Nesvadba vyluštil v nastavení vítězně tajenku dramatu Bozkova s Lípou

22.09.2013 20:32:55 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Turnov

Hned tři další mužstva krajského přeboru kromě Semil měla hrát o víkendu na domácím hřišti. Mírová si ale nakonec hřiště vyměnila s Doubím a utrpěla debakl. Rezerva Turnova v neděli s Hrádkem alespoň remizovala 2:2. Ke stejnému výsledku se schylovalo i v Bozkově, ale v nastavení rozhodl o výhře domácích nad Českou Lípou střídající Libor Nesvadba.

Podrobnosti k sobotnímu utkání Semily - Sedmihorky  i s fotogalerií ze zápasu najdete v samostatném článku

Bozkov - Česká Lípa 3:2 (2:0)

Obě mužstva šla do zápasu posílena výhrou v minulém kole a úvod to potvrzoval, proto se hrál svižný kombinační fotbal. Bozkov své akce dotahoval daleko nebezpečněji, velké šance Astera a Coufala však gólem neskončily. Až v 15. minutě vymyslel geniální přihrávku za obranu Plátek a Feri vykoupal Mečíře - 1:0! To domácí nakoplo a Lípa nevěděla kam dřív skočit, akce domácích měly kvalitu, ale chybělo lepší zakončení. Ve 24. vybojoval míč Aster a předložil ho parťákovi v útoku, Coufal tváří v tvář brankářovi nezaváhal - 2:0.

Hosté se nechtěli nechat zahanbit, Bečvářík pálil vedle a hlavička po rohu letěla nad. Závěr poločasu patřil domácí jedenáctce. Feriho rána letěla nad, Makula namířil trestný kop těsně vedle, Asterův a Coufalův samostatný únik kýženou brankou neskončil.

Do druhé půle nestoupili hosté s odhodláním něco se zápasem udělat, Bozkov číhal na své příležitosti a ty přišly. Plátkův gól nebyl uznán pro ofsajd, Feri trefil pouze střed branky a tím aktivita domácích ochabovala. Lípa stále více vystrkovala růžky a po jednom z rohů se jí podařilo snížit hlavou - 2:1.

Najednou bylo hráčů v modrých dresech plné hřiště. V 72. vyšel hostům brejk po pravé straně a ostrý přízemní centr uklidil útočník Lípy do branky - 2:2. A Bozkovu se nedařilo, nervozita  svazovala nohy, lehkost z první půle byla pryč, ale přesto byla ještě síla zabojovat. V 80. minutě byl faulován Kubán a následovala penalta. Makula však těsně přestřelil!

Další šok pro domácí a hosté cítili šanci na plný bodový zisk. Obrana Bozkova však odolala a v poslední minutě měl vyloženou šanci Nesvadba. Mečíř ji s pomocí břevna likviduje. Následoval roh Makuly a vítězná hlavička Nesvadby - 3:2.

„Po vynikající první půli a spoustě zahozených šancí kdy mohlo a mělo být rozhodnuto přišel po 60. minutě útlum a šikovní hosté toho využili k vyrovnání. Jenže náš tým má ohromnou chuť a vůli vyhrávat, a proto se nám podařilo vstřelit vítězný gól. Lípa se ve druhé půli velmi zlepšila a nakonec musím označit naše vítězství částečně za šťastné díky brance z poslední minuty. Mužstvo chválím za bojovnost a vůli po vítězství," uvedl po zápase trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 15. Feri, 24. Coufal, 90.+2 Nesvadba - 65. xx, 72. xx. Rozhodčí: Neugebauer, Bohatý, Linhart, ŽK: 2:3. Diváků: 110. Bozkov: Maňák - Liďák, Červený, Jíra, Krejčík -  Kubán, Feri, Makula, Plátek - Coufal (74. Nesvadba), Aster (65. Mazánek).

Doubí - Mírová 4:0 (1:0)

Mírovští měli hřiště před zápasem kvůli dešti pod vodou, takže si soupeřem narychlo vyměnili hřiště. To je zřejmě tak rozhodilo, že zápas skončil jejich debaklem. Začátek byl ale v podání hráčů Mírové dobrý. Do 20. minuty kopali čtyři rohové kopy, vytvářeli si menší šance a jejich gól visel na vlásku. Domácí byli do té doby marní a pouze jednou vystřelili na branku. Ve 37. minutě ale přišel fatální zlom utkání. Tokan nešikovně zahrál zpětnou přihrávku, k míči měl gólman Jíra daleko, toho využil Netolický, převzal míč a tváří v tvář mírovskému gólmanovi zakončil dobře - 1:0.

O poločasové přestávce mírovští trenéři lili do hráčů sebevědomí k obratu, ale hned po rozehrání přišla další děsivá chyba, Netolický se podruhé dostal do úniku a podruhé proměnil. V 50. minutě Koubek ještě na soupeřově polovině špatnou přihrávkou poslal domácí znovu do brejku a Haunolt prostřelil Jíru potřetí! Pak už byli hosté zdrcení a zápas se jen dohrával. Po jednom závaru ještě přidal čtvrtou domácí branku Toman.

„Výsledek je hrozivý, ale nic jiného jsme si nezasloužili. V prvním poločase jsme mohli vést, ale nedali jsme nic a po velkých chybách jsme nakonec dosáhli debaklu," shrnul výsledek vedoucí mužstva Mírové Jiří Kadlec.

Branky: 37. a 46. Netolický, 50. Haunolt, 84. Toman. Rozhodčí: Šmíd, ŽK: 3:2. Diváků: 30. Mírová: Jíra - M. Zelnický, D. Zelnický, Hejduk, Marc. Kovář - Koubek, Horák, Bernad, Tokan, Beneš (61. Taibr) - Špína.

FKP Turnov B - Hrádek 2:2 (0:0)

Nedělní utkání bylo spíš bojovné než fotbalově vděčné pro diváky. V prvním poločase měli domácí mírnou převahu, ale žádnou ze šancí, do kterých se dostával hlavně D. Škréta, neproměnili. Na začátku druhé půle se trefil hostující Mizera. Naštěstí po dvou minutách bylo srovnáno, když dlouhý aut Šteffana zužitkoval kuriózně patou Bezemek.

V 61. minutě ale opět Mizera zajistil hostům vedení 1:2. Tentokrát domácí vyrovnali až v 85. minutě, když po nákopu s jemnou tečí propálil vše před sebou Korček. V 90. minutě hrající trenér Petřík přihrával Zdražilovi, ale tomu chyběl k míči jeden krok, aby doklepl míč do prázdné.

„V prvním poločase jsme byli lepší, ale nic neproměnili. Hosté dvakrát vedli, takže s tímto ohledem získaný bod z utkání bereme," komentoval utkání trenér FKP Turnov Josef Petřík.

Branky: 48. Bezemek, 85. Korček - 46. a 61. Mizera. Rozhodčí: Šťastný, ŽK: 2:5, ČK: 0:1. Diváků: 150. FKP Turnov B: Hyka - Tvrdý, Matoušek (49. Korček), Šteffan, Čermák - Nedošetko, J. Škréta - Bezemek (75. Náhlovský), Zdražil, Randák - D. Škréta (70. Petřík).