I.B třída: Povedené čtvrté kolo z pohledu pojizerských mužstev

12.09.2018 21:26:09 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Roztoky u Jilemnice,Bozkov,Železný Brod,Přepeře,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Aktualizováno: Vysokou výhru nad Harrachovem si ve 4. kole I.B třídy východ připsala Bělá, Roztoky si jasně poradily s Lučany a Bozkov v derby zdolal Přepeře B. Úspěšný za tři body byl i Jabloneček proti Smržovce, a šlo tak o hodně povedené kolo z pohledu pojizerských mužstev.

Bělá - Harrachov 8:2 (2:0)

Jako na houpačce jsou na začátku podzimu výsledky Jívanu Bělá. Tentokrát sehráli v sobotu před 300 fanoušky povedený domácí zápas a rozstříleli vedoucí Harrachov 8:2, když pět gólů padlo až v posledních 30 minutách. Střelcem utkání byl bělský Jakub Votoček, který se trefil celkem čtyřikrát.

Branky: 21., 63., 69. a 75. Votoček, 43. a 51. Jaroš, 60. Pavlata, 62. Otmar - 79. Chlup z penalty, 87. Žemba. Rozhodčí: Klement - Diringer, Ježek, ŽK: 1:3. Diváků: 300. Bělá: Jakubičko - Huráň, Tauchman, Kosina (65. Vitvar), Otmar, Čokina, Jaroš, D. Hanč (65. M. Hanč), Motejlek, Pavlata, Votoček. Harrachov: Uhlíř - Horáček, Barbořák, Bergmann, Medal, Kyncl (62. Morávek), Veselý, Chlup, Žemba, Halama, Tuhela.

Roztoky - Lučany 5:1 (3:0)

Utkání začalo velkou šancí hostů už ve 2. minutě. Po rychlém brejku musel v brance nadvakrát zasahovat domácí Madarčík. O minutu později byly úspěšné Roztoky a šly do vedení. Tuláček vhodil aut a Maťátko hlavou zblízka zakončil akci do sítě hostů - 1:0. V 5. minutě to zkoušel z vápna Tuláček, jeho bomba proletěla nad břevnem Sobotíkovy branky. Ve 14. minutě našel Jína pěknou přihrávkou Mikoláška, ten zakončoval do tyče a odražený míč skončil u dobře postaveného Kupkára, pro kterého nebyl problém zvýšit na 2:0. Ve 25. minutě se hosté dostali do zakončení, ale se střelou z vápna si Madarčík poradil. Ve 29. minutě Baytalon vysunul Mikoláška, který svůj únik zakončil přihrávkou na Tuláčka a ten zblízka zvýšil na 3:0. To Roztoky uspokojilo, ubraly na důrazu a zbytek poločasu patřil Lučanům. Žádnou šanci si však nevypracovaly.

V úvodu druhého poločasu se blýskl pěkným zákrokem domácí brankař Maďarčík, když vyrazil tvrdou střelu z otočky k tyči na rohový kop. Roztoky však měly další příležitosti. Tuláček unikl po levé straně a únik zakončil střelou nad branku. V 64. minutě postupoval Mikolášek sám na Sobotíka, ale brankaře Sobotíka nepřekonal. V 69. minutě utekl po pravé straně Kupkár, přihrál před branku osamocenému Kopáčkovi, jeho střelu z voleje Sobotík pěkným zákrokem zlikvidoval. Další gól Roztoky přidaly až v 71. minutě. Na odražený míč od hostů si naběhl Mikolášek a tvrdou ranou zvýšil na 4:0. Minutu na to hostující Němec snížil na 4:1. Poslední slovo v zápase patřilo Roztokám. V 84. min. poslal Mečíř míč za obranu, Tuláček ho bez přípravy napálil pod břevno a upravil na konečných 5:1.

„Z naší strany to bylo velmi dobré utkání. Vytvořili jsme si mnoho gólových příležitostí, které jsme i proměňovali. Úspěch však začíná u dobré obranné činnosti týmu," dodali k utkání trenéři Roztok Zdeněk Otmar a Stanislav Klápště.

Branky: 3. Maťátko, 14. Kupkár, 29. a 83. Tuláček, 71. Mikolášek - 73. Němec. Rozhodčí: Dunajevský - Blaschke, Bohata, ŽK: 1:2. Diváků: 150. Roztoky: Maďarčík - Mikolášek, Mečíř, jína, Maťátko (53. Kopáček), M. Hornig, Kotyk, Tuláček (83. Rudolf), Hujer, Kupkár (79. Ginzl), Baytalon (72. Hnyk). Lučany: Ši. Sobotík - Melnyk (56. Brož), Adamec , Brychcí (76. J. Tichý), Svozil - Röschl, A. Tichý (56. Němec), Kohout, Bukvic - Pavelka, Dítě.

