Illner po přestávce potvrdil výhru Branné nad druhou Malou Skálou

11.10.2011 18:07:44 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Železný Brod,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

V I.B třídě se o víkendu hrálo deváté kolo a svedlo ke vzájemnému souboji první a druhý tým tabulky. Po prvním poločase vedla domácí Horní Branná pouze 2:1, ale ve druhé půli zlomil odpor Malé Skály dvěma góly střídající Jakub Illner.

V hitu kola i v utkání Rovenska s Lučany byli vyloučení brankáři hostů, což hru trochu ovlivnilo. Rovensku se díky tomu podařilo zápas po prohraném poločase dokonce otočit ve vítězství.

V dalších zápasech Víchová remizovala s rezervou Železného Brodu a Rokytnice vysoko prohrála v Jablonci se Mšenem B. Utkání dalších mužstev Zásady s Plavy a Ruprechtic s Držkovem skončila remízami.

Víchová - Železný Brod B 1:1 (0:1)

Od zahájení hry bylo zřejmé, že kluzký terén ovlivní vzhled hry obou týmů. Domácí začali svižněji a zavřeli soupeře na jeho polovině. O to smutnější byla situace ve 14. minutě, kdy po chybné přihrávce získali hosté míč a z bleskového protiútoku vstřelili vedoucí gól.

Víchová nepolevovala ve své snaze, ale její akce končily na hranici velkého vápna. Ve druhé části byl tlak domácích ještě patrnější a v 55. minutě přinesl vyrovnání z kopačky Zbyňka Hartiga. Nezbrzdila ho ani značně přísná červená karta v rukou rozhodčího Pekaře. Posledních deset minut se hrálo oboustranně o všechno, jako by se žádný ze soupeřů nechtěl smířit pouze s jedním bodem. Do černého se už ale nikdo netrefil. Spokojenější s výsledkem mohou být určitě hosté.

Branky: 55. Z. Hartig - 14. Picek. Rozhodčí: Pekař, ŽK: 3:1, ČK: 1:0 (60. Skála). Diváků: 50. Víchová: Kobr - P. Hanč (65. Krause), Bartoň, Lampa, Vrhel - Kuřík, P. Hartig (46. Pivoňka), Skála, Z. Hartig - Špidlen, Kučera (55. Tuže). Železný Brod B: Kordík - Vozka, Halama, Burkoň, Ulrich - Mařík (60. Kotlár), Havlíček, Picek, Tunka - Škaloud, Olyanin (80. Pěnička).

Rovensko - Lučany 2:1 (0:1)

V 9. minutě střílel z dálky lučanský Maňák, míč Vrabcovi na kluzkém terénu vypadl a dobíhající Macůr poslal hosty do vedení. Domácí mohli vyrovnat po akcích Novotného a L. Malého, ale první trefil jen gólmana do náruče a druhý netrefil bránu. Při dvou gólovkách hostů se naproti tomu musel vytáhnout Vrabec.

Ve druhém poločase šli domácí za obratem a usnadnil jim to gólman hostů Mohr, který srazil v 52. pronikajícího Hanzla a obdržel červenou kartu. Do branky šel hráč z pole Hradecký a domácí si vytvořili tlak, po kterém vyrovnali. V 74. minutě L. Malý obešel hráče, dal balon na malé vápno a Brunclík obstřelil zastupujícího brankáře. V 80. byl vyloučen další hráč hostů Macůr za nesportovní chování a o čtyři minuty později se domácí dočkali vítězného gólu, když Vondráček prošel až před gólmana. V závěru mohl zvýšit aktivní L. Malý, ale netrefil branku. Zajímavostí je, že Lučany prohrály 1:2 už počtvrté za sebou.

Branky:  74. Brunclík, 84. Vondráček - 9. Macúr. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 2:3, ČK: 0:2 (52. Mohr, 82. Macúr). Diváků: 80. Lučany: Mohr - Beránek, Killián, Vokuš, Šindelář - Maňák, Svoboda, Bělohlávek, Macúr - Dítě (59. Horký), Hradecký. Rovensko: Vrabec - Náhlovský, Brunclík, Maruška, Holeček - Pařízek, D. Malý, L. Malý, Vágenknecht - Novotný, Vondráček.

Mšeno B - Rokytnice 6:2 (2:2)

První poločas byl ještě vyrovnaný, ale druhá polovina zápasu hostům nesedla domácí je přehráli celkem o čtyři branky. Mšenská rezerva měla v zápase stálou převahu, kterou brankově vyjádřila hlavně ve druhém poločase. V první části obdrželi domácí dvě branky, které si zavinili svými hrubými chybami. Tu třetí, krátce po přestávce, si hosté vstřelili sami. Hattrickem se představil Pokorný.

Branky: 33., 64. a 90. Pokorný, 13. a 67. Hýř, 47. vlastní - 25. Hanko, 35. Halíř. Mšeno B: Brániš - Koudelka, Škvor, Hýř, Kobylka (64. Novotný) - Hadidi, Ryšavý, Vrabec, Petrtýl (73. Pavelka) - Houžvička (71. Plný) Pokorný. Rokytnice: Sedláček - M. Martínek, Petr Martínek, Kuřina, Vrdlovec - Havlíček (70. Pavel Martínek), Pičman, Tulka, Štěpánek - Halíř, Hanko.

Horní Branná - Malá Skála 4:1 (2:1)

Od obou týmů z čela tabulky se v neděli očekával oboustranně útočný fotbal. To se začalo naplňovat hned od počátku. Ve 3. minutě Vašek skvěle vysunul Šlechtu. Brankář hostů Krause vyběhl až před vápno a pokus o přehození zachytil rukou, což pro něj znamenalo vyloučení. Hosté se i o 10 hráčích snažili hrát útočně, ale více ze hry měli přece jen domácí. V 10. minutě kopal roh Šlechta, Vašek hlavou přiťukl Pešinovi a bylo to 1:0. Ve 20. minutě Šlechta výborně uvolnil Nýdrleho, který míč zkušeně převzal a prostřelil zastupujícího brankáře Serbuse 2:0. V dalším průběhu Branná polevila, a zákonitě následoval trest. Ve 37. minutě Hofman úplně nezkrotil tvrdou střelu a dobíhající Toman snížil na 2:1.

Druhý poločas začala H.Branná opět velmi dobře. Nakopnutého Nýdrleho nahradil Illner a začal úřadovat. V 51. minutě rozehrával Vašek trestný kop, míč se odrazil k Illnerovi, který dal s přehledem na 3:1 a v 59. minutě opět Vašek tentokrát vyvezl míč, našel Illnera, který prudkou střelou zvýšil nekompromisně už na 4:1. Hosté se ovšem nevzdávali, v 75.minutě Toman vysunul Makulu a jeho bombu Hofman vytáhl na břevno. V 85. minutě Makula tváří v tvář Hofmanovi dal vedle. Tečku za nadprůměrným utkáním udělal Illner, který utekl všem a bombou trefil tyč. Nejlepšími hráči domácích byli vyhodnoceni Vašek a Pešina.

Branky: 10. Pešina, 20. Nýdrle, 51. a 59. Illner - 36. Makula. Rozhodčí: Mareček, ŽK: 1:4, ČK: 0:1 (3. Krause). Diváků: 90. H. Branná: Hofman - Jindřišek, Vašek, Dusík, Gaudel - Zuzánek, Pešina, Beneš, Svoboda (81. Kobrle)-  Nýdrle (46. Illner), Šlechta (70. Kocourek). Malá Skála: Krause - Cafourek, Stolín, Honzák, Kobrle - Kotrba, Makula, Toman (80. Brychcí), Serbus - J. Šilhán (30. Plátek), Habr.

Zásada - Plavy 1:1 (1:1)

V Zásadě se hrálo bojovné derby z obou stran. Ze začátku utkání byli domácí aktivnější a zaslouženě se ujali vedení, když úvodní branku vstřelil po pěkné samostatné akci Feri. Poté Plavy hru vyrovnaly, před poločasem skóre srovnal Korotvička. Druhý poločas měly více ze hry Plavy, ale nic z toho nevytěžily, a tak zápas skončil po zásluze nerozhodně.

Branky: 24. Feri - 41. Korotvička. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 2:3. Diváků: 80. Zásada: Mil. Kopal - Knappe, Šourek, Čurda, Růžička - Mich. Kopal, Čuřík (67. Pavlík), Srbek, Čech - Feri, Fišer. Plavy: Škaloud - Jelínek, Černý, Galbavý, Korotvička - Kafka, Tomíček, Šimerda, Prousek - Lejsek, Čermák (80. Jandura).

Ruprechtice - Držkov 2:2 (1:2)

Hosté sehráli v Liberci vyrovnanou partii a dlouho byli ve vedení. Šance si vypracovaly oba týmy, ale domácí byli šťastnější, když se jim přeci jen podařilo vyrovnat, hosté si minimálně bod za remízu zasloužili.

Branky: J. Dvořák z penalty, Pe. Prousek. Držkov: E. Dvořák - Machačka, J. Dvořák, Somr, Machula - Pe. Prousek, Hruška, T. Prousek, Stumer - Ševčík (46. Pa. Prousek), Vaníček.

13.Zásada8125 11:28  5

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek devátého podzimního kola sezony 2011/ 2012