Jana Luštince v jilemnickém muzeu střídá David Ulrych

03.01.2019 15:32:13 | Autor: Radek Drahný | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

Jana Luštince v jilemnickém muzeu střídá David Ulrych

Ve vedení Krkonošského muzea v Jilemnici vystřídal od Nového roku PaedDr. Jana Luštince jeho nástupce a dosavadní kolega Bc. David Ulrych. Jan Luštinec odchází na zasloužený odpočinek, s muzeem bude ale nadále spolupracovat. Jilemnické muzeum vedl neuvěřitelných 41 let!

„Po Janu Luštincovi se muzeum nepřebírá snadno, vždyť jilemnické muzeum a jméno jeho vedoucího jsou pro většinu lidí skoro synonyma. Věřím ale, že David Ulrych svou roli dobře zvládne, vždyť má důvěru i svého předchůdce, s nímž se na vedení muzea poslední téměř dva roky připravoval," řekl Robin Böhnisch, ředitel Správy KRNAP, která muzeum provozuje ve spolupráci s městem Jilemnice.

„Za Janem Luštincem zůstává ohromný kus práce. Jilemnické muzeum navštíví ročně hodně přes dvacet tisíc lidí, což je i v celorepublikovém kontextu velmi slušná návštěvnost. Významně rozšířil sbírku obrazů Františka Kavána, která nemá ve světě konkurenci. Zrekonstruoval část zámku do podoby, v níž ji znali poslední vlastníci z rodu Harrachů, vybudoval velikou expozici historie českého lyžování, a tak by se dalo pokračovat. Skvělé je, že se mu dokonce v plné práci podařilo napsat také dosud poslední krásnou knihu o Janu Nepomuku hraběti z Harrachu," dodal ředitel Böhnisch.

S Janem Luštincem bude muzeum dál spolupracovat, ať už při jeho další badatelské činnosti, ale také při jeho aktivitách v rámci jilemnického Klubu Betanie České křesťanské akademie, či při jeho práci pro město Jilemnice, jehož zastupitelem byl na podzim opětovně zvolen. Je také předsedou městské Komise pro kulturu a školství a šéfredaktorem městského zpravodaje.

Nový ředitel Krkonošského muzea v Jilemnici David Ulrych<br />Autor: Jakub Kašpar„Na další spolupráci se těším, vždyť už máme i některé konkrétní společné aktivity na letošní rok s panem doktorem Luštincem domluvené, první z nich už se návštěvníci muzea dočkají velmi brzy," uvedl nový vedoucí Krkonošského muzea v Jilemnici David Ulrych.

 „V letošním roce se u nás v Jilemnici mohou návštěvníci opět těšit na řadu zajímavých výstav. Namátkou vyberme třeba výstavu o Krakonošovi, Retrovýstavu, na niž se už teď moc těším, výběr z tvorby velkého krkonošského fotografa Karla Hníka, či mineralogickou výstavu. I letos se chystá výstava filatelistická - a bude to tentokrát opravdu výjimečná záležitost. A nezapomeneme ani na oblíbenou vánoční výstavu," přiblížil své plány pro nejbližší rok David Ulrych.

Jan Luštinec nastoupil do jilemnického muzea jako jeho ředitel 4. září 1977. Tehdy to ještě bylo muzeum městské. Do péče Správy KRNAP pak i se svým vedoucím přešlo k 1. květnu 1979.

David Ulrych - po absolvování oboru restaurování a konzervování kamene na Střední průmyslové škole kamenické a sochařské v Hořicích vystudoval prezentaci a ochranu kulturního dědictví na Univerzitě Hradec Králové. V letech 2015 - 2016 pracoval jako dokumentátor při digitalizaci sbírek Krkonošského muzea ve Vrchlabí. Od roku 2016 pracuje v Krkonošském muzeu v Jilemnici, nejprve jako průvodce, poté jako odborný pracovník. Podílel se na vzniku řady výstav v posledních dvou letech, je například autorem probíhající výstavy Velká válka ke 100. výročí jejího ukončení a jejím dopadům na Jilemnicko. Ve volném čase se věnuje také historickému šermu s vrchlabskou skupinou Rego. K 1. lednu 2019 jej ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch jmenoval vedoucím muzea.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kavánova opona míří do restaurátorské dílny
V Krkonošském muzeu v Jilemnici zahájí výstavu o hraběti Harrachovi
Krkonošské muzeum představuje historii pošty na Jilemnicku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.

Na sociální služby má Liberecký kraj stále málo peněz

Téměř jednu miliardu korun požaduje Liberecký kraj pro příští rok na zajištění sociálních služeb v regionu. Požadavek je o 40 % vyšší než loni. Vychází však ze skutečných nákladů vynaložených na sociální služby v roce 2018 a z požadavků poskytovatelů sociálních služeb na rok 2019. Kraji letos chybí v této oblasti zhruba 55 milionů korun a již od začátku roku žádá stát o dorovnání. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajský přebor: Sedmihorky na závěr nadstavby vyhrály v Bílém Kostele
Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici
Cyklojízda stezkou Járy Cimrmana 2019 objektivem Zdeňka Horáka
Volejbalistky Česka vyhrály nad Švédskem a postupují
Přednáška Petra Vodičky nejen o modelaření zakončí lomnickou výstavu

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
15.06.: Přepeře vydřenou výhrou ve Slatiňanech získaly v divizi druhé místo
16.06.: SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT