Obyvatelé Turnova zvolili vítěze mezi projekty pro rok 2018

08.05.2018 15:55:47 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Obyvatelé Turnova zvolili vítěze mezi projekty pro rok 2018

Město Turnov připravilo podruhé v rámci Zdravého města a MA21 participativní rozpočet ve výši 300 tisíc korun na projekty od obyvatel města. Sami obyvatelé rozhodli, že v letošním ročníku budou realizovány hned dva projekty.

„Celý participativní proces byl vyhlášen na konci roku 2017 a do března byla s místostarostkou konzultována desítka projektů. Při ukončení sběru námětů dorazilo na turnovskou radnici osm projektů, které byly formálně zkontrolovány. Bohužel čtyři projekty neprošly kontrolou z důvodu nerespektování finančního limitu nebo jiným porušením vyhlášených pravidel," zopakovala tisková mluvčí města Turnov Anna Šupíková.

Projekty, které prošly věcným hodnocením, byly veřejně představeny na netradiční tiskové konferenci Města Turnova a následně se rozeběhlo veřejné hlasování na webových stránkách města. Pro zajištění spravedlivého hlasování bylo při hlasování využito ověření e-mailovou adresou, aby každý obyvatel mohl hlasovat pouze jedním hlasem.

O osudu realizace projektů bylo možné hlasovat po dobu jednoho měsíce, během kterého bylo přijato přesně 300 hlasů. Všechny projekty mezi sebou bojovaly do posledního dne ukončení hlasování, avšak ně-kteří hlasující zapomněli na ověření svých hlasů a 63 hlasů muselo být z celkových výsledků vyřazeno.

Vítězný projekt obdržel 40% hlasů a díky nim bude realizována úprava veřejného prostoru v Nudvojovicích v hodnotě 150 tisíc korun. Díky nižším nákladům vítězného projektu se bude moci uskutečnit i v pořadí druhý projekt. Na druhém místě s 26,16 % hlasů skončila venkovní posilovna pro veřejnost umístěná u atletického stadionu v hodnotě 105 tisíc korun. Z této částky však přislíbil předkladatel spoluúčast 30 tisíc korun.

Na pomyslné třetí příčce se umístil projekt s 19,4 % ověřenými hlasy, který si vzal za cíl zkultivovat prostředí u pramene Boží voda. Projekt na renovaci altánku Kopalova vyhlídka v novém parku získala od obyvatel 13,5 % hlasů. Zajímavostí tohoto ročníku hlasování byly také dva přijaté a ověřené hlasy, které nepodpořily žádný z projektů.

„Všem velice děkujeme za účast na rozhodování a budeme se těšit na další skvělé nápady, kterými společ-ně pozvedneme naše okolí," dodala za město Turnov Anna Šupíková.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnováci si volí projekty pro město 2018
Můj projekt pro Turnov bude pokračovat i v roce 2018
Můj projekt pro Turnov 2017 má svého vítěze

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Státní svátek uzavře turnovský sběrný dvůr a kompostárnu

V pondělí 6. července 2020 bude z důvodu státního svátku uzavřen Sběrný dvůr Vesecko a také Kompostárna na Malém Rohozci. Služby tedy můžete využít opět až v úterý 7. července.

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista
FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty
Sezonu na koupališti v Maškově zahradě oživí animační programy
Oslava sto let fotbalu v Lomnici objektivem Zdeňka Matury
Poděkování Luďce Kanclířové, dlouholeté pracovnici Fokusu Turnov

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci
05.07.: Oslava sto let fotbalu v Lomnici objektivem Zdeňka Matury
03.07.: Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT