Lomničtí hokejisté stále na vítězné vlně, zdolali Olympik i PSK

16.12.2013 20:59:08 | Autor: Petr Ježek a HC Lomnice | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Dva víkendové zápasy = dvě vítězství, zatím se tato rovnice nezačala ani v nejmenším lomnickým hokejistům zajídat. Tentokrát navíc dvakrát hráli na kluzištích soupeřů, o to je udržení skvělé letošní bilance s pouze jedinou porážkou cennější.

V sobotu hráči HC Lomnice nad Popelkou zdolali v Pražském přeboru předposlední Olympik 3:5 a v neděli si poradili i s třetím týmem Libereckého přeboru PSK Liberec. Zápřah hokejistů z pod hory Tábor nekončí ani příští víkend, kdy v sobotu hrají v České Lípě a v neděli doma od 16.45 přivítají pražské Bohemians.

HC Olympik - HC Lomnice n. P. 3:5 (0:2, 2:0, 1:3)

Hosté se v sobotním utkání ujali vedení ve 13. minutě brankou Junka a druhou přidal za dalších šest minut Špaček. Ve druhé část domácí přidali a dokázali srovnat stav, ale ve třetím dějství měli znovu navrch hosté a brankami J. Syrovátky, Vaška a Rudiše utekli až na 2:5. V předposlední minutě pak ještě domácí upravili skóre snižujícím gólem Krcha.

Branky a nahrávky: 23. Rákosník ml. (Meszároš), 40. Kolář, 59. Krch (Meszároš) - 13. Junek (Vinklář), 19. Špaček (J. Syrovátka), 46. J. Syrovátka (Karásek), 47. Vašek (Sehnoutek, Lemfeld), 51. Rudiš (L. Syrovátka) Rozhodčí: Demuth. Vyloučení: 8/4. Lomnice nad Popelkou: Vinklář - Sehnoutek, Vágenknecht, Kuch, Martinec, Karásek, Kinčl - Špaček, Rudiš, J. Syrovátka - Vašek, Matěja, Lemfeld - L. Syrovátka, Maryška, Junek.

Další utkání 15. kola: Hvězda - Letňany 2:1, Bohemians - Roudnice 3:3, Žižkov - Zbraslav 4:2, Louny - Kobra B 0:5. Dohrávka: Kobra B - Žižkov 3:5.

10. Zbraslav    15   36:92    2

PSK Liberec - HC Lomnice n. P. 4:7 (0:2, 2:2, 2:3)

I v nedělním utkání měli Lomničtí dobrý začátek a dvěma góly Ješky vedli po 20 minutách 0:2. Ve druhé třetině dlouho nemohlo ani jedno z mužstev překonat soupeřova brankáře, až snížil na 1:2 domácí Černý, ale Lomničtí měli odpověď v podobě branky Vaška a poté znovu Ješky. Přesto domácí uchovali naději na zvrat snížením na 2:4 Beníška. Ve třetí části nejprve Liberečtí snížili na 3:4, ale hosté následný tlak ustáli a dvubrankové vedení jim vrátil Vašek. Na dostřel se znovu dostali domácí brankou Urbyho, ale hosté znovu měli odpověď a po brankách Vaška a Rudiše dovedli utkání k výhře.

Branky a nahrávky: 34. Černý, 39. Beníšek (Černý), 43. Maďar (Zákoutský), 53. Urby (Kotrč) - 6. Ješko (Rutkovský, Vágenknecht), 18. Ješko (Vágenknecht), 36. Vašek (Kedršt), 37. Ješko (Rutkovský, Matěja), 50. Vašek (Kedršt), 56. Vašek (Kedršt), 58. Rudiš. Rozhodčí: M. Hladík - J. Grundler, J. Novák. Vyloučení: 9:4 navíc Kysilka 10 min OT. Využití: 1:2. Diváků: 28. Lomnice nad Popelkou: Skákalík (39.Vinklář) - Košťák, Vágenknecht, Kuch, Martinec, Erlebach, Divila - L. Syrovátka, Rudiš, Junek - Vašek, Kedršt, Lemfeld - Ješko, Rutkovský, Matěja.

Další utkání 12. kola: Česká Lípa - VTJ Liberec 7:10.