Bozkov - Přepeře B 5:1 (1:1)

Po nevalném vstupu do nového ročníku soutěže čekal Bozkov silný soupeř, tentokrát však nepřivezl posily z A týmu. Domácí tým vlétl do zápasu velmi překvapivě jako uragán a hosté jen točili hlavami, co se děje. Výsledkem bylo několik dobrých šancí a po zásluze přišel vedoucí gól. Přetažený centr

uklidil do sítě Liďák - 1:0. Jenže jako když utne, Bozkov vyklidil pole a Přepeře začaly kousat, domácí jen stěží odolávali. Když už se hra vyrovnávala, přišla obrovská hrubka Soudila a bylo vyrovnáno na 1:1. Naštěstí se i hosté od Turnova uspokojili a jejich tlak pominul. Bozkov oproti předchozím zápasům byl přeci jen jiný, a to zejména v bojovnosti. Hráči se rvali o každý míč a převaha se pomalu vracela na jejich kopačky. Výsledkem byl pokus Židlíka a Šimka. Na druhé straně musel řešit dva závary před svou brankou zdárně Hykman.

Druhá půle začala náporem hostí a pět minut se domácí nedostali pořádně k míči. I tento tlak Bozkov přežil a začal tlačit na pilu on. V 57. minutě se dostal do slibné situace Strmiska, když už se ale zdálo, že je vše ztraceno, protihráč ho fauloval a byl nařízen pokutový kop. K němu se postavil Šimek, Kumprecht vyrazil, ale Maleček skluzem dostal míč přeci jen do sítě - 2:1. Bozkováci byli na koni a jejich výkon šel nahoru, nejednou jich bylo plné hřiště a odměnou byl třetí gól. Balcar si našel centr z rohu od Mazánka a Kumprecht jen bezmocně koukal - 3:1. Nebylo však zdaleka rozhodnuto, protože Bozkov umí zápasy zamotat. Jenže tentokrát to byla jiná káva, šance hostů nebyli tak vyložené a standardní situace domácí někdy se štěstím odvrátili. Definitivní pojistku na tři body dal pěknou střelou z vápna Šimek. Třešinkou na dortu byl pátý zásah, po velice pěkné akci, do které se zapojili Mazánek, Štěpánek, centrující Liďák a zakončoval hlavou Jech.

„Dnes se povedlo to, na co jsme dlouho čekali. Velmi dobré nasazení, neutuchající bojovnost, obětavost, ale i fotbalová um, toto vše nám přineslo tři důležité body. Hlavně doufám, že tento výkon a výsledek všem zvedne sebevědomí a hráči i v dalších zápasech ukáží podobné výkony jako dnes. Za dnešní vystoupení si pochvalu zaslouží úplně všichni. Konečně jsme byli také produktivní a využili šance," uvedl za Bozkov Milan Mayer.

Branky: 7. Liďák, 57. Maleček, 68. Balcar, 75. Šimek, 87. Jech - 19. Havlín. Rozhodčí: Vydra - Kovář, Houžvička, ŽK: 4:0. Diváků: 80. Bozkov: R. Hykman - Kurfiřt, Červený, Soudil, Židlík - Strmiska (61. Štěpánek), Maleček, Mazánek, Lidák - Balcar (83. Jech), Šimek (89. Hoffmann). Přepeře B: Kumprecht - Kupka, D. Krouza (77. Křemenák), Císař, Havlín, Rakouš, Tokan, Trč, Horák, Kubáček, P. Krouza (68. Baudys).

Jablonec n. J. - Smržovka 3:1 (2:1)

Jabloneček potřeboval v domácím utkání zvítězit, a odčinit tak porážku z minulého týdne ze hřiště Rychnova.  Domácí začali aktivně a vysokým presinkem dělali hostům ze Smržovky problémy. Několik centrů do vápna však nikdo nezasáhl a střely Adámka, či Hrbka skvěle chytil hostující Buriánek. Poté přišla 11. minuta a hosté udeřili jako blesk z čistého nebe. Odražený míč získal na půlce hřiště Hnidek, skvělou přihrávkou uvolnil Niče, který se nemýlil - 0:1. Domácí však nesložili zbraně. Po faulu na Holmana zahrával trestný kop Pičman, který, ač s velkými problémy, vychytal Buriánek. Následný roh sehrál Vrána s Holmanem na krátko a druhý jmenovaný střelou z rohu vápna jen těsně minul branku hostů. V 18. minutě už však přišlo vyrovnání. Skvělý centr Nesvadby si našel nabíhající Šír a hlavou na zadní tyč nedal Buriankovi šanci - 1:1. Hosty vzadu držel svými vyhranými hlavičkovými souboji Vokuš a dopředu hrozili převážně z dlouhých míčů ze středu hřiště od Štěpánka, ale když už se do nějaké šance dostali, tak je pochytal brankář Vízek. Domácí hráli dobře, ale nemohli si vytvořit žádnou vyloženou šanci. Ve 42. minutě si centrovaný míč našel Havlíček a přesnou střelou z penalty prostřelil Burianka. To však nebylo vše. Ve 44. minutě opět Vrána chytře sehrál roh s Holmanem, ten našel hlavu nabíhajícího Pičmana, který ve stoprocentní šanci z malého vapna trefil pouze brankáře.

