Krajský přebor: Sedmihorky v derby remizovaly s Bozkovem

11.06.2017 22:34:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Lomnice nad Popelkou

Předposlední kolo hrála mužstva v krajském přeboru. Derby Sedmihorek s Bozkovem skončilo smírně 1:1, Semily ani přes statečný výkon a dvojité vedení nakonec nestačily na druhou Českou Lípu a Lomnice v neděli prohrála v oslabené sestavě ve Višňové.

Sedmihorky - Bozkov 1:1 (1:0)

Bozkovští byli velmi blízko plnému bodování, hlavně díky zlepšenému druhému poločasu, kde měli několik vyložených šancí. Nejprve ale v prvním poločase se dostali domácí do velké šance ve 3. minutě po chybě obrany, kdy se dostal míč k Drahoňovskému, a ten poté předložil balon spoluhráči před bránu, ale ten pálil vedle. V 6. minutě měli domácí další šanci, ale nejprve přibrzdil jeho akci Kanaval a nakonec zasáhl i Vanc, díky němuž nemohl přesněji vystřelit. V 10. minutě se dostal až k velkému vápnu Makula a zkusil vystřelit, ale jeho rána o kousek přeletěla břevno. V 15. minutě kopali domácí přímý kop za faul Tumy, ale míč proletěl, aniž by ho někdo tečoval kus od tyče. A ani z dalšího přímého kopu nedaleko velkého vápna ve 21. minutě domácí netrefili bránu. Za pět minut se už ale domácí dočkali, když se dostal míč k Vitkovičovi, ten šel sám na bránu a prostřelil Kanavala - 1:0.

Ve 26. minutě došlo k faulu na Vrchovského u hranice velkého vápna, ale sudí nepochopitelně faul nepískl. Za minutu nato kopal Makula rohový kop, ale míč se nedostal ani před bránu. Ve 28. minutě měli bozkovští velmi blízko vyrovnání, kdy Řeháček se dostal s míčem do vápna, zatímco brankář mu vyběhl naproti, ale obehrál ho a přihrál před bránu, kde si málem domácí obrana srazila míč do brány, ale nakonec z toho byl rohový kop. Z něho opět nic nebylo, naopak přešli domácí do brejku, ale selhali v koncovce, kdy z blízka vystřelili těsně vedle levé tyče. Ve 42. minutě Havel vystřelil na hranici velkého vápna přímo na brankáře. Poločas ukončil přímý kop domácích, z něhož přestřelili břevno.

Utkání krajského přeboru FK Sedmihorky - Sokol Bozkov<br />Autor: Zdeněk Matura O poločasové přestávce došlo k vyhlášení nejlepšího hráče domácího týmu, jímž se stal brankář Martin Špína, a nejlepšího talentu, kterým byl vyhlášený Martin Ložek. Klub FK Sedmihorky také pogratuloval k narozeninám trenérovi Stanislavu Kodrovi a lékaři týmu Václavu Vávrovi.

Ve 47. minutě zahrávali přímý kop opět domácí, a trefili se z něho přímo na Kanavala, který míč vyrazil. Za minutu kopali přímý kop i hosté u pravé hranice vápna, ale míč neohrozil ani bránu. V 50. minutě to zkusil Hypius z voleje ve velkém vápně, ale mířil mimo. V 54. minutě Řeháček z přímého kopu trefil přímo brankáře. Za minutu nato Červený před bránou z voleje trefil také přímo gólmana. A za dvě minuty opět Červený z centru od levého rohu hlavičkoval těsně vedle pravé tyče. A i další velkou šanci měl v 59. minutě po přihrávce Makuly před bránu, ale netrefil bránu. Bozkovští se přece jen dočkali v 65. minutě, když Landyš vybojoval míč, zatáhl do vápna a dal dlouhou přesnou přihrávku k penaltě, kde se poté balon dostal k Makulovi, který nedal gólmanovi šanci. V 71. minutě mohl navýšit Řeháček, když se k němu před bránu dostal míč od Makuly, ale Špínu zblízka nepropálil, ten jen vyrazil na rohový kop. V 84. minutě krásně prokličkoval do vápna Landyš a vystřelil, ale zkušený Špína chytil. V 89. minutě mohl Landyš rozhodnout o vítězství hostí, ale zahodil stoprocentní tutovku, když po přihrávce před bránu od Řeháčka si krásně zpracoval a vystřelil, ale nablízko opět trefil jen gólmana. Utkání tedy skončilo smírně.

