Květnový program Městského kina v Lomnici nad Popelkou

11.05.2019 19:10:23 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

Květnový program Městského kina v Lomnici nad Popelkou

V Městském kině v Lomnici nad Popelkou v květnu uvidíte české snímky Ženy v běhu, Teroristka, Sněží, ale třeba i slovenskou novinku Trhlina a světové hity Avengers: Endgame, Pokémon: Detektiv Pikachu, John Wick 3, Aladin, Syn temnoty, Rocketman či Godzilla II Král monster.

Čtvrtek 2. 5.2019 od 17:30 PREMÉRA

Láska na druhý pohled
2D / Romantický/Komedie/ Francie/Belgie, 2019 Délka filmu: 117 minut, české titulky, 12+, vstupné 120 Kč.
Když se Raphael a Olivia ve svých osmnácti setkali, byla to láska na první pohled. A začátek velkého milostného příběhu. Neoddělitelně se vzájemně podporují při naplňování svých vášní: on je spisovatel a ona klavíristka. A jak to vypadá o deset let později? Již jsou manželi, ale vášně a vzájemné podpory je mezi nimi již méně.

Čtvrtek 2. 5. 2019 od 20 hodin PREMIÉRA

The Beach Bum
2D / USA / Francie / Velká Británie / Švýcarsko, 2019Délka filmu: 95 minut, české titulky, 15+, vstupné 120 Kč
Tak trochu jako kdyby se Big Lebowski bratrů Coenů posunul směrem ke Strachu a hnusu v Las Vegas Terryho Gilliama. Hlavní hrdina vypadá jako plážový povaleč, chová se jako plážový povaleč a ze všeho nejvíc to prostě a jednoduše je plážový povaleč, obejda a vagabund. Věčně je pod vlivem čehokoliv omamného, co je zrovna po ruce, a žije ve velkém stylu mimo jakákoliv popsatelná kritéria, životem projíždí podle pravidel vytvořených jen sobě na míru. Říká si Moondog. K tomu je ale básník a je až nechutně bohatý. Občas si na to dokonce vzpomene, stejně jako na to, že má dceru a ženu, která ho miluje a současně podvádí se slavným Snoop Doggem. Moondog se potácí a svoje neuvěřitelné eskapády vyvádí stejně tak na ulici jako na luxusních večírcích, až po jednom z nich narazí autemdo stromu a musí na odvykačku. Jenže tam není žádná zábava a už vůbec tam nejsou drogy ani pořádný pití, proto raději uteče. Díky nehodě o všechno přišel, protloukat se po známých a po ulici mu ale vždycky slušelo. Je pořád v pohodě a přitom pořád něco píše.Hrají: Matthew McConaughey, Snoop Dogg, Isla Fisher, Stefania LaVie Owen, Martin Lawrence, Zac Efron, Jonah Hillad.

Pátek 3. 5. 2019 od 16:30

After: Polibek
2D / Drama / Romantický / USA, 2019Délka filmu: 106 minut, české titulky, 12+, vstupné 120 Kč
Po vašem poprvé už nebude život jako dřív. Hlavní hrdinka Tessa je vzorem hodné holky. Příkladná pilná studentka, vzorná dcera, pozorná a věrná kamarádka, skvělá studentka prvního semestru s velkými ambicemi a plány do budoucna. Její učebnicový životní plán ovšem nepočítal s tím, že se objeví tajemný kluk Harding Scott. Nijak zvlášť oblíbený, drzý a nafoukaný samotář s pronikavým pohledem a s pověstí „od něj se drž radši dál". Je nebezpečný... a nebezpečně přitažlivý. Zakázané ovoce přitahuje i hodné holky a Tessa se přes veškerá varování vrhá do vztahu, který se všeho nejvíc připomíná horskou dráhu. Je stejně děsivý jako vzrušující, přináší pláč i nepopsatelné štěstí, něhu i krutost a nikdy nejede v klidu po rovině. Má takhle vypadat láska? Síla jejich vztahu a vášně mění všechno, co doteď znala a co od svého života čekala.

Pátek 3. 5. 2019 od 19:00 KINOKOTEL

Žena na válečné stezce / Woman at War
2D / Komedie / Akční / Thriller / Island / Francie / Ukrajina, 2018Délka filmu: 101 minut, české a anglické titulky, 15+, vstupné 90 Kč
Padesátnice Halla je zdánlivě spořádaná učitelka a sbormistryně, ale pod klidným zevnějškem dříme víc, než se na první pohled zdá. Tvrdá a nekompromisní žena má ještě druhý život -vede totiž soukromou válku s průmyslovými giganty, kteří ničí islandskou krajinu. Nejhledanější žena ostrova řeší s lukem v ruce dilema mnohých z nás: jak svým dílem přispět k tomu, aby nedošlo k ekologické a sociální katastrofě?

Sobota 4. 5. 2019 od 18:00

Velké dobrodružství Čtyřlístku
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Česko, 2019Délka filmu: 72 minut, české znění, mládeži přístupno, vstupné 100 Kč
Na kraji Třeskoprsk, v malém domku, bydlí čtyři kamarádi. Fifinka, Pinďa, Bobík a Myšpulín u táborového ohně vzpomínají na dobrodružství, která zažili v uplynulém roce. Každý z hrdinů vypráví příběh, který považuje za úplně nejlepší. S Pinďou zažijeme povedený horolezecký výlet na Ďáblův palec, s Myšpulínem napínavé pátrání po ukrutném Vlkodlakovi, s Bobíkem fantastickou cestu do vesmíru a s Fifinkou vánoční návštěvu u malých čertíků. Čí příběh bude nejkrásnější?

Sobota 4. 5. 2019 od 20:00

Láska na druhý pohled
2D / Romantický/Komedie/ Francie/Belgie, 2019, Délka filmu: 117 minut, české titulky, 12+, vstupné 120 Kč
Když se Raphael a Olivia ve svých osmnácti setkali, byla to láska na první pohled. A začátek velkého milostného příběhu. Neoddělitelně se vzájemně podporují při naplňování svých vášní: on je spisovatel a ona klavíristka. A jak to vypadá o deset let později? Jižjsou manželi, ale vášně a vzájemné podpory je mezi nimi již méně.

Neděle 5. 5. 2019 od 15:00

UglyDolls
2D / Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / USA, 2019. Délka filmu: 88 minut, české znění, mládeži přístupno, vstupné 120 Kč
V neobvyklém městečku Uglyville je vše zvláštní vítáno, podivné je zajímavé a krása je víc než to, co je vidět. Moxy sice miluje svůj jasně určený život ve městečku, kde je vše předem dáno, ale přece jen její zvědavost jí nedá nepřemýšlet o tom, jestli není něco -cokoliv -na druhé straně hor. Moxy sebere partu svých nejlepších přátel a vydají se hledat, co je na druhé straně. Objeví jiný svět -Perfection -město, ve kterém jsou podle protokolu cvičeny dokonalé hračky, dokud nejsou vyškoleny a vyslány do "skutečného světa", aby našly své milující dítě.

Neděle 5. 5. 2019 od 17:00

Avengers: Endgame
2D / Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-fi / USA, 2019. Délka filmu: 182 minut, české znění, 12+, vstupné 140 Kč
Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Čtvrtek 9. 5. 2019 od 18:00 PREMIÉRA

Sněží!
2D / Poetický / Drama / Česko, 2019Délka filmu: 74 min, české znění, 12+, vstupné 120 Kč
Po svatbě svého otce se Tereza (Petra Nesvačilová) se svým přítelem Františkem (Petr Vršek) a sestrou Petrou (Hana Vagnerová) vydává do domu babičky (Monika Pošívalová). O babičku a o dům se nyní stará jejich matka (Vanda Hybnerová). Tereze se zdá vše ponecháno svému osudu, stejně jako babička, která z nedostatku pozornosti ztrácí přehled o realitě. Ke smůle zúčastněných, se Tereza rozhodne v domě zůstat a postarat se o nápravu věcí. Ne vše ale potřebuje opravit. Jemný poetický film o křehkosti mezilidských vztahů a intimních světech uvnitř každé rodiny.

