Krajský přebor: Bozkov a rezerva Turnova bodovaly na hřištích soupeřů

13.10.2013 19:09:25 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

Bozkov bodoval se Mšenem, když dokonce po poločase vedl, Mírová sehrála s Desnou vyrovnaný zápas, ale góly střílel jenom soupeř. Rezerva FK Pěnčín-Turnov v nedělním utkání remizovala bez branek v Doksech a Sedmihorky mají své utkání se Skalicí odloženo.

Podrobnosti k utkání Semily - Česká Lípa 1:0 najdete v článku tady.

Mšeno - Bozkov 1:1 (0:1)

Na půdu Mšena odjížděl Bozkov s respektem před posledními dvěma výsledky, ale bez bázně a s vírou ve vlastní síly. Od začátku se hrál fotbal v pohybu a s nasazením, domácí drželi častěji míč na kopačkách, ale hosté pozorně bránili. První šanci si vytvořil Bozkov, Makula vysunul Coufala, ten uvolnil Havla, ale jeho pokus z voleje mířil vedle. O pět minut později stáli všichni svatí při hostech, protože hlavička po standardní situaci mířila do tyče Maňákovi svatyně. Ve 20. minutě pálil Jíra z trestného kopu, Kobachidze s námahou vyrazil. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, domácí s útokem neuspěli, a proto přišla gólová akce Bozkova. Havel úžasně našel Coufala, a ten své sólo proměnil - 0:1. Stejnou příležitost měl skvělý Coufal ještě jednou, ale jeho střela mířila nad branku. Ve 30. minutě chyboval Jíra, Mšeno však nabídnutou šanci neproměnilo. Závěr poločasu patřil domácím, kteří dotírali na branku Maňáka, ten však vytáhl tři famózní zákroky a měl největší zásluhu na tom, že Bozkov v poločase vedl.

Začátek druhého poločasu začal šancí Coufala, ten ale svůj druhý samostatný únik zakončil špatně. Za dvě minuty se potvrdilo otřepané nedáš - dostaneš. Maňák kontroloval míč, který mířil do pokutového území, bohužel na podmáčeném terénu při obratu uklouzl a domácí Krejčík měl velmi snadnou pozici - 1:1. Mšeno povzbuzeno vyrovnáním chtělo zápas otočit, ale Bozkov hrál dobře takticky a snažil se při každé příležitosti zaměstnat domácí obranu. Fotbal tak měl opět tempo a náboj. Nadějné akce na obou stranách řešili buď obrany, nebo brankáři. Velkou šanci měli hráči Mšena v 66. minutě, přízemní centr nedokázal útočník domácích usměrnit mezi tyče. V 70. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Peškar a Bozkov měl přesilovku. Své nadějné šance ale nedotáhl do zdárného konce. Mšeno zlobilo i v deseti, Bozkov však bránil velmi dobře a do vyložené šance domácí už nepustil.

„Velmi dobré utkání skončilo spravedlivou remízou, v úvodu jsme byli mírně lepší, závěr poločasu patřil domácím, nás však podržel výborný Maňák. Dostali jsme smolný gól, ale tak to někdy je. Druhý poločas byl velmi vyrovnaný. Šance a nadějné situace se střídaly na obou stranách. Mužstvo zaslouží pochvalu za velmi dobrý taktický výkon, s hrou i výsledkem jsem nakonec spokojen," poznamenal k utkání trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 49. Krejčík - 23. Coufal. ŽK: 2:4, ČK: 1:0 (70. Peškar). Diváků: 70. Mšeno: Kobachidze - Heinrich, Balásek, Novotný, Regenermel, Peškar, Jiroušek, Douda, Krejčík, Macháček, Vanc. Bozkov: Maňák - Liďák, Červený, Jíra, Kobrle -  Kubán, Feri - Krejčík, Makula, Coufal  - Havel.

Mírová - Desná 0:2 (0:0)

Na mokrém terénu se hrálo vyrovnané utkání, při úvodních šancích soupeře podržel domácí brankář Jíra. Poté si domácí vytvořili dvě svoje příležitosti, ale ty zas zlikvidoval gólman Desné. Ve druhém poločase domácí nastoupili aktivně, ale přesto se do první vážné akce dostali hosté, když Śpaček sám před Jírou přestřelil. Poté dvakrát střílel na branku hostů kapitán M. Zelnický z dálky, ale balon šel vždy vedle.

V 62. minutě postupoval Špína sám, chtěl prostřelit brankáře, ale ten chytil jeho tvrdou střelu paradoxně mezi koleny. Minutu na to nadvakrát znovu střílel Špína, ale znovu brankáře Desné nepřekonal. V 69. hlavičkoval domácí obránce do autu, ale Jíra míč chytil, takže byl kvůli malé domů nařízen nepřímý volný kop, který hosté naštěstí nevyužili. V 77. minutě se Beneš nechal lehce odtrčit od míče, hosté postupovali v brejku a střídající Jech nacentroval před branku, kde hbitý Hlubůček poprvé v zápase rozvlnil síť. Domácí hráli v závěru vabank, aby vyrovnali, ale v 85. minutě se po jednom z nadějných závarů srazil s brankářem Desné Špína a kvůli otřesu mozku musel být odvezen do nemocnice. Domácí pak zůstali trochu otřesení a v nastavení navíc hosté potvrdili svou výhru druhou brankou.

Branky: 77. Hlubůček, 92. Jech. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 1:1. Diváků: 50. Mírová: Jíra - M. Zelnický, Mrňák, Hejduk, Marc. Kovář (43. Mich. Kovář) - Taibr, Bernad, Horák, Beneš - D. Zelnický, Špína (85. J. Marek).

Doksy - FKP Turnov 0:0

V 5. minutě chyboval domácí gólman, míč mu podjel pod nohou a turnovský D. Škréta vstřelil gól, který ale nebyl uznán rozhodčím pro předchozí faul. V 15. minutě po centru Randáka mířil Nedošetko hlavou k tyči, ale jeho pokus domácí gólman vyškrábl. Ve 30. minutě se Korček dostal v úniku za obranu, ale první střelu vyrazil gólman a druhou po odrazu zblokovala domácí obrana. Soupeř měl pouze jedinou šanci, se kterou ale neměl moc problémů brankář Malík.

Ve druhém poločase se domácí zlepšili, ale proti dobře pohybujícím se hostům si moc šancí nevypracovali, a utkání tak skončilo bez branek. V závěru ještě obdrželi po červených kartách Korček a domácí Vaňátko, vždy po druhém faule a druhé žluté kartě. „S remízou jsme spokojeni, je to pro nás plusový bod," komentoval výsledek za turnovský tým Jiří Vít.

Rozhodčí: Linhart, ŽK: 3:5, ČK: 1:1 (84. Vaňátko - 78. Korček). Diváků: 250. FKP Turnov B: Malík - Šteffan, Matoušek, Nedošetko, Čermák - Bezzemek (50. Náhlovský), Kunst, J. Škréta, Korček, Randák - D. Škréta (89. Peterka).