Lednové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

03.01.2020 14:38:09 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Lednové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám lednový program Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

 

Zhodnocení předchozích akcí:

Olympiáda z dějepisu

V pondělí 18. 11. se konalo školní kolo olympiády z dějepisu. Téma letošního ročníku znělo „Dlouhé století se loučí". Ze dvou účastníků I. kategorie prokázala nejlepší znalosti Klára Housová (4.O), která postupuje do okresního kola. Ve II. kategorii se na prvním místě umístil Jan Řehák (4.) následovaný Šimonem Zonygou (3.), Janou Maťátkovou (8.O) a Vojtěchem Hlavou (2.). Úspěšní řešitelé postoupí přímo do krajského kola.

Sbírka Červená stužka

Během sbírky Červená stužka, která se konala v pondělí 2. prosince 2019, vybrali studenti našeho gymnázia celkem 5292 Kč. Všem dárcům děkujeme. Získané finanční prostředky budou použity na provoz a preventivní aktivity České společnosti AIDS pomoc z. s. Více informací o projektu a výsledky celorepublikové sbírky naleznete na webové stránce www.cervenastuzka.cz.

Florbalové turnaje

V prosinci se uskutečnily florbalové turnaje. Starší žáci se umístili v okrskovém kole konaném v Semilech na 4. místě. V okresním kole středních škol v Turnově obsadila děvčata čtvrté místo, chlapci byli v konkurenci 11 škol třetí.

Olympiáda z němčiny

Školního kola olympiády z němčiny se zúčastnilo ve čtvrtek 12. prosince ve dvou kategoriích 13 studentů, kteří soutěžili ve čtyřech disciplínách. V kategorii III.A zvítězil Tomáš Chmelík (6.O), 2. místo obsadil Matěj Pavlata (6.O) a 3. místo Šimon Kratzer (1. ročník). V kategorii II.B se na 1. místě umístila Anežka Bakešová (4.O), na 2. místě Barbora Zahrádková (3.O), na 3.místě Lucie Klémová (3.O). Do okresního kola v kategorii III.A, které se letos koná 13. 2. 2020 na našem gymnáziu, postupují první tři umístění. Kategorie II.B má okresní kolo v Semilech na ZŠ Dr. Fr. L. Riegra dne 5.2.2020 a budou v ní soutěžit také tři zástupci z naší školy.

Olympiáda z francouzštiny

Školního kola olympiády ve francouzštině se zúčastnilo celkem 15 studentů, 9 v mladší a 6 ve starší kategorii. Mezi mladšími skončily společně na 1. místě Tereza Krausová (4.O) a Adéla Ďoubalíková (4.O). Třetí příčku obsadila s minimálním odstupem Zuzana Buriánková (4.O). Mezi staršími si vedla nejlépe Karolína Hnyková (3.), za ní na 2. místě skončily Justýna Kolářová (5.O) a Jana Špačková (6.O).

Lednové akce gymnázia:

Lyžařský kurz

Ve dnech 5. - 10. ledna se studenti kvinty zúčastní lyžařského kurzu v Rokytnici nad Jizerou, kde budou ubytováni na chatě TJ Sokol Železný Brod. Doprovod jim budou dělat instruktoři Radim Berka, Martin Krajíc a Lukáš Rambousek. Studentům přejeme co nejvydařenější sněhovou nadílku a spoustu veselých zážitků.

Den otevřených dveří

Již tradiční lednový Den otevřených dveří proběhne tentokrát v sobotu 11. ledna od 9 do 14 hodin. Zájemce o studium a veřejnost budeme informovat o podmínkách přijímacího řízení do čtyřletého a osmiletého studijního programu v roce 2020 a o organizaci studia (školní vzdělávací program, nadstandardní vybavení školy, možnosti využití volného času atd.). Na setkání promluví ředitel školy, dotazy rádi zodpoví a diskutovat s Vámi budou také zástupce ředitele, výchovný poradce a další pedagogové. Komplexní informace získáte zejména při zahájení v aule od 9:00 hod. Poté bude následovat prohlídka areálu školy. Jsou vítáni všichni, kteří se chtějí stát studenty gymnázia. Samozřejmě jsou zváni i jejich rodiče a ti, kteří se chtějí o gymnáziu něco dovědět, anebo si jeho prostory prohlédnout.

Olympiáda z angličtiny

Ve středu 15. ledna proběhne školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategoriích I.B (1.O - 2.O), II.B (3.O - 4.O), ve čtvrtek 16. ledna pak v kategorii III.A (5.O - 7.O, 1.r. - 3.r.). Sraz přihlášených účastníků vždy v 8:00 hod. a začátek nejpozději v 8:15 hodin. Přihlaste se u svých vyučujících AJ do pátku 10. ledna. Zájemci o III. kategorii se mohou rovněž přihlásit online na naší webové stránce - www.giokaj.webnode.cz. Další informace budou uvedeny na nástěnce a webové stránce komise AJ.

