Jabloneček se po výhře nad Brodem vrací v přeboru na první příčku

30.09.2012 18:25:31 | Autor: Petr Ježek a Sokol Jablonec nad Jizerou | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Košťálov,Pěnčín u Turnova,Turnov

Pouze na jedno kolo přepustil Sokol Jablonec nad Jizerou první příčku v krajském přeboru Železnému Brodu. V přímém souboji jej na svém hřišti zdolal jasně 3:0 a vrací se tříbodovým náskokem zpátky na první pozici.

V dalších zápasech Košťálov nešťastně brankou v nastavení prohrál v Doksech a zůstává poslední, rezerva Turnova naopak dokázala vyhrát v Doubí a postoupila na páté místo. V neděli dohrávaly své utkání Sedmihorky ve Višňové, podrobnosti k tomuto utkání doplníme později.

Jablonec n. J. - Železný Brod 3:0 (0:0)

Druhý tým tabulky přivítal lídra ze Železného Brodu. Očekávaného útočného fotbalu se ale diváci nedočkali. Hosté přijeli se silně defenzivní taktikou a do útoku se moc nehrnuli. Jabloneček si od začátku vytvořil územní převahu a hledal recept na zhuštěnou obranu Brodu. V prvním poločase na domácí straně třikrát zahrozil Rudolf, ale jeho pokusy prostor mezi tyčemi nezasáhly. Holman po centru Vrány hlavou minul a tentýž hráč po zpětné přihrávce Palduse jen vyprášil Kordíkovy rukavice. Brod se dostal do dvou nebezpečných akcí, Šilhán tutovku neproměnil a podruhé jeho hlavičku po rohu zastavil Hájek.

Po přestávce se Jablonec brzy ujal vedení, když v 50. minutě Hrbek našel volného Brezara, ten si míč navedl na roh šestnáctky a nádhernou křížnou ranou levou nohou otevřel účet zápasu. Po přímém kopu se prosadil hlavou železnobrodský Hadač, ale brankář Farský potvrdil svým zákrokem vynikající formu a Jablonec podržel. V 60. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Havrda. I v deseti se Brod snažil, ale už pro něj bylo těžší vytvářet si šance. V 78 minutě Hrbek krásně našel Rudolfa, který si pohrál s Maryškem a přízemní střelou k bližší tyči zvýšil na 2:0. Domácí převaha vedla v 90. minutě ke třetímu gólu. Vrána navázal na sebe dva protihráče, míč převzal Rudolf, který z brankové čáry přesným nadýchaným centrem našel nabíhajícího a zcela volného Brezara, pro něhož nebyl problém hlavou překonat Kordíka potřetí.

„O vítězi nebylo pochyb, my jsme od začátku hráli na vítězství, zatímco hosté chtěli jen bránit. Jejich výkon nás i diváky zklamal, nebezpeční jsou jen ze standardek, herně to byl zatím nejslabší soupeř," hodnotil zápas za domácí tým David Holman.

Branky: 50. Brezar, 78. Rudolf, 90. Brezar. Rozhodčí: Šmíd, Rais, Linhart, ŽK: 5:6, ČK: 0:1 (60. Havrda). Diváků: 170. Železný Bod: Kordík - Vozka (83. Podstavek), Berka, Maryško, Král - Wanacki (80. Makula), Maňkoš (70. Linka), Hadač, Havrda - Holeček, Šilhán. Jablonec n. J.: Farský - P. Vrána (83. Daniel), Šilhán, Kouřil, Hájek - Paldus (85. J. Vrána) Zonyga, Hrbek, Brezar - Holman (74. Braun), Rudolf.

Doksy - Košťálov 3:2 (1:1)

V 9. minutě Otmar dával přihrávku spoluhráčům do vápna, zdálo se, že si jí sebere brankář Kotyk, ale skluzem míč odehrál domácí obránce tak nešťastně, že míč namířil do vlastní branky, který ještě na brankové čáře doklepával Buček - 0:1. Ve 12. minutě Klazar podnikl ofenzivní výpad zakončený povedenou střelou, kterou však domácí brankář vyrazil na roh. Ve 33. minutě se v tutové šanci se objevil Buček, ale neproměnil. Těsně před přestávkou se zbytečného faulu u pomezní čáry dopustil Koldovský a domácí dostali možnost zahrávat standardní situaci. Domácí hráč posadil centr na hlavu Michala Vaňátka, a ten brankou do šatny vyrovnal na 1:1.

Druhý poločas otevřel fantastický zákrok Průchy, který vytáhl střelu domácího hráče k tyči. V 68. minutě nastal nešťastný okamžik pro hosty, kdy Průcha vykopával balon a uklouznul, míč se dostal k domácímu Jurčíkovi, který košťálovského brankáře ze 30 metrů přehodil - 2:1. Z vedení se ale domácí neradovali dlouho, Buček v 71. minutě potáhl balon středem hřiště a poté ho předložil do křídla na Janatu, který křižnou střelou vyrovnal na 2:2. V závěru utkání mohl vítězství strhnou na stranu hostů Buček, ale ztroskotal na domácím brankáři. Už se zdálo, že utkání dospěje k remíze. Domácí zahrávali v nastavení poslední rohový kop, který do sítě uklidil Bečvařík a to znamenalo, že hosté odjeli s prázdnou.

„Porážka je pro nás příliš krutá. Po dobrém výkonu přijít o bod v nastavení, to je na palici. Měli jsme více šancí než domácí, ale ztroskotali jsme na jejich neproměnění. Chybí nám i trochu toho štěstí. V této situaci, v které se nacházíme je tato porážka ubíjející," uvedl k zápasu vedoucí družstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 45. Mich. Vaňátko, 68. Jurčík, 91. Bečvařík - 9. Buček, 71. K. Janata. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 2:6. Diváků: 150. Košťálov: Průcha - A. Koldovský (46. F. Piry), Jung, Klazar, I. Móro - K. Janata, Cerman, Otmar, Sádek - Stehlík (83. Kašpar), Buček.

Doubí - FKP Turnov B 1:3 (1:3)

Domácí hosty na své umělce zpočátku zaskočili, v 9. minutě donutili k hrubé chybě obranu a Brandner otevřel skóre. Hosté se ale s menším hřištěm postupně srovnali, v 18. minutě Vavřich nahrál Jačkovi, který vyrovnal. Ve 27. minutě byl ve vápně sražen Škréta a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Vavřich. Ve 37. minutě se po centru Randáka prosadil Dospěl, a bylo to 1:3. Na konci první půle měl ještě jednu šanci hlavičkou Randák, ale tu nevyužil.

Důležitá situace se stala v 65. minutě, Brandner prošel mezi obránci, ale Šrajer ho v tváří tvář vychytal a neumožnil se domácím dostat zpátky do zápasu. V dalším průběhu ještě Vavřich nastřelil tyč a v dobré pozici se netrefil ideálně Jaček.

„Vyhráli jsme v Doubí zaslouženě, rozhodla především první půle," dodal trenér FKP Turnov B Radek Kotrman.

Branky: 9. Brandner - 18. Jaček, 27. Vavřich z penalty, 37. Dospěl. ŽK: 1:2. Diváků: 100. FKP Turnov B: Šrajer - Tvrdý, Nahodil, Matoušek, Čermák - Korček, (60. Bezemek), Jaček, Škréta, Randák - Dospěl (65. Havel), Vavřich (65. Šteffan).

Višňová - Sedmihorky 4:1 (4:1)

Sedmihorští zavítali na hřiště nejméně oblíbeného mužstva - Višňové. Višňová udeřila hned v 1. minutě a z první střely na bránu se zrodil první gól. Postupně se ale hosté rozehráli a byli aktivnější než domácí. Ve 3. a 4. minutě stříleli Bobek a Horváth, ale nemířili přesně. Až ve 12. minutě poslal vysoký míč před domácí bránu Drahoňovský, gólman míč podcenil a rukama si ho srazil do vlastní sítě - 1:1.

Nadále hosté působili aktivněji a fotbalověji, ale gólově svou převahu vyjádřit nedokázali. Lekci z produktivity jim dali domácí hráči mezi 26. až 31. minutou, kdy se jim povedlo dát tři slepené góly a utkání bylo prakticky rozhodnuto.

Ve zbytku zápasu měli hosté snahu výsledek alespoň zkorigovat, ale chybělo střelecké štěstí. Gól nepřidali ani domácí, takže utkání bylo výsledkově určeno už po prvním poločase. Po dvou zápasech venku budou hrát příště Sedmihorky konečně doma, když v sobotu od 16 hodin přivítají Hrádek.

Branky: 1. Jakl, 26. a 32. z penalty Soukup, 30. Štrbák - 12. vlastní. Rozhodčí: Brož, ŽK: 1:6. Diváků: 150. Sedmihorky: Špína - Drahoňovský, Koťátko, Vávra, Bobek - Dvořák, Mencl, Král, Horváth (46. Gregor) - Kroupa, Kratochvíl (65. Bakeš).