I.B třída: V souboji o první příčku Rovensko podlehlo Pěnčínu

11.11.2014 16:02:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Jenišovice,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou

V posledním podzimním kole I.B třídy východ bodovala z mužstev okresu Semily jen Jilemnice. Rovensko ale odvedlo dobrý výkon proti Pěnčínu, a i když těsně s lídrem prohrálo, tak v tabulce přezimuje na pěkném druhém místě. Rokytnice vysoko podlehla Zásadě a Horní Branná nestačila na Zásadu.

Další výsledky 13. kola: Plavy - Velké Hamry B 3:2, Rychnov - Železný Brod B 1:3, Mšeno B - Smržovka 5:1.

Pěnčín - Rovensko 2:1 (1:0)

Po domácím úvodním tlaku si nešťastně vstřelil vlastní gól při standardní situaci rovenský Náhlovský. Poté měl velkou šanci na vyrovnání v 15. minutě Koudelka, ale trefil jen gólmana. Od 20. minuty byli hosté lepším týmem, ale nedokázali šance proměnit nebo si vytvořit finální přihrávku.

V 83. minutě střelou podél tyče zvýšil na 2:0 pro domácí Pumrle. Dvě minuty poté snížili hosté z penalty, kterou proměnil Lukáš Malý, a jež byla nařízena po faulu na Koudelku. Více se už ale na stavu zápasu nezměnilo.

„Nemáme se za co stydět, s podzimem jsme určitě spokojení. Cíl byl pro nás 30 bodů, a to jsme splnili. Na jaře se budeme snažit na výkony i umístění navázat," řekl po utkání sekretář Rovenska Marek Náhlovský.

Branky: 5. vlastní Náhlovský, 83. Pumrle - 85. L. Malý z penalty. Rozhodčí: Žerovnický, ŽK: 4:2. Diváků: 50. Rovensko: Koubus - Vítek, Bangha (46. Pařík), Rympler (75. R. Mencl), Náhlovský - J. Mencl, D. Malý, Pařízek, Koudelka - L. Malý, Kněbort.

Držkov - Rokytnice 8:2 (4:1)

Hosté v první půli neproměnili ani ty nejvyloženější tutovky a místo toho, aby vedli o čtyři góly, tak prohrávali. Největší šance měli dvakrát Havlíček a jednou Zahradník, pouze jednou byl úspěšný J. Vrána.

Ve druhém poločase po nepovedeném autu pustili Rokytničtí domácí do brejku a bylo to už 5:1. Poté hosté snížili druhým gólem až za stavu 6:1 díky Šírovi a znovu několik dalších šancí promarnili, takže výsledkem byla vysoká výhra domácích.

Branky: L. Brož 5, Ševčík 2, Tomeš - J. Vrána, M. Šír. Rozhodčí: Drobník, ŽK: 0:1. Diváků: 30. Rokytnice: Vízek - Štěpánek (55. Krejčík), Havrda, P. Vrána, Bogdány - Brož, Pičman, Šír, Zahradník (65. Ditz) - J. Vrána, Havlíček (70. Novotný).

Jenišovice - Jilemnice 1:1 (0:1)

Hosté měli v prvním poločase převahu, ale dokázali se prosadit jen jedním gólem Kubiny. Obrana Jilemnice pracovala spolehlivě a domácí do ničeho nepustila, chybělo ovšem další gólové potvrzení. Ve druhé části vyrovnal za domácí Vavřich, takže se obě mužstva o body rozdělila.

Branky: 68. Vavřich - 37. Kubina. Rozhodčí: Hamada, ŽK: 3:4. Diváků: 50. Jilemnice: Tuž - Šťastný, Figura, Hadač, Pohořalý - Hradecký, Šnorbert, Kubina, Hnik (75. Kužel) - Havel, Horáček (70. Tonar).

Zásada - Horní Branná 3:1 (1:1)

První poločas byl vyrovnaný a hosté drželi šanci na zisk bodu, ale ve druhé části domácí přidali dva góly a zajistili si v posledním podzimním utkání výhru.

Branky: Lupa, Fišer, Vávra - Šimek. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 3:3, ČK: 1:0 (Feri). Diváků: 60.