Nafta pronikla do rybníku ve Studenci, hasiči zabránili dalšímu šíření

12.01.2012 19:22:20 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Studenec

Nafta pronikla do rybníku ve Studenci, hasiči zabránili dalšímu šíření

Zřejmě nafta z nehody kamionu pronikla až do chovného rybníku ve Studenci, hasiči se zde snaží zabránit dalšímu úniku stavěním norných stěn. Mezi zasahujícími jsou profesionální hasiči ze Semil a Jilemnice, pomáhají jim dobrovolní kolegové ze Studence a Jilemnice.   

„Ve čtvrtek 12. ledna kolem poledne byl hasičům ohlášen únik nebezpečných látek do chovného rybníku ve Studenci. Hasiči ihned začali se stavbou norných stěn, zasypáváním sorbentem a hledáním příčin znečistění," uvedla tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Potokem se nafta dostala až do rybníku

Na místě se podařilo hasičům zjistit, že s největší pravděpodobností se jedná o naftu, která unikla před třemi dny při nehodě kamionu. Zmíněná nehoda byla bez povolání jednotek požární ochrany. Znečišťující látka se tak postupně dostala trativodem do potoka a odtud zatím k prvnímu z chovných rybníků.

„Zasažená je zhruba třetina rybníku, máme zde čtyři norné stěny a další na potoce. Na pomoc jede posila s nádobami k jímání nafty. Předpokládáme, že se bude jednat o dlouhodobý zásah," sdělil ředitel Územního odboru Semily Jiří Kovalský.

Šíření nebezpečné látky dál je už zastaveno

V 16 hodin odpoledne bylo oznámeno, že šíření nebezpečné látky dál po rybníce bylo zastaveno, přesto zásah potrvá celou noc a ještě v průběhu zítřka. „Na rybníce jsou dvě nafukovací norné stěny, několik sorpčních hadů a zbudovali jsme také z prken 12 provizorních stěn na potoce. Po hodině až dvou budeme situaci monitorovat a měnit sorpční náplně, aby vše fungovalo, jak má," popsal velitel stanice jilemnických profesionálních hasičů Pavel Štěpánek.

Další dva rybníky nejsou díky včasnému zásahu hasičů ohroženy. Na místě se sešli také zástupci Povodí Labe, ČiŽP a svazu rybářů.

Související články:

Hasiči s motorovými pilami v Rokytnici i jinde opět odstraňovali stromy

Sníh lámal na Semilsku stromy: Neprůjezdné silnice i výpadky elektřiny

Jilemnicko: Kvůli přívalům sněhu padaly stromy a bourala auta

Další zásahy hasičů a policie v rubrice ZPRÁVY - Černá kronika

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mikulášská nadílka v turnovské Ponorce

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace se letošní rodinné setkání s Mikulášem, andělem a čertem v pátek 4. prosince v turnovské Žluté ponorce uskuteční! Setkání bude tentokrát probíhat venku, po rodinách za omezeného počtu osob a bez doprovodného společného programu. Pro účast je nutné si domluvit a rezervovat termín viz kontakty. Setkání s M.A.Č. probíhají klidně - individuálně (po rodinách, skupinkách). Přihlášky: 722 642 287, 481 311 364, info@ponorkaturnov.cz.

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj zvažuje kvůli zrušení superhrubé mzdy zastavení dotací a investic
Řidič na mokré vozovce u Železného Brodu narazil do svodidel
O značku regionální produkt Český ráj je zájem, obdrželi ji noví výrobci
Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
Vánoční strom stojí od 24. listopadu na turnovském náměstí

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
23.11.: Hrad Roimund u Jítravy získal jméno po králi Karlu IV.
24.11.: Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT