Lomnice nadějný stav v duelu s Frýdlantem ve vítězství nepřetavila

23.01.2019 18:38:06 | Autor: HC Lomnice a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Frýdlant rozhodl o svém vítězství nad Lomnicí v utkání krajské hokejové ligy třemi góly ve třetí třetině a prodloužení. V příštím kole hrají Lomničtí v neděli 27. ledna na ledě vedoucího Jičína.

HC Frýdlant - HC Lomnice n. P. 4:3p (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)

Utkání se hrálo ve vysokém tempu. Hosté byli prvních dvacet minut lepším týmem, což korunovali vedoucí brankou v první třetině. Ve druhé části Lomničtí ještě zvýšili tempo a ujali se až dvoubrankového vedení 1:3.

Místo zúročení vyložených šancí (samostatné nájezdy, střely do zcela prázdné branky, střely z bezprostřední blízkosti) na 1:4, však Lomnice inkasovala na rozdíl jediného gólu a přestala hrát aktivní hru. To pomohlo domácímu Frýdlantu, který utkání otočil ve svůj prospěch. Necelé čtyři minuty před koncem se podařilo domácímu celku srovnat. Ve 3. minutě prodloužení při hře tři na tři korunovali domácí obrat střelou mezi betony Duláka.

Branky a nahrávky: 25. Matějka (Janda, Čejka), 48. Čejka (Beníšek), 57. Matějka (Mečíř, Rubeš), 61. Matějka (Kolmann) - 12. Maťátko (Knap Daniel, Knap David), 28. Knap David (Kuch), 33. Knap Daniel (Syrovátka, Knap David). Rozhodčí: Touš - Doležal, Štrébl. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3, 4:3. Frýdlant: Novák - Mečíř, Klinger, Kolmann, Balabán, Slavík Jan, Slavík Tomáš, Beran - Doubek, Matějka, Čejka, Kotrč, Rubeš, Benda, Janda, Křížek, Chlum, Beníšek, Šír. Lomnice nad Popelkou: Dulák - Martinec, Kotula, Kuch, Syrovátka Jakub, Špaček Michal, - Mizera, Junek, Syrovátka Lukáš, Knap David, Knap Daniel, Matátko, Rudiš, Lemfeld, Drahoňovský.

Další utkání 21. kola: Jičín- Turnov 5:3 (podrobnosti zde), Varnsdorf - Česká Lípa 5:6 po prodloužení, Liberec - Varnsdorf 2:0.