Jana Luštince v jilemnickém muzeu střídá David Ulrych

03.01.2019 15:32:13 | Autor: Radek Drahný | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

Jana Luštince v jilemnickém muzeu střídá David Ulrych

Ve vedení Krkonošského muzea v Jilemnici vystřídal od Nového roku PaedDr. Jana Luštince jeho nástupce a dosavadní kolega Bc. David Ulrych. Jan Luštinec odchází na zasloužený odpočinek, s muzeem bude ale nadále spolupracovat. Jilemnické muzeum vedl neuvěřitelných 41 let!

„Po Janu Luštincovi se muzeum nepřebírá snadno, vždyť jilemnické muzeum a jméno jeho vedoucího jsou pro většinu lidí skoro synonyma. Věřím ale, že David Ulrych svou roli dobře zvládne, vždyť má důvěru i svého předchůdce, s nímž se na vedení muzea poslední téměř dva roky připravoval," řekl Robin Böhnisch, ředitel Správy KRNAP, která muzeum provozuje ve spolupráci s městem Jilemnice.

„Za Janem Luštincem zůstává ohromný kus práce. Jilemnické muzeum navštíví ročně hodně přes dvacet tisíc lidí, což je i v celorepublikovém kontextu velmi slušná návštěvnost. Významně rozšířil sbírku obrazů Františka Kavána, která nemá ve světě konkurenci. Zrekonstruoval část zámku do podoby, v níž ji znali poslední vlastníci z rodu Harrachů, vybudoval velikou expozici historie českého lyžování, a tak by se dalo pokračovat. Skvělé je, že se mu dokonce v plné práci podařilo napsat také dosud poslední krásnou knihu o Janu Nepomuku hraběti z Harrachu," dodal ředitel Böhnisch.

S Janem Luštincem bude muzeum dál spolupracovat, ať už při jeho další badatelské činnosti, ale také při jeho aktivitách v rámci jilemnického Klubu Betanie České křesťanské akademie, či při jeho práci pro město Jilemnice, jehož zastupitelem byl na podzim opětovně zvolen. Je také předsedou městské Komise pro kulturu a školství a šéfredaktorem městského zpravodaje.

Nový ředitel Krkonošského muzea v Jilemnici David Ulrych<br />Autor: Jakub Kašpar„Na další spolupráci se těším, vždyť už máme i některé konkrétní společné aktivity na letošní rok s panem doktorem Luštincem domluvené, první z nich už se návštěvníci muzea dočkají velmi brzy," uvedl nový vedoucí Krkonošského muzea v Jilemnici David Ulrych.

 „V letošním roce se u nás v Jilemnici mohou návštěvníci opět těšit na řadu zajímavých výstav. Namátkou vyberme třeba výstavu o Krakonošovi, Retrovýstavu, na niž se už teď moc těším, výběr z tvorby velkého krkonošského fotografa Karla Hníka, či mineralogickou výstavu. I letos se chystá výstava filatelistická - a bude to tentokrát opravdu výjimečná záležitost. A nezapomeneme ani na oblíbenou vánoční výstavu," přiblížil své plány pro nejbližší rok David Ulrych.

Jan Luštinec nastoupil do jilemnického muzea jako jeho ředitel 4. září 1977. Tehdy to ještě bylo muzeum městské. Do péče Správy KRNAP pak i se svým vedoucím přešlo k 1. květnu 1979.

David Ulrych - po absolvování oboru restaurování a konzervování kamene na Střední průmyslové škole kamenické a sochařské v Hořicích vystudoval prezentaci a ochranu kulturního dědictví na Univerzitě Hradec Králové. V letech 2015 - 2016 pracoval jako dokumentátor při digitalizaci sbírek Krkonošského muzea ve Vrchlabí. Od roku 2016 pracuje v Krkonošském muzeu v Jilemnici, nejprve jako průvodce, poté jako odborný pracovník. Podílel se na vzniku řady výstav v posledních dvou letech, je například autorem probíhající výstavy Velká válka ke 100. výročí jejího ukončení a jejím dopadům na Jilemnicko. Ve volném čase se věnuje také historickému šermu s vrchlabskou skupinou Rego. K 1. lednu 2019 jej ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch jmenoval vedoucím muzea.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kavánova opona míří do restaurátorské dílny
V Krkonošském muzeu v Jilemnici zahájí výstavu o hraběti Harrachovi
Krkonošské muzeum představuje historii pošty na Jilemnicku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Hlasujte o nejoblíbenější knihu Libereckého kraje

Už jen čtrnáct dní můžete dát hlas nejoblíbenější knize v soutěži Kniha roku Libereckého kraje ve speciální Ceně čtenářů. „Knihy bude hodnotit jak odborná porota, tak právě svým hlasováním čtenáři. Volba čtenářů bývá u soutěží často jiná než volba odborné poroty. Jsem ráda, že lidé vzali soutěž za svou, vnímají regionální literaturu a mají své oblíbené místní autory," řekla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Bližší informace o jednotlivých knihách


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní trh v Libštátě opět nabídne výrobky pro domácnost i pro radost
Turnovské házenkářky doma i přes dobrý výkon podlehly Tachovu
Liberecký kraj hodnotí rok po návštěvě tehdejší vlády Andreje Babiše
Dana Drábová přednášela libereckým studentům
V Jablonečku pořádají Hasičský maškarní karneval

Nejčtenější články

18.03.: V Turnově vypukne Čokoládový Festival 2019
18.03.: Vážná dopravní nehoda uzavřela sjezd z křižovatky Rádelský mlýn
18.03.: Hráči Dalmachu Turnov jsou vítězi futsalové divize A!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT