Krajský přebor: Mírová měla Višňovou na lopatě, aby nakonec prohrála 4:5

06.10.2013 19:41:44 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

Fotbalisté Mírové pod Kozákovem byli v minulém kole pro smích při porážce 16:0 na Mšeně, nyní ale byli velmi blízko velkému překvapení, když mohli být prvními pokořiteli vedoucí Višňové. Ještě v 87. minutě vedli 4:2, aby nakonec neuvěřitelně padli 4:5. V dalších zápasech Sedmihorky prohrály doma S Hrádkem, Bozkov i přes vyrovnání hostů porazil Doubí a rezerva Turnova v neděli zdolala Českou Lípu.

Podrobnosti k utkání Semily - Skalice 3:4 i s fotogalerií v samostatném článku.

Bozkov - Doubí 4:2 (2:0)

Domácí chtěli napravit prohru z minulého kola, a tak utkání začali náporem. Hned ve 2. minutě se dostal do šance Havel, ale Kanta byl připraven. V 8. minutě našel Makula skvěle Nesvadbu, a ten zakončil chladnokrevně - 1:0. Hosté však o sobě záhy dali vědět, první varování v podobě střely letělo vedle a druhou pumelici už musel likvidovat Maňák. Ve 23. minutě přišla další radost pro domácí, po ruce jednoho z hostů přelstil brankáře Kantu z přímého kopu kapitán Červený - 2:0. Bozkov hru kontroloval a Jíra mohl přidat další branku, ale Kanta tentokrát vytáhl bravurní zákrok. Tři minutky před přestávkou mělo Doubí k brance velmi blízko, ale ani jedna ze tří střel v rychlém sledu k Maňákovi neprošla. Za minutku se řítil sám na branku Havel po příhře Makuly, ale brankáře neprostřelil. Poslední šancí poločasu byla střela Makuly po přiťuknutí Kobrleho, letěla však těsně vedle.

Do druhého poločasu vstoupili hosté z Doubí aktivněji, ale domácí si s přehledem hlídali náskok a nic nenasvědčovalo závěrečné přestřelce. Bozkov varování po hlavičce hostů nebral vážně a v 67. minutě už udeřilo, když přímý kop tečoval někdo z hostů hlavou a míč skončil v síti - 2:1. Hned z protiútoku mohl vrátit dvougólové vedení na stranu domácích Mazánek, Kanta ovšem bravurně vyrazil. O dvě minutky později selhal v podobné příležitosti Nesvadba a za minutu přišel trest. Po několika chybách hosté Maňáka zblízka překonali - 2:2.

Hosté ucítili šanci na úplný zvrat a fotbal měl najednou spád a tempo. O vedení Bozkova rozhodl další přímý kop. Jíra si postavil míč téměř 30 metrů od branky a jeho dělovka skončila v dolním rohu branky - 3:2. Za dvě minuty ovšem trefili tyč! Bozkov naštěstí koncovky umí. Kobrle pálil z dalšího přímého kopu, míč se odrazil k Nesvadbovi, který našel Makulu - 4:2. V závěru ještě mohli korigovat hosté, ale situaci zachránil výtečný Maňák.

„Utkání jsme opět rozehráli dobře, v poločase vedli o dvě branky a mohli přidat další. To se bohužel nepovedlo a hosté nás potrestali. Jenže my víru ve vítězství neztratili a díky vůli celého mužstva jsme strhli výhru na svou stranu. Hosté předvedli sympatický výkon s velice korektním vystupováním i mimo hřiště," dodal k zápasu trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 8. Nesvadba, 23. Červený, 77. Jíra, 81. Makula - 67. xx, 71. xx. Rozhodčí: Ujka - Řeháček, Hrbáček, ŽK: 1:1. Diváků: 120. Bozkov: Maňák - Liďák, Červený, Jíra, Kobrle -  Krejčík, Feri (70. Coufal), Makula, Plátek - Nesvadba (85. Aster), Havel (55. Mazánek).

Mírová - Višňová 4:5 (2:1)

Domácí chtěli odčinit ostudu z minulého kola a od začátku šli do zápasu naplno. Ve 2. minutě pálil D. Zelnický, ale brankář balon vytěsnil na roh, o tři minuty později podobně dopadla situace při střele Mich. Kováře. Ve 12. minutě završil dobrý domácí rozjezd Koubek střelou do boční sítě. Pak ale hosté hru vyrovnali a ve 29. minutě Jakl otevřel skóre zápasu - 0:1. Domácí to ale nesrazilo, hned z rozehrávky se rozběhl Špína, byl sražen a z nařízené penalty vyrovnal Mich. Kovář. Ve 32. minutě Beneš ideálně našel Špínu a bylo to 2:1. Hosté zahrozili z několika šancí, ale do konce poločasu se už skóre neměnilo.

Ve 47. minutě gólman Jíra bohužel neudržel míč a snadnou dorážku nadvakrát využil Soukup - 2:2. V 66. minutě zahrával Mich. Kovář trestný kop, odražený míč uklidil do branky Špína a znovu vrátil domácím vedení. V 68. minutě trefil višňovský Holub tyčku domácí branky. V 69. minutě šel Koubek sám do brejku, nahrál Tokanovi, který navýšil skóre na 4:2. Pak se na hřišti začalo poněkud jiskřit, což trvalo až do konce. Domácí dokonce avizovali i plivnutí na hráče. V 81. minutě byl Špína podražen ve vápně, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. V 86. minutě nedobrzdil v jednom ze soubojů Koubek a po druhé žluté kartě se pakoval s červenou do sprch. V 87. minutě se trefil Jakl a snížil na 4:3. Hosté ucítili šanci na zvrat a vrhli vše od útoku. Po strkanici s višňovským hráčem byl jako druhý mírovský hráč vyloučen v 90. minutě Kulhánek. Navíc se kopala penalta, ze které hosté vyrovnali. Rozhodčí nastavovali dvě minuty, které ale hostům stačili ke vstřelení páté branky, podle domácích možná z ofsajdu.

„Jsme zklamáni z výsledku, hra našich hráčů byla naopak dobrá, když jsme potrápili vedoucí mančaft. Závěr mi hlava nebere, zřejmě někdo nemohl dopustit, aby vedoucí mužstvo u nás ztratilo body," řekl po zápase vedoucí mužstva Mírové Jiří Kadlec.

Branky: 30. Mich. Kovář z penalty, 32. a 66. Špína, 69. Tokan - 29. a 87. Jakl, 90. Soukup z penalty, 92. Melka. Rozhodčí: Špidlen, ŽK: 3:3, ČK: 2:0 (86. Koubek, 90. Kulhánek). Diváků: 50. Mírová: Jíra - Mich. Kovář, D. Zelnický, Mrňák (80. Masařík), Hejduk - Taibr (59. Kulhánek), Bernad, Horák, Koubek - Špína, Beneš (67. Tokan).

FKP Turnov B - Česká Lípa 2:0 (1:0)

Do Pěnčína zavítalo v neděli kompaktní mužstvo, proti kterému se domácí, i přes herní převahu, jen těžko prosazovali. Jednu ze šancí neproměnil D. Škréta a Kunst trefil z 18 metrů břevno branky hostů. Ve 42. minutě měli domácí trochu štěstí při střele Korčeka, která českolipskému brankáři proklozla pod tělem. Na konci poločasu obdržel po druhé žluté kartě červenou českolipský Müller.

Ve druhém poločase hosté hrozili z brejků, ale více šancí si znovu vytvořili domácí. Střídající Nedošetko dokonce vstřelil gól, ale ten nebyl uznán pro ofsajd. O konečném výsledku 2:0 tak definitivně rozhodla až dělovka Kunsta do šibenice v 87. minutě.

„Byl jsem dnes spokojený s bojovností i nasazením našich hráčů. Kaňkou na utkání jsou nešťastná zranění tří hráčů hostů," dodal k utkání trenér FKP Turnov B Josef Petřík.

Branky: 42. Korček, 87. Kunst. Rozhodčí: Vlk, ŽK: 1:4, ČK: 0:1 (45. Müller). Diváků: 150. FKP Turnov B: Hyka - Tvrdý, Matoušek, Šteffan, Čermák - J. Škréta, Kunst - Bezemek (56. Náhlovský), Korček, Randák - D. Škréta (83. Nedošetko).

Sedmihorky - Hrádek 1:2 (1:1)

Po dvou zápasech venku se hráči Sedmihorek na domácím stadionu střetli s Hrádkem nad Nisou. Jako první zahrozili hosté, ale střelu z 20 metrů Koubus vyrazil. První vážnější domácí akce přišla až v 19. minutě, kdy trestný kop Vavřicha z 35 metrů měl takovou razanci, že i když šel míč poměrně do středu branky, brankář nestačil zareagovat a míč se odrazil od břevna dolů, a pak se od nohy gólmana dostal za brankovou čáru. Ve 29. minutě ale hosté proměnili jednu z mála svých šancí a vyrovnali na 1:1.

Ani druhý poločas se nehrál moc záživný fotbal. V 72. minutě hosté nastřelili břevno a v 76. už svoji druhou šanci už využili a dali vítězný gól. V 80. minutě mohli domácí alespoň vyrovnat, ale Menclův trestný kop brankář zázračně vyrazil. V samotném závěru ještě útočník hostů Skrbek hrubě fauloval Kratochvíla a byl vyloučen, ale to již byla 90. minuta a rozhodčí po chvíli odpískal konec.

Branka Sedmihorek: 19. Vavřich. Rozhodčí: Milner - Nádeník, Pekař, ŽK: 1:2, ČK: 0:1 (Skrbek). Diváků: 80. Sedmihorky: Koubus - Holý, Bakeš, Vítek, Bangha - Kratochvíl, Mencl, Dvořák, Pařízek (75. Staněk) - Vavřich, Červinka.