Čtvrtek 9. 5. 2019 od 20:00 PREMIÉRA

Trhlina
2D / Thriller / Horor / Mysteriózní / Slovensko, 2019. Délka filmu: 111 minut, slovenskéznění, 12+, vstupné 120 Kč
Igor, nezaměstnaný vysokoškolák, se v rámci absolventské praxe dostane do pracovní čety, která vyklízí budovu bývalé psychiatrie. Zde náhodou objeví záznamy Waltera Fischera, jednoho z pacientů, který před sedmdesáti lety záhadně zmizel v pohoří Tribeč. Když se po dvou měsících stejně záhadně objevil, byl dezorientovaný, na celém těle měl nevysvětlitelná zranění a nedokázal popsat, co se mu stalo a kde poslední týdny strávil. Ač byl dlouhodobě hospitalizován, již nikdy se nezotavil. Když se Igor pustí do pátrání po podrobnostech Fischerova příběhu, zjistí, že tento případ vůbec nebyl ojedinělý. Záznamy o lidech, kteří se v Tribeči ztratili, sahají až daleko do minulosti. K mnoha z nich ale došlo relativně nedávno. Proto se Igor spolu se svou přítelkyní Miou, milovníkem konspiračních teorií Andrejem a tvrdým skeptikem Davidem vydává do tribečských lesů zjistit, jaká je pravda. Pátrání, které zpočátku působí jako nevinná zábava nesourodé skupinky, však končí tragicky...

Pátek 10. 5. 2019 od 17:30

Moje století
2D / Dokumentární / Česko, 2019. Délka filmu: 104 minut, českéznění, 12+, vstupné 100 Kč
Moje století je mozaikou příběhů ze století naší republiky ve vzpomínkách stoletých obyvatel od vznikuČeskoslovenska až k jejich/její současnosti. „Malé" osudy protagonistů z většiny regionů naší země prostupují archivními obrazy zásadních historických událostí. Dokument TheodoryRemundové je dobrodružným pátráním po naší národní identitě. Po tom, kdo jsme byli a kdo jsme. Sledujeme subjektivní svědectví25žijících stoletých lidí v historii naší republiky. Zásadní momenty jejich osobních příběhů sledujeme v souvislosti se společenskými proměnami od první republiky přes 2. světovou válku, 50. léta, rok 1968 a normalizaci až k sametové revoluci. Některým společenské proměny zásadně změnily směřování osudu, jiní se přizpůsobili. Výsledná mozaika zdůrazňuje individuální prožitky, postoje, názory, reflektuje proměnu času a dojímá v dotecích s dobou dávno minulou skrze bezmála zázrak žijícího stoletého člověka.

Pátek 10. 5. 2019 od 20:00

Teroristka
2D / Komedie / Drama / Česko, 2019Délka filmu: 95 minut, českéznění, 12+, vstupné 120 Kč
Hlavní hrdinkou černé komedie Teroristka je Marie (Iva Janžurová), učitelka na penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Když jí proti arogantnímu strůjci lokálního zla (Martin Hofmann) nepomůže ani starostka (Tatiana Vilhelmová), sežene si zbraň a rozhodne se udělat to, co většinu z nás občas napadne, ale hned tu myšlenku rozumně zapudíme. Brzy však zjistí, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky -přesto, že jí bývalý žák, momentálně v podmínce (Pavel Liška), dává cenné životní rady: „Kriminalita jenom vypadá jednoduše, paní učitelko, ale pak se dycky něco posere."

Sobota 11. 5. 2019 od 17:30

Pokémon: Detektiv Pikachu
2D / DOLBY ATMOS / Akční / Dobrodružný / Animovaný / Rodinný / USA / Japonsko, 2019. Délka filmu: 104 minut, české titulky, mládeži přístupno, vstupné 130 Kč
Historicky první hraný film o Pokémonech s názvem Pokémon: Detektiv Pikachu vychází z fenoménu Pokémon -jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních značek všech dob. Fanoušci z celého světa si nyní mohou na stříbrném plátně užít dobrodružství s Pokémonem Pikachu tak, jako ještě nikdy dřív. Pikachu se představí v roli detektiva Pikachu, Pokémona, kterému není rovno.


Sobota 11. 5. 2019 od 20:00

Trhlina
2D / Thriller / Horor / Mysteriózní / Slovensko, 2019. Délka filmu: 111 minut, slovenskéznění, 12+, vstupné 120 Kč
Igor, nezaměstnaný vysokoškolák, se v rámci absolventské praxe dostane do pracovní čety, která vyklízí budovu bývalé psychiatrie. Zde náhodou objeví záznamy Waltera Fischera, jednoho z pacientů, který před sedmdesáti lety záhadně zmizel v pohoří Tribeč. Když se po dvou měsících stejně záhadně objevil, byl dezorientovaný, na celém těle měl nevysvětlitelná zranění a nedokázal popsat, co se mu stalo a kde poslední týdny strávil. Ač byl dlouhodobě hospitalizován, již nikdy se nezotavil. Když se Igor pustí do pátrání po podrobnostech Fischerova příběhu, zjistí, že tento případ vůbec nebyl ojedinělý. Záznamy o lidech, kteří se v Tribeči ztratili, sahají až daleko do minulosti. K mnoha z nich ale došlo relativně nedávno. Proto se Igor spolu se svou přítelkyní Miou,milovníkem konspiračních teorií Andrejem a tvrdým skeptikem Davidem vydává do tribečských lesů zjistit, jaká je pravda. Pátrání, které zpočátku působí jako nevinná zábava nesourodé skupinky, však končí tragicky...

Neděle 12. 5. 2019 od 15:00

Pokémon: Detektiv Pikachu
2D / Akční / Dobrodružný / Animovaný / Rodinný / USA / Japonsko, 2019. Délka filmu: 104 minut, české znění, mládeži přístupno, vstupné 130 Kč
Historicky první hraný film o Pokémonech s názvem Pokémon: Detektiv Pikachu vychází z fenoménu Pokémon -jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních značek všech dob. Fanoušci z celého světa si nyní mohou na stříbrném plátně užít dobrodružství s Pokémonem Pikachu tak, jako ještě nikdy dřív. Pikachu se představí v roli detektiva Pikachu, Pokémona, kterému není rovno.

Předpremiéra filmu Ženy v běhu proběhne v lomnickém kině

Neděle 12. 5. 2019 od 17:30

Ženy v běhu
2D / Komedie / Česko, 2019. Délka filmu: 93 minut, českéznění, 12+, vstupné 120 Kč
Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslednípřání -zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Samostatná pozvánka

Čtvrtek 16. 5. 2019 od 10:00 KINOKOMPARZ

Z filmu Bohemian Rhapsody<br />Autor: Archiv Cinemart

Bohemian Rhapsody
2D/ DOLBY ATMOS / Životopisný /Drama / Hudební / Velká Británie / USA, 2018. Délka filmu: 134 minut, české titulky, 12+, snížené vstupné 60 Kč
Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You", „We Are the Champions" nebo právě „Bohemian Rhapsody". Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. Podrobná recenze

Čtvrtek 16. 5. 2019 od 17:30

Trhlina
2D / Thriller / Horor / Mysteriózní / Slovensko, 2019. Délka filmu: 111 minut, slovenskéznění, 12+, vstupné 120 Kč
Igor, nezaměstnaný vysokoškolák, se v rámci absolventské praxe dostane do pracovní čety, která vyklízí budovu bývalé psychiatrie. Zde náhodou objeví záznamy Waltera Fischera, jednoho z pacientů, který před sedmdesáti lety záhadně zmizel v pohoří Tribeč. Když se po dvou měsících stejně záhadně objevil, byl dezorientovaný, na celém těle měl nevysvětlitelná zranění a nedokázal popsat, co se mu stalo a kde poslední týdny strávil. Ač byl dlouhodobě hospitalizován, již nikdy se nezotavil. Když se Igor pustí do pátrání po podrobnostech Fischerova příběhu, zjistí, že tento případ vůbec nebyl ojedinělý. Záznamy o lidech, kteří se v Tribeči ztratili, sahají až daleko do minulosti. K mnoha z nich ale došlo relativně nedávno. Proto se Igor spolu se svou přítelkyní Miou, milovníkem konspiračních teorií Andrejem a tvrdým skeptikem Davidem vydává do tribečských lesů zjistit, jaká je pravda. Pátrání, které zpočátku působí jako nevinná zábava nesourodé skupinky, však končí tragicky...

Čtvrtek 16. 5. 2019 od 20:00 PREMIÉRA

John Wick 3
2D / Akční / Krimi / Thriller / USA, 2019. Délka filmu: 130 minut, české titulky, 15+, vstupné 130 Kč
Ve třetí části této adrenalinové akční série má super zabiják John Wick (Keanu Reeves) v patách celou armádu lovců odměn usilujících o získání 14 miliónů dolarů vypsaných na jeho hlavu. Poté, co porušil pravidla a zabil člena tajného mezinárodního spolku nájemných vrahů High Table,se z Johna Wicka stává excommunicado -psanec, který je terčem zabijáků po celém světě. Připravte se na válku!

Sobota 18. 5. 2019 od 16:00

V oblacích
2D / Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Německo, 2019. Délka filmu: 88 minut, českéznění, mládeži přístupno, vstupné 120 Kč
Malý Manou je výborný letec a těší se na zkoušku létání, kterou musí podstoupit každý racek, aby se mohl s celým hejnem bezpečně vydat na zimu do jižních krajů. Nešťastnou náhodou ale skončí jako zmoklá slepice v moři a musí si vyslechnout posměšky od mladších racků a výtky od těch dospělých. Na mořského racka je totiž neobvykle malý a není se co divit. Ve skutečnosti je Manou rorýs, mezi racky se jako pískle tak nějak omylem připletl, získal si srdce jednoho páru a už s nimi zůstal. Teď se ovšem dozvěděl pravdu, objevil jiné rorýse, dokonce jednu slečnu a odchází s nimi z domovského hnízda za dobrodružstvím. Rorýsi jsou akrobati oblak, rychlí, přesní, vytrvalí. Zatímco rackové se zdržují na skalách, rorýsi si užívají v městečku. Manou se s ostatními vrhá do opojných závodů uličkami, střemhlav se vrhá podél věží chrámů, prolétává kopulemi paláců a loví za letu drobky ze stolů místních kaváren. Ve městě není nouze o zábavu, nové kamarády a zážitky. Brzy se ale objeví nebezpečí, které ohrožuje všechny, a ptáci jakkoliv velcí či pyšní se proti němu musí spojit. Manou jako zástupce obou hejn pak sehraje velkou roli. Rorýsi jsou sice jeho pravá rodina, mámu a tátu má ale navždycky mezi racky.

Sobota 18. 5. 2019 od 18:00

King Skate+ Beseda
2D / Dokumentární / Česko, 2018Délka filmu: 80 minut, českéznění, 12+, vstupné 100 Kč
Přilepit se k betonu. Vysvištět prostorem. Mít to všechno v pohybu. Skateboard! V šedi ČSSR 70. a 80. let něco úplně jiného, úplně nového. Láska na první pohled. Nekonečnej mejdan. Adrenalin. Kultovní postavyčeského a světového skateboardingu v příbězích zlámaných kostí, nezlomných přátelství a divoké jízdy za svobodou uprostřed komunismu.

Neděle 19. 5. 2019 od 17:30

The Beach Bum
2D / USA / Francie / Velká Británie / Švýcarsko, 2019. Délka filmu: 95 minut, české titulky, 15+, vstupné 120 Kč
Tak trochu jako kdyby se Big Lebowski bratrů Coenů posunul směrem ke Strachu a hnusu v Las Vegas Terryho Gilliama. Hlavní hrdina vypadá jako plážový povaleč, chová se jako plážový povaleč a ze všeho nejvíc to prostě a jednoduše je plážový povaleč, obejda a vagabund. Věčně je pod vlivem čehokoliv omamného, co je zrovna po ruce, a žije ve velkém stylu mimo jakákoliv popsatelná kritéria, životem projíždí podle pravidel vytvořených jen sobě na míru. Říká si Moondog. K tomu je ale básník a je až nechutně bohatý. Občas si na to dokonce vzpomene, stejně jako na to, že má dceru a ženu, která ho miluje a současně podvádí se slavným Snoop Doggem. Moondog se potácí a svoje neuvěřitelné eskapády vyvádí stejně tak na ulici jako na luxusních večírcích, až po jednom z nich narazí autem do stromu a musí na odvykačku. Jenže tam není žádná zábava a už vůbec tam nejsou drogy ani pořádný pití, proto raději uteče. Díky nehodě o všechno přišel, protloukat se po známých a po ulici mu ale vždycky slušelo. Je pořád v pohodě a přitom pořád něco píše.Hrají: Matthew McConaughey, Snoop Dogg, Isla Fisher, Stefania LaVie Owen, Martin Lawrence, Zac Efron, Jonah Hill ad.

Neděle 19. 5. 2019 od 20:00

John Wick 3
2D / Akční / Krimi / Thriller / USA, 2019. Délka filmu: 130 minut, české titulky, 15+, vstupné 130 KčVe třetí části této adrenalinové akční série má super zabiják John Wick (Keanu Reeves) v patách celou armádu lovců odměn usilujících o získání 14 miliónů dolarů vypsaných na jeho hlavu. Poté, co porušil pravidla a zabil člena tajného mezinárodního spolku nájemných vrahů High Table se,z Johna Wicka stává excommunicado -psanec, který je terčem zabijáků po celém světě. Připravte se na válku!

Čtvrtek 23. 5. 2019 od 17:30 PREMIÉRA

Bolest a sláva
2D / Drama / Španělsko, 2019. Délka filmu: 108 minut, české titulky, 12+, vstupné 120 Kč
Salvator Mallo je slavný filmový režisér. Za svou kariéru posbíral mnoho úspěchů. Nyní se jeho svět hroutí. Salvator cítí jen prázdnotu a není schopen tvořit. Jestli chce dál žít, musí najít příčinu. Ve vzpomínkách se vrací do svého dětství do 60. let, kdy s rodiči emigroval do Valencie. Snaží se rozpomenout na spalující touhu po své první lásce, kterou potkal v 80. letech v Madridu a na bolest, kterou mu přinesl rozchod. Tehdy cítil opojnost života i utrpení. Psaní pro něj bylo únikem a zapomněním. Kouzlo filmu mu přineslo slávu i vykoupení z neúspěchů jeho života. Bolest a sláva vypráví o složitosti oddělit tvůrčí proces od vlastního života a od vášní, které žití dávají smysl a naději. Režie: Pedro Almodóvar.

Čtvrtek 23. 5. od 20:00 PREMIÉRA

Zlo s lidskou tváří
2D / Krimi / Drama / Thriller / Životopisný / USA, 2019. Délka filmu: 108 minut, české titulky, 15+, vstupné 120 Kč
Příběh jednoho znejznámějších a nejmilovanějších sériových vrahů historie, Teda Bundyho. Překvapivým vypravěčem strhujícího filmu je Bundyho přítelkyně, která sním vdobě vražd žila pod jednou střechou a o jeho hrůzyplné činnosti neměla ani potuchy. Až postupně zjišťuje, že muž, snímž vedla láskyplný rodinný život, je jedním znejhledanějších a největších monster Ameriky.Hrají: Zac Efron, Lily Collins, Kaya Scodelario, Haley Joel Osment ad.

Pátek 24. 5. 2019 od 17:00

Aladin 3D
3D / Dobrodružný / Fantasy / Muzikál / USA, 2019. Délka filmu: 120 minut, česká verze, mládeži přístupno, vstupné 150 Kč
Aladin je vzrušující příběh o okouzlujícím pouličním zlodějíčkovi Aladinovi, kurážné a cílevědomé princezně Jasmíně a džinovi, který je dost možná klíčem kjejich budoucnosti. Film režíruje Guy Ritchie, který do pohádkového přístavního města Agrabahu vnese svižnou a strhující akci.

Pátek 24. 5. 2019 od 20:00

Syn temnoty
2D / Horor / Mysteriózní / Sci-fi / USA, 2019. Délka filmu: 120 minut, české titulky, 15+, vstupné 120 KčCo kdyby nadané dítě z jiného světa ztroskotalo na Zemi, ale místo aby se pro lidstvo stalo hrdinou, začalo by se projevovat velmi zlověstně? V Synovi temnoty přináší vizionářský tvůrce Strážců galaxie a The Belko Experiment děsivý zvrat a nový radikální žánr: superhrdinský horor.

