Kam za sportem v Pojizeří o víkendu 12. až 14. září

12.09.2014 11:46:50 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Kam za sportem v Pojizeří o víkendu 12. až 14. září

Přinášíme vám přehled sportovních akcí v Pojizeří a okolí od pátku 12. do neděle 14. září 2014. Pokračují fotbalové soutěže, ale konají se i závody v přespolních bězích, skocích na lyžích, na kolečkových lyžích, cyklistice, motoristický závod a mnoho dalších akcí.

FOTBAL

Zde se nacházejí jen domácí zápasy celků z Pojizeří, kompletní přehled fotbalových zápasů najdete v souhrnu, který se během víkendu změní na výsledkový servis i s odkazy na aktuální články.  

Divize C
Sobota 17.00: Jablonec n. J. - Náchod.
Neděle 17.00: FK Pěnčín-Turnov - Kutná Hora.

Krajský přebor
Sobota 17.00: Bozkov - Doksy.

I.A třída
Sobota 17.00: Lomnice - Mírová, Harrachov - Doubí.

I.B třída východ
Sobota 17.00: Jilemnice - Velké Hamry B, Rovensko - Rokytnice.
Neděle 15.00: Železný Brod B - Smržovka, 17.00: Horní Branná - Držkov.

Okresní přebor
Sobota 14.00: Přepeře - Jilemnice B (hřiště Semily), 17.00: Bělá - Bozkov B, Mříčná - Lomnice B, Nová Ves - Víchová, Roztoky - Studenec, Stružinec - Libštát.
Neděle 17.00: Košťálov B - Horní Branná B.

Okresní soutěž
Sobota 16.00: Kruh - Libštát B, 17.00: Zálesní Lhota - Vysoké n. J., Sport Future Studenec - Poniklá, Tatobity - Rovensko B, Přepeře B - Martinice (hřiště Semily).
Neděle 14.30: Benecko - Víchová B, 17.00: SK Studenec B - Horka.

Divize žen - skupina B
Sobota 13.30: FKP Turnov WW - Třebestovice (hřiště Mírová).

FLORBAL

3. kolo poháru České pojišťovny
Sobota 18.30: TJ Turnov - Atletics Praha. Hala TJ Turnov ve Skálově ulici v Turnově.

ATLETIKA

Posvícenský koláč ve Studenci
V sobotu 13. září v 9 hodin startuje 47. ročník Posvícenského koláče - 2. závodu v přespolních bězích Krajského svazu lyžařů Salomon Cup. Start ve Studenci v prostoru za hasičskou zbrojnicí. Soutěží kategorie od benjamínků po dospělé, pořádá Sokol Studenec.

Red Bull 400
PV Harrachově připravují extrémní výběh skokanského můstku řipravte si nohy a roztáhněte plíce. V sobotu 13. září 2014 je rozhodně budete potřebovat, pokud najdete odvahu a přihlásíte se do závodu Red Bull 400. Nepůjde o nic menšího než o hromadný výběh skokanského můstku K120 v Harrachově. A to od konce dopadu až po rozjezdovou lavici. Závod začíná prezentací od 9 hodin, pokračuje kvalifikací v 11 hodin a hlavní finále je na programu v 15.30. Samostatná pozvánka

Jizerská padesátka Run
V sobotu 13. září se koná v lyžařském areálu v Bedřichově 1. ročník veřejného běžeckého závodu Jizerská padesátka Run. Ve 13.30 startují dětské závody (500 a 1000 metrů), v 15 hodin závod na 23 km, v 15.15 hodin závod na 10 km.

SKOKY NA LYŽÍCH

Kakaový pohár a Lomnický oplatek
Na můstku s keramickou stopou v Lomnici nad Popelkou se konají závody ve skocích na lyžích dětí a mládeže. V sobotu od 9 hodin je na programu kombinace (skoky a běh) a v neděli od 9 hodin závod ve skoku. 

BĚH NA KOLEČKOVÝCH LYŽÍCH

Krkonošský čtvrtmaraton
V neděli 14. září proběhne letošní třetí díl seriálu vytrvalostních závodů Vrchlapák, kterým je Krkonošský čtvrtmaraton na kolečkových lyžích se startem ve Špindlerově Mlýně a s cílem u Špindlerovky. Prezentace probíhá od 8.30 do 9.30 v prostoru prvního záchytného parkoviště na konci  přehrady v hospůdce U Vacka ve Špinderově Mlýně. Start je společný pro všechny kategorie a typy lyží v 10 hodin. Délka trati je přesně 10,5 kilometru, účastní se ženy a muži narození v roce 1999 a starší. Již je přihlášeno 99 závodníků, včetně reprezentantů v běhu na lyžích. Pořádají ČSK Vysoké nad Jizerou, DDM Pelíšek Vrchlabí a Město Špindlerův Mlýn.

CYKLISTIKA

Kalich opět startuje. Legendární cyklistický závod slaví už 21. sezonu

3x kolem Kalicha
Závody 3x kolem Kalicha se jedou dne 13. září 2014 se startem v 10.30 od maloskalské Sokolovny, na trati s celkovým převýšením přibližně 160 metrů na jedno kolo o délce 16,8 kilometrů. Hlavní kategorie jedou celkem tři kola, ženy kola dvě. Třetí ročník závodu koloběžek bude odstartován hromadně v poslední vlně cyklistického závodu 3x kolem Kalicha. Samostatná pozvánka

MOTOSPORT

Czech drag serie - MČR dragsterů
V Hoškovicích na místním letišti se koná finále seriálu Czech drag série neboli Mezinárodní mistrovství české republiky dragsterů. V sobotu 13. září jsou začínají ve 12 hodin kvalifikace, v neděli 14. září se jede od 10.30 závod pro amatéry a hlavní závod začne od 13.30.

Jedinečný Wake Pool Jam zažije koupaliště ve Vratislavicích WAKEBOARD

Wake Pool Jam
V sobotu 13. září se odehraje v Česku jedinečná wakeboard akce. Přímo mezi bazény na koupališti Sluníčko ve Vratislavicích nad Nisou vyrostou jibovací překážky a skok na wakeboarding. Jako pohon budou sloužit dva navijáky proti sobě umístěny na 3 až 4 metry vysoké konstrukci. Soutěžte s námi o deset lístků na tuto akci! Samostatná pozvánka a soutěž

TURISTIKA

Po stopách řídícího učitele J. Buchara
Klub českých turistů v Lomnici nad Popelkou pořádá v sobotu 13. září výlet nazvaný Po stopách řídícího učitele J. Buchara. Sraz je na vlakovém nádraží v Lomnici nad Popelkou v 7.07. Trasa je dlouhá 18 km - Lomnice n. Pop., Bryndov, Libštát, Černé moře, Mříčná, Jilemnice.

Letošní Semilský pecen bude ve znamení Krajských dožínek

SPOLEČENSKO-ZÁBAVNÉ AKCE

Semilský pecen
Sobota 13. září bude v Semilech opět patřit slavnostem úrody. Letošní 11. ročník Semilského pecnu, jenž bude tentokrát hostit Krajské dožínkové slavnosti, slibuje opět bohatý program. Své místo zde bude mít slavnostní dožínkový průvod, ochutnávka regionálních potravin, expozice hospodářských zvířat, ale i kulturní  a zábavná vystoupení. Podrobnosti a program doprovodných akcí

Horská služba oslaví osmdesátku zábavným programem ve Svatém Petru 80 let Horské služby
V prostorách lyžařského areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně se bude v sobotu 13. září slavit 80. výročí založení Horské služby. Od 9 do 17 hodin bude pro návštěvníky připraven bohatý sportovně zábavný program. Podrobný program

KURZY A NÁBORY

Nábor judo TSC Turnov
Oddíl judo TSC Turnov aktuálně pořádá nábor a zápis dívek a chlapců ve věku od 5 do 10 let v termínu do 30. září 2014. Tréninky budou probíhat na moderním odpruženém Dožo ve sportovní hale v Alšově ulici, proti nádraží ČD. Více podrobností v samostatném článku

Pro ženy a dívky pořádají judisté v Turnově kurz sebeobrany Kurz sebeobrany
Oddíl judo TSC Turnov pořádá kurz sebeobrany pro dívky a ženy od 16 let. Kurz bude rozdělen do dvou skupin, pro pokročilé a začátečnice. Základní kurz sebeobrany a výuky bezpečných pádů bude obsahovat 10 cvičebních hodin, vždy v úterý od 19.45 do 21.00 v hale TSC Turnov. Více podrobností

Pořádá váš sportovní oddíl také nový nábor? Zašlete základní info na email redakce@nasepojizeri.cz a příště už se může objevit v tomto přehledu.

Kalich opět startuje. Legendární cyklistický závod slaví už 21. sezonu

V Harrachově připravují extrémní výběh skokanského můstku

Jedinečný Wake Pool Jam zažije koupaliště ve Vratislavicích

Letošní Semilský pecen bude ve znamení Krajských dožínek

Horská služba oslaví osmdesátku zábavným programem ve Svatém Petru

Turnovští judisté hledají nové talenty

Pro ženy a dívky pořádají judisté v Turnově kurz sebeobrany

Zářijové akce pod patronací Sportovního centra Semily

Co jste zmeškali minulý týden?

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Dotace z městského rozpočtu zatím v Turnově na rok 2021 nevyhlašují

Žádný z odborů Městského úřadu Turnov proto nebude vypisovat prozatím žádnou dotační výzvu pro podávání žádostí, jak tomu vždy na přelomu roku bývalo. „Důvodem jsou restrikce Poslanecké sněmovny, změny v superhrubé mzdě i pokles rozpočtového určení daní kvůli Covid-19," řekl starosta Tomáš Hocke. Problematiku výše rozpočtu a možné vypsání dotací, případně ve sníženém rozsahu, budou řešit turnovští zastupitelé na lednovém zasedání zastupitelstva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Sestřih podzimních zápasů FK Přepeře
Nejhezčí kapesní kalendářík je znovu z Turnova!
Očkovací centra v pěti nemocnicích, hejtman upozornil na méně vakcín
Víkend v Bedřichově byl o poznání klidnější než před týdnem
Podzemní chodba i loupežníci. Skalní hrad v Oldřichově halí tajemno

Nejčtenější články

16.01.: Hasiči po novém sněhu řešili nehody, ve Vítkovicích sjelo auto do řeky
17.01.: Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
17.01.: Obrazem: Zimní Semily v lednu 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT