I.B třída: Po zaváhání Branné i Bělé se vrátily do čela Lučany

02.06.2018 11:29:51 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Libštát,Košťálov,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Bozkov,Železný Brod,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Ve 24. kole I.B třídy východ prohrála nečekaně první Horní Branná při derby v Jilemnici i třetí Bělá v Držkově, takže do čela tabulky se vrátily Lučany, kterým k tomu stačila remíza s Jablonečkem.

Jilemnice - Horní Branná 3:1 (0:0)

Hráči domácí Jilemnice se v podkrkonošském derby proti aktuálně první Horní Branné vyhecovali a dokázali ji porazit. Branky padaly až ve druhém poločase, kdy se v rychlém sledu trefili Tonar a Jiřišta a poté si v 62. minutě vstřelili hosté třetí gól sami. Poté už pouze snížil v 67. minutě D. Paulů.

Branky: 52. Tonar, 55. Jiřišta, 62. vlastní (Strmeň) - 67. D. Paulů. Rozhodčí: Urbánek - Šubrt, Janda, ŽK: 1:1. Diváků: 120. Jilemnice: Černý - Pohořalý, Šnorbert, Jirousek, Figura, Bergemann (86. Hajna), Hradecký, Kubina, Jiřišta, Tonar, Metelka (66. Malý). Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Strmeň, D. Paulů, Jindřišek (56. Kobrle), Beneš (79. J. Paulů), Vašek, Kubelka (32. Šimek), Hochbergr, Fiedler, Jón.

Jablonec n. J. - Lučany n. N. 2:2 (2:2)

Jablonecek začal utkání skvěle, zmáčkl soupeře na jeho polovinu a obléhal branku domácích. Poté se z brejku osmělili hosté a hned z toho byla šance, kterou Trepera lapil. Domácí si vytvořili několik standardních situaci a v 7. minutě se dočkali. Po rohu J. Vrány se míč odrazil na vápno k Holmanovi, který levou nohou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Domácí pokračovali v náporu a v 10. minutě se dočkali podruhé. Holman dostal na půlce míč, běžel po lajně, obešel obránce a z rohu velkého vápna vystřelil, míč se odrazil za letícím Sobotíkem u šibenice o tyč a zapadl do branky, krásná fotbalová akce, a rázem to bylo 2:0. Minutu poté však hosté snížili. Röschl odcentroval míč na Purma, a ten se nemýlil. Domácí těžili z míčů na Holmana. Ten ve 23. minutě zatáhl míč po lajně, dostal se do vápna zasekl balón projíždějícímu Svozilovi a jako na zlatém podnose připravil míč na penaltu pro J. Vránu, který však trefil na brankové čáře vracejícího se obránce. Domácí byli živější, ale hosté byli nebezpeční z brejkových situací. Několik centrů tak musela odvracet domácí obrana nebo brankář Trepera. Ve 28. minutě přišel zlom v utkání. Zřejmě v ofsajdu, jak reklamovali následně hosté, přebral míč Holman, řítil se sám na branku, zezadu mu vypíchl míč Štěpán Sobotík, zároveň ale podrážkou zezadu trefil domácího útočníka, a tak byl po odpískaném faulu vyloučen. Na hřišti vzplály emoce, což ubralo na jinak zatím vynikajícím tempu a kvalitním fotbalu. Domácí drželi míč, ale byli to hosté, kteří udeřili. Po standardní situaci si na centr naběhl Purm a potrestal špatně vyběhnutí Trepery. Prokázal tím svůj instinkt a potvrdil, proč je nejlepším střelcem soutěže.

Druhý poločas se již odehrával v menším tempu, i přesto diváci viděli kvalitní fotbal nahoru dolu. Hosté hodně těžili ze hry po křídlech, domácí zase z nákopů na Holmana. Hosté se dostávali do dobrých příležitosti, ale buď byly zablokovány domácí obranou, či je zázračné lapil zaskakujíci hráč v brance Trepera. V šanci se ocitl i agilní Holman, který dostal dlouhý balón za obranu od stopera Pičmana, z první z voleje se snažil z vápna přehodit Sobotka, ale i s ní naneštěstí pro domácí přehodil i branku. Na druhé straně se o střelu pokoušel nejlepší hráč hostů Purm, Trepera však zázračné nohou míč vykopl. Další nebezpečnou střelu Pavelky a Purma nadvakrát chytal opět nestárnoucí univerzál Trepera. V 76. minutě zahrával Vrána standardní situaci, na přední tyč naběhl Holman, ale patičkou zakončil vedle branky Sobotíka. Přesto mohli domácí dostat vítězství na svou stranu. Nejprve po rohu J. Vrány skákal míč na brankové čáře, ale míč stihl před Pěnickou odkopnout Bukvic. V 80. minutě dostal Holman znovu od Pičmana balón, řítil se sám na Sobotíka, udělal mu kličku, ale skvělý brankář hostů mu tygřím skokem míč vypíchl. Poté měli šanci už pouze hosté, kdy Purm z trestného kopu mířil těsně vedle, a tak utkání skončilo dělbou bodů.

„Začali jsme velmi dobře, bez zbytečného respektu a brzy jsme se dostali zaslouženě do dvoubrankoveho vedení. Hosté však mají Purma, a my dostáváme laciné branky. Utkání ovlivnila diskutabilni situace, při které následovala červená karta. Utkání mělo kvalitu, nechybělo mnoho a mohli jsme vyhrát, ale my bod bereme a je asi i spravedlivý. Soupeř je jednoznačně nejlepší v této soutěži a myslím, že si postup z B třídy, která je mu malá, zaslouží. Děkuji spoluhráčům za odmakané utkání i divákům, kterých přišlo slušný počet," hodnotil utkání za Jabloneček útočník David Holman.

„Jsou ve mně rozpolcené pocity. Jsem smutný z výroku rozhodčího, který hrubě ovlivnil zápas tím, že nám neprávem vyloučil ve 30. minutě stopera Sobotíka. Na druhou stranu jsem šťasten a hrdý na hráče, jak odehráli 60 minut v deseti. Velice dobře takticky a fotbalově oslabení zvládli a zaslouženě jsme si odvezli bod," zhodnotil utkání za hosty trenér Kuba Chroustovský.

Branky: 7. a 10. Holman - 11. a 37. Purm. Rozhodčí: Śubrt - Janda, Albl, ŽK: 2:3, ČK: 0.1 (28. Š. Sobotík). Diváků: 125. Jablonec n. J.: Trepera - P. Vrána, Havrda, Nechanský, J. Vrána, Špidlen (46. Pěnička), Havlíček (76. Zahradník), Šír, Holman, Linek (65. Adámek), Pičman.

Držkov - Bělá 4:1 (2:0)

Bělá se teoreticky mohla přiblížit první Horní Branné, ale v Držkově měla k vítězství daleko. Už v 8. minutě se totiž domácí ujali vedení Kotyzou a ve 33. minutě přidal jejich druhou branku zkušený exligový Breda. Na začátku druhé půle vykřesal pro hosty naději snížení na 2.1 kapitán Čokina. Dvoubrankové vedení ale vrátil domácím vzápětí Vrabec a v závěru potvrdil jejich výhru 4:1 Dvořák.

Branky: 8. Kotyza, 33. Breda, 56. Vrabec, 90. Dvořák - 52. Čokina. Rozhodčí: Šmíd - Novák, Obršlík, ŽK: 0:1. Diváků: 40. Bělá: Jakubičko - Tauchman, Huráň, Kosina, Malý (68. Špidlen), Jaroš, Zemánek, D. Hanč (46. M. Hanč), Čokina, Pavlata, Mach.

Košťálov/ Libštát B - Železný Brod B 1:2 (1:1)

Góly v utkání hraném v Libštátě stříleli jen hosté. Nejprve ale do vlastní sítě, kam se trefil v 8. minutě Mařík. Poté nádhernou střelou do šibenice srovnal ve 39. minutě Marek Šefr. Stejný hráč i rozhodl utkání ve druhé půli svým druhým gólem v 77. minutě.

Branky: 8. vlastní (Mařík) - 39. a 77. Šefr. Rozhodčí: Linhart - Pánek, Smoleňák, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Košťálov/ Libštát B: Průcha - Fiedler, Patka, Baudyš, J. Lukeš, T. Lukeš, Piry, Sládek, Koldovský (77. Vejnar), Vancl, Zboroň (58. Havlíček). Železný Brod B: Mařík - Škaloud, Kučera, Maryško, Drobný, Krejčí (67. Holeček), Musílek, Šefr, Flégr, Jelínek, Hyška. Fotogalerie z utkání

Roztoky - Bozkov 4:1 (2:1)

