Obyvatelé Malého Rohozce diskutovali s turnovským starostou

16.06.2019 11:51:00 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Obyvatelé Malého Rohozce diskutovali s turnovským starostou

Ve středu 12. června proběhlo poslední setkání s turnovským starostou před letními prázdninami. Tentokrát v lokalitě Malý Rohozec. I přes horké počasí přišla desítka občanů.

V úvodu setkání starosta Tomáš Hocke přítomným pohovořil o dopravních stavbách, které aktuálně ve městě probíhají. „Určitě jste si všimli, že se opravuje a staví," sdělil starosta. A shrnul, že rekonstrukce probíhá v ulici Nádražní, Přepeřské, opravuje se most přes Jizeru i Studentská ulice. Mimo dopravních staveb začala v ulici 5. května stavba Alzheimercentra, která by měla být dokončená v roce 2020. „V Mateřské a Základní škole Kosmonautů se staví stacionář, který bude sloužit pro handicapované děti i jako rezerva pro oddělení mateřské školy," řekl občanům Rohozce starosta. Na radnici se řeší dostavba turnovského divadla, zadává se studie na knihovnu. A také projekty na komunikace a chodníky.

Občany samozřejmě nejvíce zajímalo, co je v plánu na Malém Rohozci. Na Rohozci by měly v roce 2020 proběhnout oslavy v rámci připomenutí historika Pekaře, vznikne zde naučná stezka. Starosta také informoval o kauze Walderode, jež se táhne roky. „Zatím jsme ve fázi, kdy se domáháme změny rozsudku, který udělal Okresní soud v Semilech a přiřkl panu hraběti československé občanství," dodal Hocke.

Město Turnov se s Libereckým krajem snaží vymyslet základnu pro hasiče a záchranáře, která by mohla být u lesa u rybníku v blízkosti průmyslové zóny. Vše by záviselo na dotačním titulu. Avšak přesun hasičů i záchranné služby by byl vhodný a záchranné složky by nemusely jezdit přes celé město.

Na závěr setkání zazněly podněty od občanů. Ty by zajímal například parkovací dům u nádraží. Nebo zda bude na náměstí asfalt či kostky. „Zastupitelstvo bude schvalovat měření hluku na náměstí. Je to otázka zdraví, hluku a na druhé straně památkové péče. Asfalt vnímám jako prohru," dodal starosta. Dalším diskusním tématem byla zvlněná vozovka od kruhového objezdu směrem k Ontexu - ŘSD to má v příštích letech v plánu opravit. Zazněly i drobné požadavky na odpadkové koše u autobusových zastávek či zmírnění rychlosti na Malém Rohozci.

Další setkání starosty s občany proběhne po letních prázdninách v září.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Setkání s turnovským starostou proběhlo v hasičské zbrojnici Pelešany
Starosta Turnova se setkal s občany z Výšinky
Starosta Turnova se setkal s občany z centra města
Setkání zástupců partnerských měst Turnova proběhlo v Niesky
Místostarostka Turnova Petra Houšková besedovala v Náruči
Proběhlo setkání starosty s občany Turnova II
Starosta Turnova ocenil výherce fotosoutěže ke 100. výročí republiky
Vedení turnovské radnice poděkovalo pěstounským rodinám

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Skoro po třech dnech bylo úspěšně ukončeno pátrání po pohřešované osobě v jizerskohorských lesích. Společně s Policií ČR a dalšími složkami IZS se postupně do pátrání zapojilo i 11 jednotek hasičů a jeden kynologický tým HZS Libereckého kraje. Osoba byla v pondělí odpoledne nalezena v lese poblíž Viničné cesty a následně předána do péče zdravotníků. Více podrobností

Podzimní provoz kompostárny na Malém Rohozci

Kompostárnu na Malém Rohozci mohou Turnováci využívat v měsíci říjnu i v listopadu 2019. S příchodem podzimu a podzimních prací na zahradách, je dobré připomenout, že kompostárnu mohou občané využívat v měsíci říjnu každé pondělí, středu a pátek od 9 do 17 hodin. V sobotu od 9 do 12 hodin. Kompostárna bude uzavřena ve státní svátek v pondělí 28. října. Kompostárna bude otevřena i v měsíci listopadu, a to ve stejné dny, avšak jen do 16 hodin. Sobota zůstává stejná od 9 do 12 hodin. Pokud vlastníte biopopelnice, jejich svoz proběhne vždy ve středu a ve čtvrtek, dle jednotlivých lokalit ve městě Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jak nevyschnout se pokusí v Semilech vysvětlit Josef Šedlbauer
Ligové ženy Turnova v Jablonci bez bodů
Turnovské naděje získaly 16 medailí z domácí Samurajské katany
Oslabený Dalmach proti Chotěboři odehrál vyrovnaně jen poločas
První krajskou Babičkou roku se stala Bedřiška Klíchová

Nejčtenější články

20.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
19.10.: FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
19.10.: Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT