Obyvatelé Turnova zvolili vítěze mezi projekty pro rok 2018

08.05.2018 15:55:47 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Obyvatelé Turnova zvolili vítěze mezi projekty pro rok 2018

Město Turnov připravilo podruhé v rámci Zdravého města a MA21 participativní rozpočet ve výši 300 tisíc korun na projekty od obyvatel města. Sami obyvatelé rozhodli, že v letošním ročníku budou realizovány hned dva projekty.

„Celý participativní proces byl vyhlášen na konci roku 2017 a do března byla s místostarostkou konzultována desítka projektů. Při ukončení sběru námětů dorazilo na turnovskou radnici osm projektů, které byly formálně zkontrolovány. Bohužel čtyři projekty neprošly kontrolou z důvodu nerespektování finančního limitu nebo jiným porušením vyhlášených pravidel," zopakovala tisková mluvčí města Turnov Anna Šupíková.

Projekty, které prošly věcným hodnocením, byly veřejně představeny na netradiční tiskové konferenci Města Turnova a následně se rozeběhlo veřejné hlasování na webových stránkách města. Pro zajištění spravedlivého hlasování bylo při hlasování využito ověření e-mailovou adresou, aby každý obyvatel mohl hlasovat pouze jedním hlasem.

O osudu realizace projektů bylo možné hlasovat po dobu jednoho měsíce, během kterého bylo přijato přesně 300 hlasů. Všechny projekty mezi sebou bojovaly do posledního dne ukončení hlasování, avšak ně-kteří hlasující zapomněli na ověření svých hlasů a 63 hlasů muselo být z celkových výsledků vyřazeno.

Vítězný projekt obdržel 40% hlasů a díky nim bude realizována úprava veřejného prostoru v Nudvojovicích v hodnotě 150 tisíc korun. Díky nižším nákladům vítězného projektu se bude moci uskutečnit i v pořadí druhý projekt. Na druhém místě s 26,16 % hlasů skončila venkovní posilovna pro veřejnost umístěná u atletického stadionu v hodnotě 105 tisíc korun. Z této částky však přislíbil předkladatel spoluúčast 30 tisíc korun.

Na pomyslné třetí příčce se umístil projekt s 19,4 % ověřenými hlasy, který si vzal za cíl zkultivovat prostředí u pramene Boží voda. Projekt na renovaci altánku Kopalova vyhlídka v novém parku získala od obyvatel 13,5 % hlasů. Zajímavostí tohoto ročníku hlasování byly také dva přijaté a ověřené hlasy, které nepodpořily žádný z projektů.

„Všem velice děkujeme za účast na rozhodování a budeme se těšit na další skvělé nápady, kterými společ-ně pozvedneme naše okolí," dodala za město Turnov Anna Šupíková.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnováci si volí projekty pro město 2018
Můj projekt pro Turnov bude pokračovat i v roce 2018
Můj projekt pro Turnov 2017 má svého vítěze

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.

Zdravotní potvrzení od lékaře musí uchazeč o studium doložit i nyní

Žáci devátých tříd, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu na střední škole, kde je požadována talentová zkouška, mají termín odevzdání přihlášek do 30. listopadu 2020. Jedná se o všechny umělecké školy a sportovní gymnázia. Podmínkou přijetí ke vzdělání na tyto školy zpravidla bývá také potvrzení dětského lékaře, že je uchazeč ke studiu na vybrané škole zdravotně způsobilý. Tento postup je třeba dodržet i v době, kdy je vyhlášen nouzový stav. Ačkoliv je teprve listopad, děti v posledním ročníku základních škol a jejich rodiče již nyní stojí před nelehkou volbou, jakému studijnímu oboru se bude žák nadále věnovat. Pokud se rozhodli pro střední uměleckou školu nebo sportovní gymnázium, je třeba si pospíšit a přihlášku podat již do 30. listopadu 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ
Na zdraví řemeslu: Křišťálové údolí představí série krátkých videí
Turnovská radnice změnila webové stránky
Od 23. listopadu je turnovská knihovna otevřená přes výdejní okénko
Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
22.11.: Klára Kůželová: Je potřeba pečovat o duši, to nás waldorf učil
22.11.: Kopicův statek doplňují osobité plastiky ve skalách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT