Krajský přebor: Sedmihorky vyrovnaly zápas s Višňovou v 90. minutě

29.10.2018 18:11:35 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky

Dva vyrovnané zápasy sehráli naši dva zástupci v krajském přeboru. Ale mají z nich bod pouze Sedmihorky, a to ještě obránce Marek vyrovnal hlavou skóre až v 90. minutě. Rovensko odehrálo slušný zápas v České Lípě, ale v 88. minutě rozhodl o výhře domácích šťastným dalekým nákopem Hrdlička.

Sedmihorky - Višňová 1:1 (0:0)

Remíza ve vyrovnaném utkání je zasloužená, ale domácí měli tentokrát i trochu štěstí, když aý v prvním minutě nastavění vyrovnal hlavou Marek. Obránce Sedmihorek byl předtím i u jediné branky hostů, když v 54. minutě fauloval a nařízený pokutový kop proměnil Mazánek. Brankář Koudelka si přitom na balon sáhnul, ale ten prošel až do sítě.

„Remíza odpovídá průběhu, ve druhé části jsme dobývali branku hostů, ale nevytvořili jsme si nic vyloženého. Jsme spokojení, že nám tentokrát vyšel alespoň závěr," hodnotil utkání asistent trenéra Sedmihorek Miroslav Kobrle.

Branky: 90. Marek - 54. Mazánek z penalty. Rozhodčí: Linhart - Pánek, Klement, ŽK: 2:2. Diváků: 60. Sedmihorky: Koudelka - Rympler, Marek, Holý, Čermák - Novotný, Kodr, Kroupa, Hořák - Špína (54. Beneš), Grebeníček (67. Hubený).

Česká Lípa - Rovensko 2:1 (1:0)

Hrálo se vyrovnané utkání, hosté měli více šancí, ale nedokázali je proměnit. Těsně před přestávkou naopak na druhé straně otevřel skóre zápasu domácí Kaňkovský.

V 59. minutě dokázal vyrovnat Koubek a za hosty měl další velkou šanci Lukáš Malý. Závěr se ovšem více povedl domácím, když v 88. minutě po šťastném odkopu od brány, a poté kopu Hrdličky někam na rovenskou bránu, balon prošel prostředkem pod břevnem až do sítě. V úplném závěru ještě obdrželi červenou kartu za vzájemnou potyčku českolipský Šlechta a rovenský Vítek, takže na lavičce hostů přibude k osmi marodům další hráč, co příště nebude moci nastoupit.

„Bída v našem podání bohužel pokračuje. Česká Lípa mě zklamala, měli jsme tu na výhru, ale nemáme nic. V posledních zápasech jsme ztratili zbytečně tak šest bodů. Příště jedeme do Chrastavy a pak doma Višňová. To jsou těžcí soupeři, ale musíme zabojovat a získat nějaké body," řekl k utkání hrající trenér Rovenska Jaroslav Mencl.

Branky: 45. Kaňkovský, 88. Hrdlička - 59. Koubek. Rozhodčí: Šůma - Blaschke, Bohata, ŽK: 3:1, ČK: 1:1 (90. Šlechta - 90. Vítek). Diváků: 90. Rovensko: Prokopec - Kočí, Bakeš, Vítek, Mikule - Krejčík, Mencl, Štěpnička, Malý (85. Novotný), Vágenknecht - Koubek.