Mistryněmi republiky v požárním sportu 2018 jsou ženy SDH Poniklá

26.08.2018 16:26:59 | Autor: im, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Poniklá,Bozkov,Liberecký kraj

Mistryněmi republiky v požárním sportu 2018 jsou ženy SDH Poniklá

Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a Mistrovství družstev Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu v Liberci vyvrcholilo v neděli posledním soutěžním dnem, kdy byla na programu královská disciplína - požární útok. V kategorii žen celkově zvítězily ženy SDH Poniklá, mezi muži SDH v požárním útoku obsadil skvělé druhé místo Bozkov.

Na atletickém a fotbalovém stadionu Sportparku Liberec se první družstva postavila na startovní čáru už v 8.30. Jako hosté soutěžily reprezentace Slovenské republiky a HZS podniku Deza a. s. Valašské Meziříčí. Od 14:30 proběhlo dekorování nejlepších štafet na 4x 100 metrů s překážkami, které se běžely v sobotu. Následovalo vyhlášení nejlepších družstev v požárním útoku a vyhlášení celkových výsledků družstev mistrovství ČR v požárním sportu.

Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev v Liberci<br />Autor: Archiv Mediální tým MČR v PS Liberec 2018Štafety

Během odpoledne druhého soutěžního dne Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu Liberec 2018 se představili ženy a muži SDH i profesionální hasiči ve štafetách 4x 100 metrů s překážkami.

 V kategorii žen SDH se na medailových pozicích umístila družstva - SDH Michálkovice s časem 61,58 s na 1. místě před SDH Poniklá (61,69 s) a SDH Chválenice (62,44 s). To v součtu bodů znamená, že před zítřejší závěrečnou disciplínou, požárním útokem, jsou na průběžném 1. místě dva týmy - Poniklá a Michálkovice.

Vítězství v kategorii mužů SDH si vybojovalo družstvo z SDH Zbožnov (56,94 s), druhé místo obsadil SDH Oznice (58,01 s) a bronz si odnese SDH Mistřín (59,34 s). I v této kategorii máme po dvou disciplínách na průběžném 1. místě dva týmy - Zbožnov a Oznice.

Profesionální hasiči soutěžní den uzavřeli. Průběžnou vedoucí pozici potvrdil HZS Moravskoslezského kraje vítězstvím ve štafetě (54, 20 s). Stříbrnou příčku vybojoval HZS Královéhradeckého kraje (54, 68 s) a třetí skončil HZS Plzeňského kraje (55,18 s).

Požární útok

Nejrychlejší požární útok mezi ženami předvedlo družstvo dobrovolných hasiček SDH Chválenice, čas 24,28 s. Stříbro si v této atraktivní disciplíně vybojovalo domácí družstvo žen SDH Poniklá, čas 25,10 s a bronzovou příčku získaly ženy SDH Žernovník, čas 25,76 s.

Mezi dobrovolnými hasiči zvítězilo v požárním útoku družstvo SDH Mistřín, čas 25,76 s. Druhé místo obsadili domácí dobrovolní hasiči z SDH Bozkov, čas 26,50 s a bronz získalo družstvo HS Prosetín - Česká hasičská jednota, čas 27,14 s.

Nejrychlejší požární útok mezi profesionálními hasiči předvedlo družstvo HZS Plzeňského kraje, čas 21,62 s, druhé místo patří družstvu HZS Olomouckého kraje, čas 22,02 s, třetí se umístilo družstvo HZS Zlínského kraje s časem 22,14 s.


Konečné výsledky a slavnostní zakončení

Slavnostního ukončení se zúčastnili hejtman Libereckého kraje Martin Půta, poslanec Parlamentu ČR Jan Farský, poslanec Parlamentu ČR Radek Koten, náměstek pro IZS generálního ředitele HZS ČR brig. gen. František Zadina, první náměstek starosty SH ČMS Jaroslav Salivar, za pořádající organizace ředitel HZS Libereckého kraje plk. Luděk Prudil a starostka Krajského sdružení hasičů Libereckého kraje Renata Šimíková.

Na začátku slavnostního aktu uctili přítomní památku profesionálního hasiče nprap. Jiřího Rýznara z HZS Olomouckého kraje, stanice Zábřeh, který v pátek zemřel při nehodě hasičské cisterny u obce Libivá na Šumpersku.

Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev v Liberci<br />Autor: Archiv Mediální tým MČR v PS Liberec 2018 Mistryněmi republiky v požárním sportu pro rok 2018 se staly ženy z SDH Poniklá (Liberecký kraj), stříbro si vybojovaly ženy z SDH Chválenice (Plzeňský kraj) a bronz získaly ženy SDH Komárovice (Zlínský kraj).

Mezi družstvy SDH mužů si titul Mistra ČR v požárním sportu odváží SDH Mistřín (Jihomoravský kraj), před druhým družstvem mužů z SDH Zbožnov (Pardubický kraj), třetí místo získalo družstvo mužů SDH Oznice (Zlínský kraj).

Družstvo HZS Plzeňského kraje vybojovalo prvenství v celkovém hodnocení družstev. Po sedmi letech tak nahradilo neohroženou pozici družstva HZS Moravskoslezského kraje, které letos dosáhlo na stříbrnou medaili. Bronz patří družstvu HZS Královéhradeckého kraje.

Ředitel HZS Libereckého kraje plk. Luděk Prudil poděkoval svým kolegům i celému organizačnímu týmu za přípravu letošního mistrovství a předal putovní proudnici řediteli HZS Ústeckého kraje plk. Romanu Vyskočilovi, který pozval soutěžící, rozhodčí i všechny hosty do Ústí nad Labem na další ročník společného Mistrovství ČR v požárním sportu. Své poděkování připojil také náměstek pro IZS generálního ředitele HZS ČR brig. gen. František Zadina, který ocenil kvalitní přípravu i hladký průběh letošního mistrovství v Liberci a prohlásil ho za ukončené.

Kompletní výsledky naleznete na http://www.mrps2018.cz/pro-soutezici-a-poradetele/vysledky-2/

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Šárka Jiroušová z Poniklé opět zvítězila v rekordním čase
Mistrovství hasičů slavnostně zahájeno, první tituly uděleny
Známe nejlepší výkony dorostenců ve výstupu na cvičnou věž
Přípravy na šampionát v požárním sportu 2018 v Liberci vrcholí

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově chystají tradiční oslavy 28. října
Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola

Nejčtenější články

17.10.: FOTO: KTM Enduro cross country 2019 zakončil závod v Benešově
19.10.: FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
17.10.: I.B třída: Semily vyhrály v Jablonečku, zvítězily i Přepeře a Bozkov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT