Jablonečtí fotbalisté nestačili na vedoucí tým divize z Nové Paky

27.10.2013 15:46:17 | Autor: Sokol Jablonec a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

V sobotním zápase zavítal do Jablonce nad Jizerou vedoucí tým spojený z mužstev Nové Paky a Nového Bydžova. Svoje postavení v tabulce divize C potvrdil i na zdejším hřišti, když vyhrál celkem o čtyři branky.

Jablonečtí nemohli využít služeb Povra, který se stal obětí české absurdity, kdy přišel na hostování z Paky, ale funkcionáři soupeře si vymínili, že nesmí nastoupit ve vzájemných zápasech.

Sokol Jablonec n. J. - 1. FK Nová Paka 0:4 (0:2)

Úvod zápasu byl vyrovnaný. Z první akce se dostal po přihrávce Kováře ke střele Rudolf, toho ale zradil terén při zpracování a pak zamířil vedle branky. Novopačtí se spoléhali na urostlého Macháčka, který dokázal vyhrávat osobní souboje a připravoval živnou půdu pro spoluhráče. V 16. minutě se po chybě stoperů dostal do zakončení Blažej a jeho pokus o přehození Farského skončil na břevně domácí branky. O minutu později zahrál Labík trestný kop přesně na hlavu neobsazeného Faitla, který nabídkou nepohrdl a dostal hosty do vedení. Tím se hosté uklidnili a hráli velmi dobře takticky. Jablonečtí se sice pokoušeli o dobití branky, ale Novopačtí soustředěně bránili a po zisku míče plynulou kombinací přecházeli do protiútoků. V prvním poločase měl dobrou příležitost Kovář, který se po autovém vhazování obtočil kolem svého strážce a jeho pokus mířící na branku srazil jeden z obránců rukou na roh. Ve 41. minutě Macháček našel nabíhajícího Jandu, který si na Farském vylámal zuby. Těsně před poločasem se přeci jen hosté dočkali druhé branky. Na precizní centr Labíka si naběhl Ptáček a volejem nedal Farskému šanci.

Po změně stran se Jablonec snažil vstřelit kontaktní branku, ale pozorní hosté nepřipustili zápletku a dobře zvládnutými kontry ještě navýšili vedení. Třetí branku vstřelil střídající Bastin po centru Jandy, který prošel po levé straně přes domácí obranu. V 66. minutě čtvrtou branku vstřelil Faitl po centru, tentokrát od Vaňka. Jablonečtí se nakonec dostali ke třem šancím, ale nedokázali skórovat ani jednou, a dokumentovali tak sobotní zmar. Nejprve Rudolf pronikl po pravé straně až před Ottmara, ale z úhlu ho nedokázal prostřelit. V 78. minutě Rudolf tvrdě vypálil z trestného kopu, jeho střelu Ottmar vyrazil před sebe a nakonec zlikvidoval i dorážku Brauna z bezprostřední blízkosti. Deset minut před koncem Braun prošel po levé straně a vybídl ke skórování Rudolfa, jeho pokus se mezi tyče nevešel. V závěru měl stoprocentní šanci Macháček, ale ani ten s deseti metrů nedokázal trefit odkrytou branku Jablonce.

„Porážka je vysoká, ale zasloužená. Tentokrát jsme zahráli špatně, nevypořádali jsme se s obrannou hrou soupeře a branky jsme dostali po triviálních ztrátách. Do sobotního marastu dokonale zapadly i posily z juniorky," uvedl k utkání za jablonecký tým David Holman.

Branky: 17. a 66. Faitl, 44. Ptáček, 52. Bastin. Rozhodčí: Kapoun - Vitner, Rais, ŽK: 1:2. Diváků: 290. Jablonec n. J.: Farský - Sedláček, Karásek, Šilhán, Helm (69. Bistiak) - Paldus (46. Braun), Krystan, Hrbek (Zonyga), Rudolf, Barcuch - Kovář (63. Bolina).

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek 11. podzimního kola

Další divizní zástupce Pojizeří: Turnov si poradil s posledním Rapidem už během prvního poločasu