Muži, dorostenci i dorostenky TJ Turnov s plným bodovým ziskem

20.11.2019 18:56:22 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Muži, dorostenci i dorostenky TJ Turnov s plným bodovým ziskem

Kolotoč florbalových soutěží se nezastavil ani o svátečním víkendu a do svých utkání nastoupilo hned šest turnovských celků. Muži si v Národní lize poradili s celkem Kobylis, které tak v tabulce přeskočili. Přední příčky si díky výhrám ve svých soutěžích upevnili dorostenci a dorostenky.

Další florbalové zkušenosti pak v dalších zápasech úspěšně sbírali mladší žáci, mladší žákyně a přípravka.

Národní liga

Florbal TJ Kobylisy - TJ Turnov 3:7 (0:4, 0:0, 3:3)

Náročný týden zakončili turnovští florbalisté nedělním duelem 10. kola Národní ligy na půdě pražských Kobylis. Soboj dvou týmů na hranici postupové osmičky pro sebe hosté rozhodli vydařenou první třetinou, ve které si vypracovali čtyřbrankový náskok. Konečnou výhru 7:3 režíroval pěti kanadskými body Štěpán Matěcha, kterého hatrickem podpořil Pavel Sekyra. Turnov se díky tříbodovému vítězství vyhoupl na osmé místo tabulky Národn ligy.

Komentář trenéra hostů Antonína Palatínuse: „Dobře jsme vstoupili do zápasu a dvě třetiny jsme dál pokračovali slušnou hrou na míčku a zápas v pohodě kontrolovali. Poté soupeř napadal a chvíli nám trvalo, než jsme pochopili pokyny proti soupeřově změněné hře. Vypadalo to na drama, ale nakonec jsme si to v pohodě pohlídali."

Komentář trenéra domácích Ondřeje Kočího: „Z naší strany prospaná první třetina, ve druhé a třetí jsme bohužel nedokázali dostat soupeře pod tlak a zaslouženě jsme prohráli. Soupeři gratulujeme."

Branky: 49. Pavézka, 53. Semerád, 54.  Michálek - 5. Sekyra, 7. Sekyra, 10. V.  Palatínus, 11. Vitásek, 54. Sekyra, 56. Matěcha, 57. Vitásek; rozhodčí: Kapr - Tichý; vyloučení: 2:3; využití: 0:0; diváků: 40; zásahy brankářů:  Paleček 23 - Jirman 33.

1. liga dorostenek

Turnaj Česká Lípa (sobota 16. listopadu): BK Real Roudnice n. L. - TJ Turnov 1:3, TJ Turnov - FBC Česká Lípa 3:2.

Liga mladších žákyň

Turnaj Liberec (sobota 16. listopadu): TJ Turnov - FBC Liberec Chrastava 7:1, SK Bivojky Litvínov - TJ Turnov 0:13, TJ Turnov - ASK Lovosice 8:3.

2. liga dorostenců

Turnaj Liberec (neděle 17. listopadu): TJ Turnov - TJ Stadion Nový Bor 7:1, FBC Liberec SŽ - TJ Turnov 2:4.

Přebor mladších žáků

Turnaj Liberec (neděle 17. listopadu): TJ Turnov - TJ Stadion Nový Bor 11:3, SCC Semily Tigers - TJ Turnov 3:11, FBC Liberec Purple - TJ Turnov 5:12.

Liberecká Liga přípravek

Druhý turnaj nejmenších turnovských nadějí v Liberci v neděli 17. listopadu sice nepřinesl výhru turnovských barev. To však nic neubralo na radosti ze vstřelených gólů a z pohybu mezi florbalovými mantinely. Děkujeme všem rodičům za pomoc s dopravou a za podporu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V elitních soutěžích se florbalovým týmům nedařilo
Florbalisté Turnova předvedli proti pražským Pantherům dokonalý obrat
Florbalisté Turnova se v osmifinále poháru utkají s Chodovem

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.

Potravinová banka se opět dočká podpory od Libereckého kraje

Částku 300 tisíc korun poskytne kraj Potravinové bance Libereckého kraje, z.s. Její činnost spočívá v darování, rozdělování a dobrovolné bezplatné pomoci. Shromažďuje neprodejné a zdravotně nezávadné potraviny věnované zdarma obchodními řetězci, výrobci potravin i samotnými obyvateli a skladuje a přiděluje je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Posláním potravinové banky je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. Potravinová banka Libereckého kraje, z.s. vznikla jako čtvrtá v České republice a v krajské metropoli funguje od léta 2013. Sídlí v prostorách bývalé pošty v Liberci, v ulici Pionýrů v Rochlici. „Potravinová banka je jediným zařízením svého druhu v kraji a jedná se o dobře fungující příklad jak pomáhat těm, kteří to skutečně potřebují," prohlásil Jiří Löffelmann, radní pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do semilského kina přijel režisér filmu Případ mrtvého nebožtíka
Veteráni z Krkonoš si vedli úspěšně na 3. Zimních světových hrách
Turnovské volejbalistky urvaly cennou výhru v Červeném Kostelci
Do Tatobit míří hvězdy, první bude Zdeněk Troška
Turnovské kadetky nestačily na Hradec Králové

Nejčtenější články

19.01.: Do Tatobit míří hvězdy, první bude Zdeněk Troška
19.01.: Do semilského kina přijel režisér filmu Případ mrtvého nebožtíka
17.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 17. až 19. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT