I.B třída: Rokytnice v derby těsně udolala Rovensko

12.11.2012 17:18:53 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Nová Ves nad Popelkou,Víchová nad Jizerou,Rovensko pod Troskami,Jenišovice,Železný Brod,Rokytnice nad Jizerou

Pouze fotbalisté Rokytnice dokázali z celků Pojizeří bodovat v posledním podzimním kole I.B třídy východ. Rokytničtí v okresním derby porazili Rovensko díky povedenějšímu prvnímu poločasu. Nová Ves nezvládla závěr zápasu v Držkově a Víchová podlehla Zásadě.

V sobotu 17. listopadu se budou hrát zápasy odložené ve 12. kole kvůli napadnutí sněhu, všechna tato utkání začínají od 13.30: Ruprechtice - Rovensko, Jenišovice - Rokytnice, Držkov - Zásada a Plavy - Kokonín.

Rokytnice - Rovensko 2:1 (2:0)

Utkání začalo vyrovnaně a při několika šancích soupeře se ukázal jako dobrý záskok brankáře Höck a domácí tým podržel. Skóre zápasu otevřel Zahradník, který se prokličkoval až k brance a propálil gólmana Vrabce. Při druhém gólu domácích zřejmě Vrabec střelu Brože podcenil a podběhl. Další šance pak měli ještě Brož, Havlíček i Málek.

Domácí vedli 2:0, ale druhý poločas začal náporem hostů, pak ale domácí znovu hru vyrovnali a vytvořili si více příležitostí. Hosté nakonec alespoň snížili po střele Štěpničky, ale na vyrovnání již bylo pozdě, navíc jim byl po druhé žluté kartě vyloučen Pařík.

Branky: 20. Zahradník, 43.- Brož - 80. Štěpnička. Rozhodčí: Hnětýnka, ŽK: 4:4, ČK: 0:1 (84. Pařík). Rokytnice: Höck - Bareš, Kuřina, Pičman (68. Havrda), M. Martínek - Štěpánek, havlíček, Brož - Málek, Škoda, Zahradník (65. M. Neumann st.). Rovensko: Vrabec - Pařík, Vágenknecht, Štěpnička, Houška, D. Malý, Novotný, Náhlovský, Hanzl, Vondráček, Špína. Připraveni: V. Mencl, R. Mencl, Maruška.

Držkov - Nová Ves 4:3 (2:2)

V posledním podzimním zápase byli hosté lídrovi soutěže důstojným soupeřem. Domácí se sice ujali vedení díky penaltě Dvořáka, Nové Vsi se ale podařilo ještě během prvního poločasu skóre otočit, když se nejprve po riskantní malé domů domácích prosadil Salyga. Zanedlouho se po výborné přihrávce Tomáška dostali do brejku dva proti samotnému brankáři. Situaci hráči řešili přihrávkou a střelou do prázdné branky, sudí ale pro hosty nepochopitelně odmával ofsajd. Obrat tak zařídil až Martin Tomášek, který zaskočil domácího brankáře střelou téměř z poloviny hřiště. Ještě do poločasu se domácím ale podařilo vyrovnat, gól padl hlavou po standardní situaci.

Držkov poté dlouho vedl a už se blížil konec zápasu, když byl v pokutovém území faulován Golis a Zajíc z penalty vyrovnal na 3:3. Bohužel fotalisté Nové Vsi znovu nezvládli konec zápasu. V nastaveném čase rozhodčí odpískal pokutový kop i na druhé straně a domácí Dvořák rozhodl svou druhou penaltou v zápase o vítězství vedoucího Držkova.

„Z našeho výkonu mám velmi dobrý pocit. Dokázali jsme se držet taktických pokynů. Domácí měli sice častěji míč na kopačkách, měli i více střel a velké množství rohových kopů. Přesto si myslím, že minimálně bod bychom si dnes zasloužili. Byl to již třetí zápas, ve kterém jsme o body přišli v nastaveném čase. Snad nás to na konci sezony nebude mrzet," dodal k utkání hrající trenér Nové Vsi Jan Fedor.

Branky: 15. a 90. J. Dvořák (obě z penalty), 35. Hruška, 63. J. Machula - 28. Saliga, 30. Tomášek, 87. Zajíc z penalty. Rozhodčí: Ouředník, Lejsek, Albl, ŽK: 1:2. Diváků: 30. Držkov: E. Dvořák - T. Prousek (84. Linhart), J. Dvořák, Hruška, V. Machula - Vaníček, J. Machula, Habr, Machačka - Trojan (52. Pa. Prousek), Pe. Prousek. Nová Ves: Horáček - R. Nožička, Máka, Brendl, P. Nožička -Fedor, Zajíc, Tomášek (80. Čížek), Dušta -Salyga (65. P. Čapek), Golis.

Víchová - Zásada 0:3 (0:2)

Domácí začali s chutí a brzy se dokázali prosadit i v koncovce. Bohužel praporek pomezního trval na svém a hosté rozehrávali ofsajd. Víchováci si nenechali vzít chuť do hry a v krátké době si vypracovali další dvě velké šance. Ty už v síti neskončily a v duchu známého pořekadla nedáš - dostaneš, přišel v 15. minutě trest na 1:0 z kopačky Šímy. Netrvalo dlouho a domácí gólman se vytáhl zákrokem roku. Jenže jeho poblíž běžící spoluhráč byl jiného názoru a hlavou mu nedal vlastencem druhou šanci. Víchová byla i v dalším průběhu tvořivější a hosté spoléhali spíš na brejky, které domácí gólman likvidoval. Když pak v 70. minutě Srbek vstřelil třetí branku, bylo jasné, že nejhorší víchovský podzim je dovršen.

Branky: 15. Šíma, 25. vlastní, 70. Srbek. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 7:1. Diváků: 20. Víchová: Hamáček - P. Hanč, Bartoň, Bujárek, Vrhel - Špidlen, Plůcha, Šablatura, Z. Hartig - P. Hartig ml (80. Jindřišek), Tuže (50. L. Hanč). Zásada: Růžička - Bělina, Knappe, Blažek, Kubát - Mich. Kopal, Čech, Fišer, Sameš - Šíma, Srbek.

Železný Brod B - Ruprechtice 5:2 (4:0)

Brod měl hrát původně v Ruprechticích, ale přistoupil na výměnu pořadatelství a tak se hrálo na brodské umělce. Ta jednoznačně vyhovovala domácím a přestože hosté v prvním poločase hráli dobře, tak góly padaly pouze do jejich sítě. V 16. minutě se otočil na vápně Hadač a střelou po zemi překvapil hostujícího brankáře. V 38. minutě střelec branky házel dlouhý aut a hosté si ho srazili do vlastní branky. To samé se opakovalo v 44. minutě, ale gól rozhodčí přiznal domácímu Kovářovi. Poločasový účet na 4:0 uzavřel ve 45. minutě Makula. Nejhezčí moment přišel v 52.minutě, když se do šibenice trefil z přímého kopu ve své podzimní premiéře Kuhn a bylo to 5:0. O minutu později dostali hosté výhodu pokutového kopu a Šisler snížil na 5:1 a v 83. minutě Rampáček pěknou ranou korigoval na konečných 5:2. V závěru předvedl hostující Minář zákrok na Makulu, který byl posouzen jako surová hra a byl nekompromisně vyloučen a to byl po střídání na hřišti asi dvacet vteřin.

Branky: 16. Hadač, 38. vlastní, 44. Kovář, 45. Makula, 52. Kuhn. Rozhodčí: Rymler, ŽK: 1:2, ČK: 0:1 (88. Minář). Diváků: 50. Železný Brod B: Tkacz - Halama, Škaloud, Kovář, Hlubuček - Picek, Havlíček (75. Bezstarosta), Kuhn (80. Kotlá), Makula - Hadač, Šefr.

Mšeno B - Lučany 5:0 (3:0)

Držkov si udržuje vedení v I. B tříděZápas měl, vzhledem k výsledkům z posledních kol, od začátku jasného favorita. Lučany se dostávaly k brance Mšena jen ojediněle a to jen s přispěním chyb domácí obrany. Skóre zápasu otevřel ve 30. minutě Škvor, když střelou z 25 metrů překvapil brankáře Nováka. Další zlom přinesl závěr poločasu, kdy Mšeno vstřelilo dvě rychlé branky. V druhém poločase se obraz hry nezměnil. Další dvě branky dalo Mšeno v rozmezí dvou minut. A to v 63. minutě střídající Koudelka při svém prvním kontaktu s míčem a skóre završil pátým gólem Petrtýl. Rezerva Mšena v posledních osmi zápasech získala plný počet 24 bodů.

Branky: 30. Škvor, 40. Pokorný, 42. Hadidi, 63. Koudelka st., 66. Petrtýl. Rozhodčí: Mrkáček. Bez karet. Diváků: 40. Mšeno B: Zounek- Škvor, Petrtýl, Kohout, Pavlata - Hadidi, Hall (46. Hýř), Novotný, Plný (63. Koudelka st.) - Koudelka ml., Pokorný. Lučany: Novák - Vít, Svozil, Šindelář, Vokuš - Svoboda, Maňák, Horký (46. Škoda), Brož - Dítě (71. Patočka), Röschl. Fotogalerie z utkání na Našem Jablonecku

Velké Hamry B - Kokonín 6 : 1 (3:1)

Rezerva Hamrů opanovala tento zápas ve všech směrech. Na úvodní branku Říhy ještě dokázal Kokonín obratem odpovědět gólem Mrklase, avšak poté už se třepetala síť pouze za brankářem Lhotou. Poločasový výsledek 3:1 stanovil dvěma trefami Horváth. Asi poslední naději na body trápícím se hostům vzal v 63. minutě Prousek starší, jenž usměrnil do sítě střelu Krejčího. Druhý kanadský bod si Krejčí připsal poté, co kolmicí vyzval do samostatného nájezdu tentokrát mladšího z rodu Prousků. Ten si lobovaným míčem smlsnul na brankáři Lhotovi. To stále nebylo vše, šestý dárek přibalil kokonínským na cestu Říha.

Branky: 9. a 89. Říha, 31. a 36. Horváth, 63. Vl. Prousek Vl., 84. Vl. Prousek ml. - 10. Mrklas. Rozhodčí: Salač. ŽK: 0:2. Diváků: 70. Velké Hamry: Mohr - Urbanec, Vl. Prousek st. (80. J.Vít ), Jiřikovský - Pavelka, L. Prousek, O. Vít (69. Morávek), Krejčí - Vl. Prousek ml. - Horváth, Říha. Kokonín: Lhota - J. Šilhán, Mokráň, Firman, Dušťíra (75. Volf) - Chroustovský, Čermák, Mrklas, Tomiška - Maixner, M. Šilhán.

Plavy - Jenišovice 1:1 (0:1)

Plavy opět nezačaly utkání dobře, nedokázaly si kloudně přihrát, čehož využili hosté a po zaspání domácí obrany se ujali vedení. Ani potom se hra Plavských příliš nezměnila, záloha místo dopředu hrála většinou do strany či ještě hůře vzad. První střelu na branku Jenišovických vyslali domácí až po půlhodině hry. Do druhé půle se domácí zlepšili, přidali na důrazu a i důrazem v malém vápně Škoda vyrovnal. Hosté již dobrou obranou otočení výsledku nedovolili a ani při poslední šanci domácícho Čermáka.

Branky: 74. Škoda - 13. Šimek. Rozhodčí: Ginzel. ŽK: 3:2. Diváků: 50. Plavy: F. Lejsek - Škoda, Černý, Votoček, Galbavý - Jón (55. Tomíček), Kouřil, Šimerda, L. Lejsek - Rimský, Čermák. Jenišovice: Sucharda - Kočí (68. Skalický), Hradecký, Bubák, Pekař - Bernard, Vích, Prkno, Šimek - Fiala, Straka (85. Svoboda).

1. Držkov              12  10   1   1   47:16    31
2. Mšeno B            13   9   2   2    51:20    29
3. Ž. Brod B           13   9   0   4    44:25    27
4. Zásada              12   7   2   3    26:18    23
5. Ruprechtice       12   6   2   4    30:27    20
6. Rokytnice          12   5   4   3    23:22    19
7. Lučany              13   5   3   5    17:24    18
8. Rovensko          12   4   3   5    17:27    15