Do druhého poločasu domácí nastoupili famózně. Standardní situaci hostů odvrátil Pavel Vrána na půlící čáru na bratra Honzu Vránu, který skvělé sklepl míč na Holmana, ten si pohlídal ofsajdovou past a z půlky hřiště pádil sám na Burianka. Ten sice vyběhl, ale domácí útočník zkušené zakončil na vzdálenější tyč a rozjásal domácí diváky potřetí. Poté se domácí nechali unést výsledkem a hosté několikrát nebezpečně zahrozili, ale žádnou vyloženou šanci si nevytvořili a když už se do ní dostali, tak vše pochytal Vizek. Poté měli šanci opět domácí, kdy se řítil z boku sám Hrbek, jeho střelu ale stihl zblokovat vracející se obránce na roh. Domácí si tak připsali velmi důležité tři body, kdy v prvním poločase dokázali skvěle otočit skóre, ve druhém poločase přidali třetí gól a utkání bez výraznějších komplikací dovedli do vítězného konce.

„Velmi důležité bylo, že jsme dokázali utkání do poločasu otočit. Zápas jsme měli vyjma patnácti minut, kdy jsme se nechali zatlačit, pod kontrolou. Hráči makali a vítězství si zasloužili, teď je potřeba výkony zopakovat a bodovat i na venkovním hřišti," zhodnotil utkání trenér Jablonečku Miroslav Neumann.

Branky: 18. Šír, 42. Havlíček, 49. Holman - 11. Nič. Rozhodčí: Dvořák - Plíva, Rulec, ŽK: 1:3. Diváků: 130. Jablonec n. J.: Vízek - P. Vrána, Nesvadba (78. Špidlen), Hrbek, Štěpánek (88. Trepera), J. Vrána, Havlíček (68. Neumann), Adámek, Šír, Holman (77. Exner), Pičman. Smržovka: Burianek - Vokuš, Frydrych, Hnídek, Pěnička - Nič, Štěpánek Sucharda, Klaus -Koňák (69. Červenka), Nič.

Plavy - Albrechtice 1:0 (1:0)

Utkání celků ze spodní části tabulky rozhodla jediná branka domácího René Gallyase.

Branky: 13. Gallyas. Rozhodčí: Maruška - Dytrt, Pakula, ŽK: 1:1. Diváků: 100. Plavy: Nežádal - Černý, Titlbach (46. Savčina), Votoček, Plný - Gallyas, Lédl (72. Zajíček), Prousek (78. Jandura), Lupa - Toman, Sitarčík. Albrechtice: Žanta - Vávra, Šíma, Štěpnička (28. Zelinka) Honzák - Koldovský, Pipek, Hradecký, Bělina - J. Sedlák, Bělohlávek.

Držkov - Velké Hamry B 4:4 (2:2)

Utkání předních celků tabulky skončilo po divokém průběhu remízou 4:4. Vývoj skóre byl jako na houpačce, oba týmy se téměř pravidelně střídaly ve vedení, ale žádnému se nepodařilo odskočit na rozdíl dvou gólů. Po dvou brankách vstřelili domácí Martin Kotyza a hamerský Matěj Mihálik.

Branky: 5. Vaníček, 26. a 66. Kotyza, 56. Zajíc - 3. Benda, 33. a 83. Mihálik, 47. Kavan. Rozhodčí: Pánek - Pokorný, Pakula, ŽK: 0:0. Diváků: 70. Držkov: E. Dvořák - Čermák, Kysela, Vágner, Machula - Batěk (46. Berka), Vrabec, Breda, Zajíc - Kotyza, Vaníček. Velké Hamry B: Mička - Jiřikovský, Horna, Malý, Kavan (79. Trdla) - Benda (74. Pekelský), Dědek, Štětkář, Vít - Jeřábek (62. Vlček), Mihálik.

Železný Brod B - Rychnov 1:4 (1:0)

Rezerva Železného Brodu vedla po gólu Olyanina, ale ve druhém poločase hosté čtyřmi góly zápas otočili. Brod B tak zůstává s jedním bodem poslední v tabulce.

Branky: 37. Olyanin - 52. Kalina, 65. Janků, 77. a 86. Havlíček. Rozhodčí: Vacek - Bohata, Blaschke, ŽK: 3:0, ČK: 1:0 (80. Drobný). Diváků: 50. Železný Brod B: Mařík - Makula, Šťastný, Škalou, Šefr - Musílek, Trakal, Habr (66. Drobný), Olyanin - Podstavek, Hloušek.

Dohrávka (čtvrtek 6. 9.): Albrechtice - Harrachov 2:3 (1:1)