„Poslední zápas venku jsme chtěli bodovat, což se povedlo, bohužel ale máme pouze bod za remízu. První poločas měli domácí víc šancí, ve druhém jsme zase jasně dominovali my, takže remíza je asi spravedlivá. Škoda těch zahozených tutovek ve druhém poločase, kdy nedokážeme trefit bránu z pár metrů. Několikrát podržel domácí i skvělý Špína. Myslím, že jsme předvedli velmi slušný výkon, přišlo jisté zlepšení proti zápasu v Lípě ve vypracovávání šancí, takže kdybychom tu vyhráli, nemohl nikdo nic říct. Kluky chválím a nesmím zapomenout ani na fanoušky, za mohutné povzbuzování jim patří dík. Věřím, že poslední kolo potvrdíme zlepšenou formu a s jarní sezonou se rozloučíme vítězstvím," uvedl za bozkovský tým Michal Nesvadba.

Branky: 25. Vitkovič - 65. Makula. Rozhodčí: Klimpl - Matas, Karrmann, ŽK: 3:4. Diváků: 100. Bozkov: Kanaval - Tuma, Hypius, Vanc, Vrchovský (46. Červený), Lakatoš (75. Králíček),Landyš, Mazánek, Makula, Havel, Řeháček (90. Dolejš). Sedmihorky: Špína - Drahoňovský, Čermák, Feurich, Marek (17.Lemak), Vaníček, Beneš (78. Janata), Škréta, Ložek (70. Cymbál), Kodr, Vitkovič. Fotogalerie z utkání

Semily - Česká Lípa 2:4 (1:1)

Utkání krajského přeboru SK Semily _ Arsenal Česká Lípa<br />Autor: Petr Ježek Domácí fotbalisté odehráli dobré utkání, dvakrát vedli, ale bodů se znovu nedočkali. V gólmanské krizi Semil musel vypomoci útočník Frolík a přes obdržené góly chytal skvělý zápas. Jednička Sedláček už totiž nastoupila dovolenou, Vrána má zraněné zápěstí a Zamastil si při utkání v Hrádku zlomil ruku.

Skóre utkání otevřel první brankou Pácalt, už to vypadalo, že do konce poločasu vedení domácí udrží, ale ve 45. minutě srovnal Hodač. Druhý poločas zahájili domácí znovu aktivně a podruhé v zápase je do vedení poslal v 52. minutě Lukeš. Za tři minuty bohužel srovnal na 2:2 z nařízené penalty Kaňkovský. Pak nebyl pro hraní ve vápně po faulu uznán gól hostů. Hosté měli další šance a několikrát Frolík míč ve strkanici vyboxoval nebo mu pomohla tyčka, ale v 72. minutě šli poprvé v zápase přece jen do vedení hosté po gólu Kýčka. Domácí mohli vyrovnat, když rozhodčí nařídil v 85. minutě penaltu, ale Javůrek ji neproměnil a on sám a Houžvička po něm nedoklepli míč do brány ani z nadějné dorážky! Domácí se dál snažili, ale definitivně rozhodl čtvrtou brankou hostů v 90. minutě Hodač.

„Perfektně odehrané utkání od všech hráčů. Nemůžeme klukům vytknout vůbec nic. Určitě to bylo naše nejlepší utkání na jaře, i vzhledem k tomu, že to bylo proti druhému týmu, který bojuje o postup. Takhle by to mělo vypadat každý zápas," byl po zápase spokojený asistent trenéra Semil Petr Javůrek.

Branky: 30. Pácalt, 52. Lukeš - 45. Hodač, 55. Kaňkovský z penalty, 72. Kýček, 90. Hodač. Rozhodčí: Pavlů - Horák, Marek, ŽK: 4:3. Diváků: 50. Semily: Frolík - Javůrek, Motejlek, Seifert, Hájek - Zelenka, Liška, Pácalt, Chlupáč - Houžvička (88. Hruška), Lukeš. Fotogalerie z utkání

Višňová - Lomnice 4:1 (2:0)

Hosté přijeli v neděli po problémech se sestavou pouze s 11 hráči bez náhradníků. Domácí začali lépe a po jejich tlaku se urodil trestný kop, ze kterého otevřel skóre zápasu Štrbák. Ve 39. minutě Drahoňovský fauloval Soukupa a z nařízené penalty zvýšil na 2:0 Mazánek. Před koncem poločasu se v dobré šanci octil Drahoňovský, ale netrefil hlavou přesně.

Na 3:0 pro domácí zvýšil v 67. minutě Dobrovodský, ale poté zmírnil domácí vedení snížením z trestného kopu Zboroň. Poté měl další šanci hostů Švehla, ale domácí gólman Závůrka míč konečky prstů vyrazil. Domácí pak pálili dvakrát těsně nad, ale přesto ještě přidali čtvrtou branku, když v 85. minutě překonali přihrávkou lomnickou obranu a na konci akce byl Nosek.

Branky: 19. Štrbák, 39. Mazánek z penalty, 67. Dobrovodský, 85. Nosek - 78. Zboroň. Rozhodčí: Hnětynka - Šmíd, Linhart, ŽK: 0:1. Diváků: 150. Lomnice: Cink - Košťák, Drahoňovský, Starý, Janata - Kutek, Drusan, Dlouhý, Švehla - Zboroň, Lufinka.