I.B třída: Libštát i Roztoky prohrály nešťastně o jediný gól

01.11.2016 16:32:34 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Libštát,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Ve 12. kole I.B třídy východ fotbalisté Libštátu prohráli 4:3 na trávníku druhých Plavů. Roztoky pak doma nechaly všechny body Lučanům, když v závěru jim rozhodčí neuznali gól kvůli ofsajdu. Horní Branná vysoko prohrála v Držkově a utkání Kokonín - Jablonec n. J. bylo odloženo.

Plavy - Libštát 4:3 (3:2)

Libštátští fotbalisté už poněkolikáté prohráli o jedinou branku. Domácí nejprve po gólech Rimského a Čermáka vedli 2:0, ale hosté korigovali ve 32. brankou Kobrleho, po minutě znovu vedli domácí 3:1, ale ve 36. minutě snížil Šif na 3:2.

V 58. minutě uklidnil domácí zkušený Sitarčík zvýšením na 4:2. Hosté ale bojovali a v 90. minutě už směřoval míč do branky, když rukou jeho cestě za čáru zabránil Votoček. Plavský hráč byl vyloučen a rozhodčí nařídil i pokutový kop. K němu se postavil Koldovský a snížil na 4:3, ale na vyrovnání už hostům nezbyl čas.

Branky: 24. Rimský, 29. a 33. Čermák, 58. Sitarčík - 32. Kobrle, 36. Šif, 90. Koldovský z penalty. Rozhodčí: Kvítek - Šůma, Juris, ŽK: 3:3, ČK: 1:0 (90. Votoček). Diváků: 80. Libštát: Hrubý - Smolík, Mach, Koldovský, Kobrle, Stehlík, Šif, Vejnar (44. Váňa), Vancl, Mečíř, Beran.

Roztoky - Lučany 0:1 (0:1)

Hned v úvodu utkání Roztoky měly velkou šanci, když ve 3. minutě Illner poslal prudký centr před branku, Baytalonovi však chyběla rozhodnost, aby zakončil do odkryté brány. V 15. minutě unikl po pravé straně Honců, s centrovaným míčem si na zadní tyči Fischer neporadil a Roztoky kopaly pouze rohový kop. V 19. minutě to poprvé zkoušeli hosté, střelu z vápna domácí brankář Grof bezpečně chytil. Pak Roztoky měly výhodu několika rohových kopů. Po jednom z nich, ve 26. minutě, trefil Baytalon hlavou tyč. Ve 32. minutě vykopával od branky Grof, Illner hlavou prodloužil na Jak. Nýdrleho, který pálil zblízka, ale brankář Spanilý jeho střelu vyrazil. Ve 33. minutě dostal přihrávku do vápna Honců, ale v dobré pozici mu střelu brankář opět chytil. Roztoky stále dobývaly branku Lučan a čekaly, kdy už přijde vytoužený gól. Přišla však 42. minuta, centrovaný vysoký míč Grof pouze tečoval za sebe a dorážka Procházky zblízka na zadní tyči znamenala vedení hostů 0:1.

Druhý poločas se odehrával většinou na polovině Lučan. V 63. minutě si při pokusu o zakončení v pádu domácí Illner zlomil klíční kost a tlak Roztok se na chvíli otupil. V 85. minutě toho mohli využít hosté. Po rychlém brejku do otevřené obrany, musel domácí Grof zlikvidovat velkou šanci u pravé tyče svoji branky. V 86. minutě roztocký D. David poslal míč na O. Davida, ten přiťukl Jak. Nýdrlemu, který z voleje střílel mimo branku. V 87. minutě zahrával Jar. Nýdrle rohový kop, O. David zakončoval hlavou u zadní tyče těsně vedle. V 88. minutě se Roztoky konečně dočkaly branky, když po centrovaném míči rozvlnil síť hlavou Jak. Nýdrle. Pomezní rozhodčí Janda však odmával ofsajd a gól po diskusích s hlavním rozhodčím uznán nebyl. Zbývající minuty Lučany ubránily a odvezly si tři body.

„Opět jsme selhali v útočné činnosti. Hlavně v prvním poločase jsme měli velké gólové příležitosti, které se musí proměňovat, jinak nemůžeme pomýšlet na vítězství!," dodali k utkání trenéři Roztok Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 42. Procházka. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Janda, ŽK: 0:2. Diváků: 100. Roztoky: Grof - O. David, Hornig, Mikolášek - Jar. Nýdrle, Baytalon, Illner (63. Mečíř), Fischer - Honců (46.D. David), Jak. Nýdrle, Tuláček (83.Maďarčík).

Držkov - Horní Branná 4:0 (1:0)

Domácí nastoupili pouze s jedním hráčem na střídání, ale nakonec nepotřebovali střídat vůbec. Utkání jim totiž vyšlo podle představ. První poločas byl vyrovnaný, až na jeho konci otevřel skóre Vokáček. Během devíti minut mezi 62. až 70. minutou se hosté zřejmě nesoustředili a za domácí vstřelili góly Stoličný, Vokáček a Vaníček. Za stavu 4:0 pak už nebylo co řešit a o vítězi bylo jasno.

Branky: 45. a 64. Vokáček (druhá z penalty), 62. Stoličný, 70. Vaníček. Rozhodčí: Jacik - Paulus, Havel, ŽK: 1:1. Diváků: 20. Horní Branná: Hofman - David Paulů, Strmeň, Kocourek (46. Hochbergr), Šimek, Beneš (67. Hrdina), Vašek, Holman, J. Paulů (73. Rychtr), Fiedler, Jón.

Další utkání 12. kola:

Harrachov - Smržovka 4:2 (2:1)
Branky: 20. Veselý, 44. a 63. Tuhela, 81. Barbořák - 37. Frydrych, 67. Jelínek. Rozhodčí: Malena - Nestler, Řezníček. Diváků: 50.

Pěnčín - Albrechtice 3:2 (3:0)
Branky: 14. Hušek z penalty, 33. Nemyrovskyy, 34. Záveský - 64. Pecháček, 74. Honzák. Rozhodčí: Dytrt - Řezáč, Šrajbr. Diváků: 80.