Krajští policisté v Harrachově soutěžili v běhu na lyžích

12.02.2018 10:31:07 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Harrachov

Krajské ředitelství policie Libereckého kraje uspořádalo 30. ledna v Harrachově přebory v běhu na lyžích, kterých se zúčastnilo 72 policistů a zaměstnanců Krajských ředitelství policie Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Čestnou funkci ředitele závodů zaujal ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Mgr. Vladislav Husák. Čestnými hosty zimního sportovního klání byli ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje plk. JUDr. David Fulka a ředitel Krajského ředitelství policie Pardubického kraje plk. Mgr. Jan Švejdar.

„Závody se konaly v biatlonovém areálu Sportovního klubu policie v Harrachově. Účastníci klání soutěžili ve třech věkových kategoriích v klasické i volné disciplíně na tratích 10 a 5 kilometrů. Počasí sportovcům přálo. V noci z pondělí na úterý lehce přimrzlo a v úterý v časných ranních hodinách napadly dva centimetry čerstvého sněhu, což byly pro běžce na lyžích ideální podmínky," uvedla tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Na Policejním mistrovství České republiky v běhu na lyžích budou reprezentovat Krajské ředitelství policie Libereckého kraje naši sportovci s následujícími výsledky. Na 10 kilometrové trati volnou technikou dosáhl npor. Mgr. Jaroslav Kozák z Územního odboru Semily času 26 minut a 30,9 sekundy a v klasické technice na stejné trati času 32 minut a 12,4 sekundy. Deset kilometrů volně prap. Jiří Major rovněž z Územního odboru Semily uběhl za 28 minut a 10,3 sekundy. Desetikilometrovou trať klasicky překonal za 30 minut a 6,1 sekundy a stejnou trať ještě volně za 26 minut a 1,8 sekundy pprap. Bc. Pavel Kocián z Územního odboru Jablonec nad Nisou.

„V Harrachově šlo především o prezentaci zdravé sportovní aktivity v překrásném horském prostředí. Běh na lyžích vnímají jeho účastníci jako skvělou příležitost k relaxaci i k posílení své fyzické kondice a všem tuto sportovní zimní disciplínu vřele doporučují," dodala Baláková.