Na Jilemnické 50 se dařilo domácím běžcům

31.01.2019 20:55:30 | Autor: SKI Jilemnice a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Již 12. ročník závodu Jilemnická 50 se konal o víkendu 26. a 27. ledna na tratích na Roudnici - Vítkovicích v Krkonoších. Součástí byly i dětské závody volně s hromadným startem, dále se v sobotu běželo 22 km volně a 10 km volně. V neděli se běžel hlavní závod na 44 km klasicky, dále 22 km klasicky a 10 km klasicky.

V sobotu se běhalo za ideálních sněhových podmínek, za stálého sněžení a při mínus 5 stupních. Absolutními vítězi závodu na 22 km volně se stali domácí Marie Rysulová a Adam Matouš.

Nedělní závod proběhl za dobrých sněhových podmínek, drobně občas sněžilo a teplota byla okolo minus jednoho stupně. Závod na 44 kilometrů suverénně ovládl Martin Sajdl závodící za Žižkovské tygry a v ženské kategorii zvítězila Anna Hnátková z týmu SPORTICUS.

Jilemnická padesátka 2019<br />Autor: Archiv ČKS SKI Jilemnice Ekipa domácích závodníků ovládla závody na 22 kilometrů. Mezi muži zvítězil Jan Čech (startující za Silvini Madshus Team), Adam Matouš doběhl na druhém místě a Michael Schütz, který ve finiši porazil svého bratra Filipa, obsadil třetí místo. V kategorii žen do 30 let zvítězila Hana Trojanová, druhá byla Kateřina Svobodová a na třetím místě dojela do cíle Kateřina Jakouběová.

Kompletní výsledky všech závodů a kategorií najdete v souborech ke stažení.