Zeměpisná olympiáda

Ve dnech 21. a 23. ledna se uskuteční školní kolo zeměpisné olympiády. V úterý kategorie A a C a ve čtvrtek kategorie B a D. Podrobnější informace ve vitríně zeměpisu (vedle MUL) a u vyučujících zeměpisu. Přihlášky do 17. ledna u svých vyučujících zeměpisu.

Veletrh Gaudeamus

Ve středu 22. 1. 2020 navštíví studenti 7.O a 3. ročníku Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2019/2020, který se koná na výstavišti PVA Expo Praha - Letňany. Veletrhy Gaudeamus jsou postaveny na více než pětadvacetileté úspěšné tradici a probíhají každoročně v Brně, Praze a Nitře. Cílem veletrhů je vytvořit místo setkávání zástupců vzdělávacích institucí a jejich potenciálních studentů. Veletrhy poskytují platformu pro výměnu komplexních informací o možnostech pomaturitního studia a celoživotního vzdělávání v České republice, na Slovensku i v zahraničí. Studenty doprovodí výchovná poradkyně Mgr. Lucia Rambousková a třídní učitelka 7.O Mgr. Jana Kocourová.

64. maturitní ples

Studenti 4. ročníku a oktávy, třídní učitelé Mgr. Kamila Víznerová a Mgr. Stanislav Ulvr, vedení školy a Spolek rodičů a přátel Gymnázia Ivana Olbrachta Semily Vás srdečně zvou na 64. maturitní ples. V sobotu 25. ledna od 20 hodin v KC Golf Semily si přijďte poslechnout kapelu Futrál a podpořit letošní maturanty. Ve vinárně pro Vás bude připravena diskotéka, proběhne samozřejmě i tradiční hra o ceny a můžete se také těšit na bohaté občerstvení. Cena vstupného je 120 Kč, předprodej vstupenek bude probíhat v Městském informačním centru a na Gymnáziu Ivana Olbrachta.

Pedagogická rada

Pedagogové budou hodnotit prospěch, chování a absenci žáků za 1. pololetí školního roku 2019-2020 na pedagogické radě v pondělí 27. ledna od 16 hodin.

Pololetní vysvědčení

Vysvědčení budou předána studentům ve čtvrtek 30. ledna šestou vyučovací hodinu (studenti obdrží tzv. výpis z vysvědčení).

Pololetní prázdniny

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 31. ledna.

Na únor připravují:

- lyžařský kurz tercie v termínu od 2. 2. do 7. 2.,
- lyžařský kurz 1. ročníku v termínu od 23. 2. do 28. 2.,
- v sobotu 29. února od 20:00 hod. pořádáme v KC Golf Semily 25. ples absolventů gymnázia

Související články:

Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019

V krajském finále pIšQworek skončil třetí tým ze semilského gymnázia

Baimon je nová thajská spolužačka studentů GIO Semily

Baimon je nová thajská spolužačka studentů GIO Semily

Co jste zmeškali na gymnáziu v prosinci?

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mezi Smržovkou a Josefovým Dolem bude od 25. do 27. května výluka

Provozovatel dráhy, Správa železnic, s. o., informuje o nepřetržité výluce, která bude probíhat na železniční trati č. 034 v úseku Smržovka - Josefův Důl ve dnech 25. května 2020 od 7:45 až 27. května 2020 do 16:40. Účelem výluky je podbíjení kolejí ve vyloučeném úseku. Více podrobností na Našem Jablonecku

Setkání se starostou Turnova na téma Regenerace sídliště Výšinka

Koronavirus zhatil plány na plánované březnové setkání. Náhradní termín projednávání Regenerace sídliště Výšinka se uskuteční v pondělí 8. června 2020 v Kulturním centru Střelnice Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehlídka Tady Vary dostane festivalové filmy do 96 kin
Malíř Petr Kašpar vystaví své Krajiny a portréty
Hra na varhany i výstava moderního skla. Taková bude Noc kostelů
Krkonošské cyklobusy budou jezdit posedmnácté
Nabídka kina Jitřenka v Semilech od 1. do 14. června

Nejčtenější články

24.05.: V Železném Brodě otevřou muzeum socialistických vozů
23.05.: Krkonošský vrch Strážník kdysi hlídal bezpečí kraje
24.05.: Co vše se povoluje a mění od pondělí 25. května!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT