkusil vystřelit a překonal Maříka podruhé. A za čtyři minuty ten samý hráč mohl navýšit znovu, když dostal parádní míč před bránu, dokázal si ho i zpracovat, ale nakonec vystřelil levačkou nad bránu. V 69. minutě vystřelil Havel pouze do boční sítě po centru zprava. V 73. minutě Červený dostal přihrávku, také si balon připravil a z 25 metrů vystřelil, ale Mařík excelentně míč vyrazil před sebe, kde nikdo už na dorážku nebyl. Poté ještě následovali neúspěšné rohy hostů i domácích. Když už to vypadalo, že se bude v klidu dohrávat, přišla 86. minuta. Obránci dvakrát vypíchli čistě míč ve velkém vápně soupeři a najednou se ozvala píšťalka a sudí ukázal na penaltový puntík. Přes domácí protesty se nakonec k pokutovému kopu postavil gólman Mařík. Zemánek sice odhadl směr, ale míči nedokázal v cestě do sítě zabránit. A drama bylo na světě. Těžkých osm minut i s nastavením ale domácí dokázali přečkat, a tak všechny tři body zůstávají zaslouženě na Cihelném poli.

„Dnes jsme odehráli dobrý zápas, i když samozřejmě je stále co zlepšovat. Navíc jsme si oproti předchozím utkáním vytvořili o poznání více šancí a některé jsme i dokázali proměnit a co je hlavní, neinkasovali jsme gól ze hry. Dnes pochvala pro všechny. Za týden máme kandidáta na postup a výborně hrajícího soupeře z Bělé. Bude to velmi těžké utkání, ale třeba se nám podaří favorita zaskočit, musíme alespoň doufat," uvedl za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 29. Maleček, 62. Mazánek - 86. Mařík z penalty. Rozhodčí: Lopuszynski - Dytrt, Přikryl, ŽK: 1:0. Diváků: 50. Bozkov: Zemánek - Liďák, Soudil, Kobrle, Kurfiřt, Maleček, Štěpánek (88. Židlík), Mazánek (93. Jech), Červený, Havel (78. Petr), Balcar (60. D. Seifert). Železný Brod B: Mařík- Tunka, Musílek, Vozka, Novotný, Kovář (46. Škaloud), Makula, Šťastný, Aubrecht, Habr, Hyška.

Držkov - Bělá 2:3 (2:2)

Oproti hostům nastoupili domácí v silné sestavě. To znamená s Kotyzou i Bredou. Bělá přijela opět okleštěná o několik opor. I díky domácím, kteří chtěli hrát fotbal, a né jen bránit, se hrál pohledný fotbal. Už v 6. minutě se za hosty trefil Pácalt a Bělá šla do vedení 0:1. Z toho se ale neradovali dlouho. V 8. minutě vyrovnal Balatka a začínalo se od znova. V 19. minutě si na centr naběhl Votoček a hosté vedli 1:2. Ale ani toto vedení nevydrželo dlouho. Ve 21. minutě bylo po gólu Vaníčka opět vyrovnáno.

Druhý poločas byl spíše boj a čekání, kdo se ujme vedení. To se povedlo v 77 minutě Beranovi a Bělá opět vedla. V zápisu je ale uvedený střelcem branky Pácalt. Poté přibylo na hřišti tvrdých zákroků. Domácí chtěli vyrovnat, a podle toho to tak vypadalo. Ke konci zápasu byl bez povšimnutí sudích tvrdě faulován Beran. To se nelíbilo Janu Motejlkovi, a proto si to s rozhodčím začal vysvětlovat. Bohužel to pro něho skončilo červenou kartou. To byla asi jediná kaňka na jinak hezkém utkání.