Neděle 26. 5. 2019 od 15:00

Aladin
2D / Dobrodružný / Fantasy / Muzikál / USA, 2019. Délka filmu: 120 minut, česká verze, mládeži přístupno, vstupné 130 Kč
Aladin je vzrušující příběh o okouzlujícím pouličním zlodějíčkovi Aladinovi, kurážné a cílevědomé princezně Jasmíně a džinovi, který je dost možná klíčem k jejich budoucnosti. Film režíruje Guy Ritchie, který do pohádkového přístavního města Agrabahu vnese svižnou a strhující akci.

Neděle 26. 5. 2019 od 17:30

John Wick 3
2D / Akční / Krimi / Thriller / USA, 2019Délka filmu: 130 minut, české titulky, 15+, vstupné 130 Kč
Ve třetí části této adrenalinové akční série má super zabiják John Wick (Keanu Reeves) v patách celou armádu lovců odměnusilujících o získání 14 miliónů dolarů vypsaných na jeho hlavu. Poté, co porušil pravidla a zabil člena tajného mezinárodního spolku nájemných vrahů High Table,se z Johna Wicka stává excommunicado -psanec, který je terčem zabijáků po celém světě. Připravte se na válku!

Pondělí 27. 5. 2019 od 18:00

Free Solo
2D / Dokumentární / USA, 2018Délka filmu: 100 minut, české titulky, mládeži přístupno, vstupné 100 Kč
Free Solo je směsicí napínavého thrilleru a inspirativního životního příběhu sportovce, který si klade fyzicky i psychicky náročné cíle a snaží se dosáhnout hranice nemožného. V období začátku příprav na obtížný výstup se jeho aura nepřemožitelnosti, kterou si po desetiletí zdařile budoval, nečekaně rozpadá. Vztah s novou přítelkyní znamená též změnu ve vnímání nebezpečí úrazu a nezdarů. Vasarhelyiová a Chin umně a s citem zachycují hluboce lidské okamžiky stejně jako životu nebezpečný výkon, to vše s excelentní, místy až závrať způsobující kamerou. Výsledkem je triumf lidského ducha.

Čtvrtek 30. 5. 2019 od 17:00 PREMIÉRA

Godzilla II Král monster
2D / DOLBY ATMOS / Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-fi / USA, 2019. Délka filmu: 132 minut, české titulky, 12+, vstupné 140 Kč
Po celosvětovém úspěchu filmů Godzilla a Kong: Ostrov lebek uvidíme v kinech další kapitolu z filmového monstrsvěta: Godzilla II Král monster. Ve výpravném akčním dobrodružství se Godzilla střetne s jedněmi z nejznámějších monster v historii popkultury. Nový film sleduje osudy kryptozoologické agentury Monarch, jejíž členové změří síly s armádou obrovských monster, včetně impozantní Godzilly. Ta se střetne s gigantickou radioaktivní můrou Mothrou, kaiju Rodanem a také svým největším nepřítelem, trojhlavým Kingem Ghidorahem. Když tyto předpotopní druhy, které byly doposud pokládány za pouhé mýty, opět ožijí, začnou bojovat o nadvládu a samotná existence lidské rasy tak visí na vlásku.

Čtvrtek 30. 5. 2019 od 20:00 PREMIÉRA

Rocketman
2D / DOLBY ATMOS / Životopisný / Drama / Hudební / Velká Británie / USA, 2019. Délka filmu: 120 minut, české titulky, 12+, vstupné 140
Než se stal Eltonem Johnem, jmenoval se Reginald a byl to malý brýlatý oplácaný kluk, který si příliš nerozuměl srodiči, zato s klavírem mu to šlo náramně. Zpočátku jen dělal křoví úspěšnějším muzikantům, jenže pak potkal svou nejspřízněnější duši, textaře Bernieho Taupina. Od tohoto setkání vedla strmá cesta na absolutní vrchol, možná až příliš rychlá na to, aby sedala zvládnout bez chlastu a drog. Ty pomáhaly zejména ve chvílích, kdy se Elton cítil sám, opuštěný a nemilovaný, což se mu stávalo prakticky pořád. Jenže když jste duší rocker i showman, tak se z každého srabu prostě vyzpíváte.