Do utkání domácí Roztoky vstoupily náporem. Už v 1. minutě vhodil Tuláček dlouhý aut a Kopáčkovu hlavičku zblízka vyrazil K. Seifert v brance Bozkova na rohový kop. V 6. minutě vyslal Maťátko do úniku Tuláčka, jeho střelu ještě stačil K.Seifert zneškodnit, na dorážku Jak.Nýdrleho však už nestačil, 1:0. Tato branka povzbudila hosty z Bozkova. V 9. minutě zahráli roh na bližší tyč, kde hlavičkoval Havel těsně nad branku. O minutu později měli výhodu trestného kopu, ve vápně se nejlépe zorientoval Kanaval a odražený míč napálil do branky - 1:1. Pak se hra zklidnila a téměř půl hodiny žádné mužstvo branku soupeře vážně neohrozilo. Až ve 40. min. unikl po levé straně roztocký Kopáček, na jeho střílený centr od lajny si naběhl Kupkár a dorážkou zblízka poslal Roztoky do vedení - 2:1.

V úvodu druhého poločasu se bojovalo o střed hřiště a oba brankaři zasahovali pouze při standardních situacích. V 62. minutě se na pravé straně uvolnil roztocký Kupkár, na jeho centr si za obranu výborně naběhl Kopáček a hlavou zvýšil na 3:1. Od té chvíle Roztoky hostující tým z Bozkova přehrávaly a vytvářely si další šance. V 71. minutě vystihl špatnou rozehru hostů Maťátko, ale pohotovým lobem z 25 metrů pouze těsně přestřelil vyběhnuvšího brankaře i branku. V 76. minutě L.Hujer uvolnil Jak.Nýdrleho, ten si míč posunul do vápna a tvrdou střelou k zadní tyči upravil stav na 4:1. O dvě minuty později přehodil dloubáčkem obranu hostů Jak. Nýdrle, Tuláček míč napálil z voleje, ale K. Seifert střelu chytil. V 83. minutě se do šance dostal i Bozkov. Havlova střela z voleje se mezi tři tyče však nevešla. V závěru utkání Roztoky ještě předvedly pěknou akci. Maťátko si míč na vápně narazil s Hnykem a jeho prudkou střelu po zemi zastavila až zadní tyč. Odražený míč Jína poslal z voleje těsně nad branku.

„Sehráli jsme dobré utkání. V poslední třetině utkání si to všichni naši hráči užívali, což se nám již dlouho nedařilo," uvedli trenéři Roztok Zd. Otmar a St. Klápště.

„První poločas jsme byli jasně lepší, ale nedokázali jsme vstřelit více gólů, a to se nám stává osudným v každém zápase, vytvoříme si mnoho šancí, ale jen minimum využijeme.  Ve druhém jsme bohužel dohrávali 20 minut v deseti, navíc byla trochu vidět náklonnost rozhodčích. Zbývají tři kola, a potřebujeme pro jistotu záchrany uhrát alespoň 3 body. Snad zabojujeme v posledním domácím zápase proti favoritovi soutěže Horní Branné," dodal za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 3. a 76. Nýdrdle, 40. Kupkár, 64. Kopáček - 12. Kanaval. Rozhodčí: Bohata - Jirák, Šůma, ŽK: 1:5, ČK: 0:1 (70. Liďák). Diváků: 80. Roztoky: O. David - Mečíř, M.Hornig, Mikolášek - Jína, Baytalon (72. Hnyk), Maťátko, Kopáček - Jak. Nýdrle (79. Maďarčík) - Tuláček, Kupkár (65. L. Hujer).  Bozkov: K. Seifert - Liďák, Červený, Soudil, D. Seifert, Židlík, Štěpánek, Mazánek, Strmiska, Kanaval (63. Maleček), Havel.

Harrachov - Plavy 4:2 (3:1)

Po prvním poločase vedli domácí 3:1 a potvrdili, že letos mají lepší sezonu. Na začátku druhé půle potvrdil výhru Harrachova čtvrtým gólem Barbořák a poté už jen snížil na konečných 4:2 plavský Toman.

Branky: 21. Bergmann, 32. Halama, 45. Veselý, 47. Barbořák - 11. Jón, 52. Toman. Rozhodčí: Rympler - Šubrt, Kovář, ŽK: 1:0. Diváků: 70.

Albrechtice v J. h. - Smržovka 0:2 (0:1)

Favoritem byli domácí, ale všechny body si překvapivě odvezli hosté po brankách Jelínka a Frydrycha.

Branky: 25. Jelínek, 77. Frydrych. Rozhodčí: Dytrt - Balatka, Smoleňák, ŽK: 1:2. Diváků: 150.