Branky: 8. Balatka, 21. Vaníček - 6. Pácalt, 19. Votoček, 77- Beran. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Šubrt, ŽK: 0:2, ČK: 0:1 (Motejlek). Diváků: 80. Držkov: Dvořák - Berka, Pavlata, Kysela, Faifr, Balatka, Breda, Petrtýl, Zajíc, Kotyza, Vaníček. Bělá: Jakubičko - Rypl, Huráň, Motejlek, Kosina ml., Otmar, Pavlata, Jaroš (61. Beran), Čokina, Pácalt (91. M. Hanč), Votoček (88. D. Hanč).

Jablonec n. J. - Harrachov 6:1 (3:0)

Branky: 8. Linek, 32. a 83. J. Vrána, 40. Holman, 56. P. Vrána, 80. Exner - 54 Bergmann. Rozhodčí: Kowalik - Bohata, Řezníček, ŽK: 1:1. Diváků: 205. Jablonec nad Nisou: Vízek - P. Vrána, Šír, Havrda, J. Vrána, Adámek, Trepera (76. Exner), Havlíček, Linek (84. Gebr), Pičman (82. M. Vrána), Holman (87. Neumann). Harrachov: Uhlíř - Rieger, Zeman (46. Drahoňovský), Jiroutek, Bergmann, Medal, Kyncl, Veselý,Chlup, Morávek, Kroupa

Smržovka - Albrechtice / Jiřetín 5:0 (1:0)

Branky: 19. a 56. Jelínek, 61. Klaus, 84. Frydrych, 88. Pěnička. Rozhodčí: Klement - Lebeda, Pokorný, ŽK: 3:2. Diváků: 100. Smržovka: Čermák, Beránek, Kobr, Patočka, Sucharda, Vokuš, Frydrych, Brož, Jelínek (85. Pěnička), Klaus, Nič. Albrechtice: Žanta - Bělina, Berndt (69. Vávra), Honzák, Kořínek, Koldovský, Pipek, Hradecký, Zelinka, Purm, Bělohlávek.

Roztoky -  Plavy 1:3 (0:1)

Branky: 65. Kupkár - 35. Rimský z penalty, 62. Prousek, 90. Plný. Rozhodčí: Rympler - Bukvička, Přikryl, ŽK: 3:0. Diváků: 80. Roztoky: Maďarčík - Jína(82. Fischer), M. Hornig, Maťátko, Kotyk, Hujer, Hnyk, Novotný (61. Kupkár), David (71 Nýdrle), V. Hornig (71. Tuláček), Illner. Plavy: Nežádal - Zajíček, Černý, Jelínek, Titlbach,Lédl,Pekař, Pilný,Prousek( 83 Gallyas), Forman( 73 Balatka ), Rimský (75. Trmal).

Velké Hamry B - Rychnov 4:3 (0:1)

Branky: 59., 70. a 82. Rudolf, 88. Vencbauer - 37. Feri, 53. Petr, 76. Maryško. Rozhodčí: Plíva- Nagy,Neugebauer, ŽK: 2:1. Diváků: 80. Velké Hamry B: J. Štětkář - Dědek, D. Štětkář (46. Brožek), Jiřikovský, Svoboda, Soukup, Vencbauer, Linka, Jeřábek (69. Miček), Rudolf, Vitkovič. Rychnov: Ducháček - Dupač, Petr, Maryško, Jindra, Janků, Procházka, Kubát, Lána (58. Viktora), Plátek, Feri.

Přepeře B - Lučany n. N. 2:2 (1:1)

Branky: 19. Ježek, 46. Trč - 24. Kis, 64. Kohout. Rozhodčí: Davignon - Rouček, Karrmann, ŽK: 0:0. Diváků: 20. Přepeře: Kumprecht - Trč, Horáček, Ježek, Baudys (80. Abraham), Kubáček, Tokan, Novotný, Sedláček, Vébr, Horák. Rychnov: Jón - Horký, Šulc, Sobotík Štěpán, Kis, Sobotík Šimon, Roschl , Koudelka, Kohout, Bukvic, Pavelka.