Pátek 31. 5. 2019 od 17:00 hodin

Rocketman
2D / DOLBY ATMOS / Životopisný / Drama / Hudební / Velká Británie / USA, 2019. Délka filmu: 120 minut, české titulky, 12+, vstupné 140Kč
Než se stal Eltonem Johnem, jmenoval se Reginald a byl to malý brýlatý oplácaný kluk, který si příliš nerozuměl s rodiči, zato s klavírem mu to šlo náramně. Zpočátku jen dělal křoví úspěšnějším muzikantům, jenže pak potkal svou nejspřízněnější duši, textaře Bernieho Taupina. Od tohoto setkání vedla strmá cesta na absolutní vrchol, možná až příliš rychlá na to, aby se dala zvládnout bez chlastu a drog. Ty pomáhaly zejména ve chvílích, kdy se Elton cítil sám, opuštěný a nemilovaný, což se mu stávalo prakticky pořád. Jenže když jste duší rocker i showman, tak se z každého srabu prostě vyzpíváte.

Pátek 31. 5. 2019 od 20:00

Trhlina
2D / Thriller / Horor / Mysteriózní / Slovensko, 2019. Délka filmu: 111 minut, slovenskéznění, 12+, vstupné 120 Kč
Igor, nezaměstnaný vysokoškolák, se v rámci absolventské praxe dostane do pracovní čety, která vyklízí budovu bývalé psychiatrie. Zde náhodou objeví záznamy Waltera Fischera, jednoho z pacientů, který před sedmdesáti lety záhadně zmizel v pohoří Tribeč. Když se po dvou měsících stejně záhadně objevil, byl dezorientovaný, na celém těle měl nevysvětlitelná zranění a nedokázal popsat, co se mu stalo a kde poslední týdny strávil. Ač byl dlouhodobě hospitalizován, již nikdy se nezotavil. Když se Igor pustí do pátrání po podrobnostech Fischerova příběhu, zjistí, že tento případ vůbec nebyl ojedinělý. Záznamy o lidech, kteří se v Tribeči ztratili, sahají až daleko do minulosti. K mnoha z nich ale došlo relativně nedávno. Proto se Igor spolu se svou přítelkyní Miou, milovníkem konspiračních teorií Andrejem a tvrdým skeptikem Davidem vydává do tribečských lesů zjistit, jaká je pravda. Pátrání, které zpočátku působí jako nevinná zábava nesourodé skupinky, však končí tragicky...

Související články:

Na 26. ročníku Českého lva byli výrazně vidět tvůrci z Pojizeří

Český lev míří do Lomnice

Recenze: Kdo z nás je víc Mercury?

Předpremiéra filmu Ženy v běhu proběhne v lomnickém kině

Ohlédnutí za otevřením zrekonstruovaného lomnického kina

Slavnostní otevření kina v Lomnici nad Popelkou po jeho rekonstrukci<br />Autor: Radek Hlubuček

FOTO: Filmem Všechno bude otevřeli zrekonstruované lomnické kino

Podrobnosti o výstavbě a technické parametry kina

Co aktuálně uvádějí další kina v Pojizeří:

Květnová nabídka kina Sféra v Turnově

Květnová nabídka Kina 70 Jilemnice

Květnová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Od 1. června bude uzavírka v ulici Fučíkova v Turnově

Od 1. června do 10. června 2020 budou v Turnově ve spodní části ulice Fučíkova probíhat stavební práce za úplné uzavírky této části komunikace. Autobusy na lince 670310 budou jezdit podle výlukového jízdního řádu. „Z důvodu uzavírky nebude obsluhována zastávka Turnov, odb. Přepeře. Jako náhradní zastávka bude obsluhována zastávka Turnov, U Benešů. Omlouváme se za vzniklá omezení a děkujeme za pochopení!," uvedl dopravní specialista KORID LK Jan Louda.

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Závod v downhilll skateboardingu Benecko Freeride 2020
Motoristé v Turnově často parkují na veřejné zeleni
Zraněnou ženu zachraňovali v Krkonoších v náročném terénu
V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení

Nejčtenější články

29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
29.05.: Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy
30.05.: Zraněnou ženu zachraňovali v Krkonoších v náročném terénu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT