Mistryněmi republiky v požárním sportu 2018 jsou ženy SDH Poniklá

26.08.2018 16:26:59 | Autor: im, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Poniklá,Bozkov,Liberecký kraj

Mistryněmi republiky v požárním sportu 2018 jsou ženy SDH Poniklá

Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a Mistrovství družstev Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu v Liberci vyvrcholilo v neděli posledním soutěžním dnem, kdy byla na programu královská disciplína - požární útok. V kategorii žen celkově zvítězily ženy SDH Poniklá, mezi muži SDH v požárním útoku obsadil skvělé druhé místo Bozkov.

Na atletickém a fotbalovém stadionu Sportparku Liberec se první družstva postavila na startovní čáru už v 8.30. Jako hosté soutěžily reprezentace Slovenské republiky a HZS podniku Deza a. s. Valašské Meziříčí. Od 14:30 proběhlo dekorování nejlepších štafet na 4x 100 metrů s překážkami, které se běžely v sobotu. Následovalo vyhlášení nejlepších družstev v požárním útoku a vyhlášení celkových výsledků družstev mistrovství ČR v požárním sportu.

Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev v Liberci<br />Autor: Archiv Mediální tým MČR v PS Liberec 2018Štafety

Během odpoledne druhého soutěžního dne Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu Liberec 2018 se představili ženy a muži SDH i profesionální hasiči ve štafetách 4x 100 metrů s překážkami.

 V kategorii žen SDH se na medailových pozicích umístila družstva - SDH Michálkovice s časem 61,58 s na 1. místě před SDH Poniklá (61,69 s) a SDH Chválenice (62,44 s). To v součtu bodů znamená, že před zítřejší závěrečnou disciplínou, požárním útokem, jsou na průběžném 1. místě dva týmy - Poniklá a Michálkovice.

Vítězství v kategorii mužů SDH si vybojovalo družstvo z SDH Zbožnov (56,94 s), druhé místo obsadil SDH Oznice (58,01 s) a bronz si odnese SDH Mistřín (59,34 s). I v této kategorii máme po dvou disciplínách na průběžném 1. místě dva týmy - Zbožnov a Oznice.

Profesionální hasiči soutěžní den uzavřeli. Průběžnou vedoucí pozici potvrdil HZS Moravskoslezského kraje vítězstvím ve štafetě (54, 20 s). Stříbrnou příčku vybojoval HZS Královéhradeckého kraje (54, 68 s) a třetí skončil HZS Plzeňského kraje (55,18 s).

Požární útok

Nejrychlejší požární útok mezi ženami předvedlo družstvo dobrovolných hasiček SDH Chválenice, čas 24,28 s. Stříbro si v této atraktivní disciplíně vybojovalo domácí družstvo žen SDH Poniklá, čas 25,10 s a bronzovou příčku získaly ženy SDH Žernovník, čas 25,76 s.

Mezi dobrovolnými hasiči zvítězilo v požárním útoku družstvo SDH Mistřín, čas 25,76 s. Druhé místo obsadili domácí dobrovolní hasiči z SDH Bozkov, čas 26,50 s a bronz získalo družstvo HS Prosetín - Česká hasičská jednota, čas 27,14 s.

Nejrychlejší požární útok mezi profesionálními hasiči předvedlo družstvo HZS Plzeňského kraje, čas 21,62 s, druhé místo patří družstvu HZS Olomouckého kraje, čas 22,02 s, třetí se umístilo družstvo HZS Zlínského kraje s časem 22,14 s.


Konečné výsledky a slavnostní zakončení

Slavnostního ukončení se zúčastnili hejtman Libereckého kraje Martin Půta, poslanec Parlamentu ČR Jan Farský, poslanec Parlamentu ČR Radek Koten, náměstek pro IZS generálního ředitele HZS ČR brig. gen. František Zadina, první náměstek starosty SH ČMS Jaroslav Salivar, za pořádající organizace ředitel HZS Libereckého kraje plk. Luděk Prudil a starostka Krajského sdružení hasičů Libereckého kraje Renata Šimíková.

Na začátku slavnostního aktu uctili přítomní památku profesionálního hasiče nprap. Jiřího Rýznara z HZS Olomouckého kraje, stanice Zábřeh, který v pátek zemřel při nehodě hasičské cisterny u obce Libivá na Šumpersku.

Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev v Liberci<br />Autor: Archiv Mediální tým MČR v PS Liberec 2018 Mistryněmi republiky v požárním sportu pro rok 2018 se staly ženy z SDH Poniklá (Liberecký kraj), stříbro si vybojovaly ženy z SDH Chválenice (Plzeňský kraj) a bronz získaly ženy SDH Komárovice (Zlínský kraj).

Mezi družstvy SDH mužů si titul Mistra ČR v požárním sportu odváží SDH Mistřín (Jihomoravský kraj), před druhým družstvem mužů z SDH Zbožnov (Pardubický kraj), třetí místo získalo družstvo mužů SDH Oznice (Zlínský kraj).

Družstvo HZS Plzeňského kraje vybojovalo prvenství v celkovém hodnocení družstev. Po sedmi letech tak nahradilo neohroženou pozici družstva HZS Moravskoslezského kraje, které letos dosáhlo na stříbrnou medaili. Bronz patří družstvu HZS Královéhradeckého kraje.

Ředitel HZS Libereckého kraje plk. Luděk Prudil poděkoval svým kolegům i celému organizačnímu týmu za přípravu letošního mistrovství a předal putovní proudnici řediteli HZS Ústeckého kraje plk. Romanu Vyskočilovi, který pozval soutěžící, rozhodčí i všechny hosty do Ústí nad Labem na další ročník společného Mistrovství ČR v požárním sportu. Své poděkování připojil také náměstek pro IZS generálního ředitele HZS ČR brig. gen. František Zadina, který ocenil kvalitní přípravu i hladký průběh letošního mistrovství v Liberci a prohlásil ho za ukončené.

Kompletní výsledky naleznete na http://www.mrps2018.cz/pro-soutezici-a-poradetele/vysledky-2/

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Šárka Jiroušová z Poniklé opět zvítězila v rekordním čase
Mistrovství hasičů slavnostně zahájeno, první tituly uděleny
Známe nejlepší výkony dorostenců ve výstupu na cvičnou věž
Přípravy na šampionát v požárním sportu 2018 v Liberci vrcholí

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči vyprošťovali tatrovku v Mašově
Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program
V Přepeřské ulici v Turnově se pracuje na propojení mostek - viadukt
Na zákupském zámku se vedení ujímá nový kastelán
Dětské a noční prohlídky na Valdštejně zahájí prázdninovou sezonu!

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT