Jana Luštince v jilemnickém muzeu střídá David Ulrych

03.01.2019 15:32:13 | Autor: Radek Drahný | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

Jana Luštince v jilemnickém muzeu střídá David Ulrych

Ve vedení Krkonošského muzea v Jilemnici vystřídal od Nového roku PaedDr. Jana Luštince jeho nástupce a dosavadní kolega Bc. David Ulrych. Jan Luštinec odchází na zasloužený odpočinek, s muzeem bude ale nadále spolupracovat. Jilemnické muzeum vedl neuvěřitelných 41 let!

„Po Janu Luštincovi se muzeum nepřebírá snadno, vždyť jilemnické muzeum a jméno jeho vedoucího jsou pro většinu lidí skoro synonyma. Věřím ale, že David Ulrych svou roli dobře zvládne, vždyť má důvěru i svého předchůdce, s nímž se na vedení muzea poslední téměř dva roky připravoval," řekl Robin Böhnisch, ředitel Správy KRNAP, která muzeum provozuje ve spolupráci s městem Jilemnice.

„Za Janem Luštincem zůstává ohromný kus práce. Jilemnické muzeum navštíví ročně hodně přes dvacet tisíc lidí, což je i v celorepublikovém kontextu velmi slušná návštěvnost. Významně rozšířil sbírku obrazů Františka Kavána, která nemá ve světě konkurenci. Zrekonstruoval část zámku do podoby, v níž ji znali poslední vlastníci z rodu Harrachů, vybudoval velikou expozici historie českého lyžování, a tak by se dalo pokračovat. Skvělé je, že se mu dokonce v plné práci podařilo napsat také dosud poslední krásnou knihu o Janu Nepomuku hraběti z Harrachu," dodal ředitel Böhnisch.

S Janem Luštincem bude muzeum dál spolupracovat, ať už při jeho další badatelské činnosti, ale také při jeho aktivitách v rámci jilemnického Klubu Betanie České křesťanské akademie, či při jeho práci pro město Jilemnice, jehož zastupitelem byl na podzim opětovně zvolen. Je také předsedou městské Komise pro kulturu a školství a šéfredaktorem městského zpravodaje.

Nový ředitel Krkonošského muzea v Jilemnici David Ulrych<br />Autor: Jakub Kašpar„Na další spolupráci se těším, vždyť už máme i některé konkrétní společné aktivity na letošní rok s panem doktorem Luštincem domluvené, první z nich už se návštěvníci muzea dočkají velmi brzy," uvedl nový vedoucí Krkonošského muzea v Jilemnici David Ulrych.

 „V letošním roce se u nás v Jilemnici mohou návštěvníci opět těšit na řadu zajímavých výstav. Namátkou vyberme třeba výstavu o Krakonošovi, Retrovýstavu, na niž se už teď moc těším, výběr z tvorby velkého krkonošského fotografa Karla Hníka, či mineralogickou výstavu. I letos se chystá výstava filatelistická - a bude to tentokrát opravdu výjimečná záležitost. A nezapomeneme ani na oblíbenou vánoční výstavu," přiblížil své plány pro nejbližší rok David Ulrych.

Jan Luštinec nastoupil do jilemnického muzea jako jeho ředitel 4. září 1977. Tehdy to ještě bylo muzeum městské. Do péče Správy KRNAP pak i se svým vedoucím přešlo k 1. květnu 1979.

David Ulrych - po absolvování oboru restaurování a konzervování kamene na Střední průmyslové škole kamenické a sochařské v Hořicích vystudoval prezentaci a ochranu kulturního dědictví na Univerzitě Hradec Králové. V letech 2015 - 2016 pracoval jako dokumentátor při digitalizaci sbírek Krkonošského muzea ve Vrchlabí. Od roku 2016 pracuje v Krkonošském muzeu v Jilemnici, nejprve jako průvodce, poté jako odborný pracovník. Podílel se na vzniku řady výstav v posledních dvou letech, je například autorem probíhající výstavy Velká válka ke 100. výročí jejího ukončení a jejím dopadům na Jilemnicko. Ve volném čase se věnuje také historickému šermu s vrchlabskou skupinou Rego. K 1. lednu 2019 jej ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch jmenoval vedoucím muzea.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kavánova opona míří do restaurátorské dílny
V Krkonošském muzeu v Jilemnici zahájí výstavu o hraběti Harrachovi
Krkonošské muzeum představuje historii pošty na Jilemnicku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Webové stránky kraje získaly novou podobu

Přívětivější vizuální zpracování, snadnější dostupnost informací, strukturované stránky krajských odborů, formuláře na jednom místě či přehledné aktuality. To vše a mnoho dalšího přináší nová podoba webových stránek Libereckého kraje. Adresa zůstává neměnná, a to https://www.kraj-lbc.cz/. „Vzhled, funkčnost a přehlednost webu kraje již potřebovaly výraznou změnu. Jsem rád, že můžeme nyní spustit novou verzi stránek. Běžný uživatel samozřejmě najde veškeré informace stále na stejném místě tak, jak je zvyklý, a to na https://www.kraj-lbc.cz/," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Kraj hledá Památku roku pro letošek. Nominace přijímá do 30. dubna

Již jen několik dní je možné přihlásit se do devátého ročníku soutěže Památka roku 2023 Libereckého kraje; termín vyprší 30. dubna. Soutěž, jejímž cílem je upozornit na úspěšné obnovy kulturních památek a poukázat na ojedinělé stavby v našem regionu, vypisuje Liberecký kraj. „Skutečně velice stojíme o to, aby se nám hlásilo co nejvíce majitelů úspěšných obnov památek. Jejich obnovy jsou inspirací příkladem pro ostatní majitele," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovního ruchu Libereckého kraje. Předchozí článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči měli na čarodějnice trojnásobně více výjezdů než minulý rok
Tradiční muzejní prvomájová lomnická výstava v podání Jana Dingy
Do lomnického klubu opět zavítá Znouzectnost
Jak probíhal Speed Marathon 2024 v Libereckém kraji
Pálení čarodějnických ohňů? Ne na místech s nebezpečím požárů

Nejčtenější články

29.04.: Služební pes Max vypátral v lese u Harrachova dva zloděje
28.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého jarního kola
29.04.: Den otevřených dveří pořádají na stanicích HZS Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT