Okresní přebor: Libštát zdolal Novou Ves a posunul se na druhé místo

07.10.2015 20:54:56 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

Fotbalový okresní přebor pokračoval o víkendu už devátým kolem. Po minulém kole Mříčná ztratila první místo, teď ztratila body remízou v Bozkově a v tabulce se před ní dostal i Libštát, který přesvědčivě 3:0 zdolal Novou Ves.

V dalších utkáních Košťálov B porazil Horní Brannou B. Dlouho to ale bylo pouze o gól, pojistku v podobě druhé branky přidal Koldovský až v závěru, když byl předtím vyloučen hornobranský Brož. V utkání Studenec - Poniklá padlo celkem sedm branek, z toho šest už v prvním poločase. Domácí byli v této přestřelce úspěšnější a po právu jsou na čele tabulky.

Hráčům Bělé se podařilo utkání proti Jilemnici B. Po poločase byl výsledek ještě pro hosty přijatelný, ale ve druhém se domácí rozstříleli, mnoho dalších šancí ještě neproměnili, přesto vyhráli jednoznačně 7:1.

V „lomnickém derby" ve Stružinci se potvrdilo, že domácí jsou letos z formy a jejich čest zahraňoval hlavně brankář Škopán, který zabránil spoustě branek hostů, přesto jej dvakrát překonali a připsali si tři body za výhru.

V „mírovském derby" Mírové s Přepeřemi B vedli domácí po půli 1:0. Ve druhé části přidal Kovář druhou domácí branku, ale na to ještě dokázal reagovat Víšek. Domácí bomber Jíra, ale v 67. minutě vrátil domácím dvoubrankové vedení, kteří pak už výhru udrželi.

Libštát - Nová Ves 3:0 (0:0)

Okresní fotbalový přebor, utkání Libštát - Nová Ves<br />Autor: Zdeněk Matura Ve vyrovnaném utkání v první půli branka nepadla, ve druhé části se domácí prosazovali pěknými kombinacemi a průniky po křídlech, a nakonec dosáhli po gólech kapitána Patky, Lukeše a Smolíka přesvědčivého vítězství.

Branky: 55. Patka, 68. Lukeš, 85. Smolík. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 3:2. Diváků: 100. Libštát: Regimon - Mach, Koldovský, Vejnar (10. Vancl), Šafář, Fiedler, Patka, Beran, Sirotek (80. Semecký), Smolík, Kobrle (65. Lukeš). Nová Ves: Čapek - Zelenka, R. Nožička, Hadač (70. Golis), Saliga, Máka (15. P. Nožička), Sehnoutek, Syrovátka, Kunt (46. Kunt), Zajíc, Dušta. Fotogalerie z utkání

Utkání 9. kola:

Košťálov B - Horní Branná B 2:0 (1:0)
Branky: M. Janata, Koldovský. Rozhodčí: Mašek, ŽK: 2:3, ČK: 0:1. Diváků: 90.

Bozkov B - Mříčná 2:2 (0:1)
Branky: Holman 2 - Jiřišta, T. Holec. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 4:1. Diváků: 80.

Studenec - Poniklá 5:2 (4:2)
Branky: Hylmar 2, Šír z penalty, Kuřík, Jezdinský - M. Dobiáš 2 (jedna z penalty). Rozhodčí: Mikule, ŽK: 1:2.  Diváků: 120.

Bělá - Jilemnice B 7:1 (3:1)
Branky: Čokina 2, Kosina, Zemánek, Kovařík, Simonides, Zaplatílek - Hajna. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 0:2. Diváků: 110.

Stružinec - Lomnice B 0:2 (0:1)
Branky: Vávra 2.  Rozhodčí: Přikryl st., ŽK: 0:2. Diváků: 125.

Mírová - Přepeře B 3:1 (1:0)
Branky: Kovář 2, Jíra - Víšek. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 0:0. Diváků: 100.