Okresní přebor: Stružinec rozstřílel druhý Studenec a stoupá tabulkou

30.09.2014 16:52:36 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

V osmém kole okresního přeboru pokračoval souboj o čelo tabulky. Roztoky se po prohraném poločase ve druhém proti Lomnice rozstřílely a po výhře 6:3 udržely první místo. Druhý Studenec naopak utrpěl těžkou porážku ve Stružinci, který se po nepovedeném vstupu do soutěže dere vzhůru.

Vyhrály i čtvrté Přepeře, které rozstřílely Horní Brannou B. Zajímavé bylo utkání Bělá - Mříčná, jenž domácí dovedli nakonec k výhře 4:3. Bělským útočníkům se ale nedařilo proměňovat šance, hosté dokázali vyrovnat a až v poslední minutě rozhodl o zisku všech bodů pro domácí čtvrtou brankou Zemánek.

Rezervě Bozkova se na hřištích soupeřů vůbec nedaří, což potvrdili i v Nové Vsi, která bezpečně vyhrála 5:0. Stejným výsledkem skončil i duel Košťálov B - Víchová, za domácí nastřílel hattrick Koldovský. Libštát vyhrál 4:3 v Jilemnici, neměl to ale vůbec lehké. Při nedostatku hráčů sice musel do branky zkušený útočník Onak, ale domácí přesto vedli 2:0, hosté ale ještě do poločasu vyrovnali a poté se přece jen projevila absence brankáře na jilemnické straně.

Roztoky  - Lomnice B 6:3 (2:3)

Začátek zápasu domácí doslova prospali a podcenili. V útoku jim chyběl pohyb, v záloze byl chaos a v obraně dělali chybu za chybou. Už ve 2. minutě unikl lomnický útočník obraně a jeho střelu Hujer vyrazil na tyč. V 10. minutě si po špatné komunikaci Mečíře s Hujerem, vstřelil hornobranský kapitán gól do vlastní sítě - 0:1. Ve 20. minutě šli hosté do třetice sami na branku, Hujer nájezd opět zlikvidoval. Hned vzápětí Tuláček přesně nahrál Kupkárovi, který ukázal, jak se proměňuje samostatný nájezd - 1:1. Pět minut poté ale domácí znovu chybovali a střelou Vávry z vápna se dostali hosté do vedení 1:2. Ve 27. minutě se špatně orientoval D.Mikolášek, následoval další nájezd Vávry na Hujera, a bylo to 1:3. Teprve poté se domácí začali více probouzet a Kopáček snížil na 2:3 po nahrávce Tuláčka.

O přestávce si domácí vyříkali, co je potřeba změnit, a ve druhé části předvedli brankovou jízdu! V 59. minutě Baytalon vyrovnal na 3:3 po Tuláčkově nahrávce prudkou střelou k tyči. V 61. minutě trefil Baytalon tyč, ale v 63. minutě stejný hráč našel přesnou ulicí Kupkára, který domácí poprvé v zápase poslal do vedení 4:3. V 70. minutě Kupkár zaznamenal zasloužený hattrick po přihrávce Kopáčka. V 80. minutě Kopáček pohotově hodil aut na Baytalona, který se podruhé trefil, a stanovil tak konečný výsledek utkání na 6:3. Nic na tom již nezměnil ani střídající Ginzl, který se přímo „vznesl" na Mečířův centr, ale hlavou přestřelil.

„Hráči zaslouží pochvalu za to, že ve druhém poločase důsledně plnili úkoly a dokonale otočili průběh utkání. Vůle po vítězství byla velmi silná. Děkujeme našim věrným divákům, kteří nás opět přišli v hojném počtu podpořit," dodali k utkání trenéři Roztok Zdeněk Otmar a Stanislav Klápště.

Branky: 21., 63. a 70. Kupkár, 10. Mečíř vlastní, 22. a 27. Vávra, 31. Kopáček, 59. a 80. Baytalon. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 1:1. Diváků: 120. Roztoky: Hujer - Mečíř, Hornig, D. Mikolášek - Kužel - Jar. Nýdrle (45. L.Mikolášek), Baytalon (84. Ginzl), O. David - Kopáček, Tuláček, Kupkár (85. Kysela).

Okresní fotbalový přebor, utkání Sokol Stružinec - SK Studenec<br />Autor: Zdeněk MaturaStružinec - Studenec 5:0 (4:0)

Stružinec začal stejně jako v Horní Branné zostra. V 9. minutě zahájil další střelecké vystoupení záložník Martinek, když se uvolnil na středu a ze 25 metrů nechytatelně zamířil do pravé šibenice - 1:0. V 17. minutě byl podkopnut domácí forvard Votoček v šestnátce. Nařízený pokutový kop s jistotou proměnil Martinek - 2:0. Ve 31. minutě Martinek dovršil hattrick umístěnou hlavičkou po centru Hlouška od postranní čáry - 3:0. Do poločasu domácí ještě přidali čtvrtou branku, když ve 43. minutě Votoček stihl zdánlivě ztracený balon na hrací ploše a nahrál pod sebe před branku na nabíhajícího Matěju, který nekompromisně vystřelil pod břevno - 4:0. Domácí brankář Škopán čelil v první půli čtyřem střelám soupeře. Nejvážnější šanci měli hosté v první půli po jeho krátkém výkopu, stružinecký gólman ale svoji chybu vzápětí napravil.

Po poločasové bouřce v kabině hostů se změna moc nekonala, domácí pokračovali ve stejné hře a dílo zkázy na 5:0 dokonal v 51. minutě Böhm, když zblízka proměnil nabídnutou šanci od Matěji. Několik dalších slibných možností domácích zůstalo nevyužito. Hlavně Votoček zaměstnával svojí rychlostí a důrazem stopery Studence. Největší šanci na čestný gól měli hosté v 77. minutě, kdy bek Sehnoutek nahrál velmi krátkou malou domů na vápno, Škopán byl u balonu pozdě, zmocnil se ho kapitán Tauchman a jeho střela se otřela o pravou tyčku branky domácích. Stínem utkání je zranění kolene domácího obránce Hlouška.

Branky: 9., 17., 31. Martinek, 43. Matěja, 51. Böhm. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 1:0. Diváků: 130. Sestava Stružince: Škopán - Hamáček, Vágenknecht, (12. Votoček, 85. P. Stránský), Martinec, Hloušek (73. O. Bláha) - Matěja, Martinek, Vágner, D. Bláha (64. Bajgar) - Sehnoutek, Böhm (70. Kohout). Fotogalerie z utkání

Přepeře - Horní Branná B 5:0 (3:0)

Přepeřští se už ve 4. minutě na semilském stadionu ujali vedení brankou Horáka, a dali tak ráz dalšímu průběhu. Ve 14. minutě v samostatném úniku Trč nedal a vzápětí trefil Kopečný tyč, Tokan se dostal před branku ze strany, ale špatně nahrál. Ve 31. minutě konečně zvýšil na 2:0 Tokan. O pět minut později šel Trč sám na branku, ale nahrával ještě Tokanovi, který sice trefil branku, ale gól nebyl uznán pro ofsajd. Ve 43. minutě ovšem zvýšil na 3:0 Pěnička. Ve druhém poločase ještě přidali branky na straně Přepeř Císař a znovu Pěnička.

Branky: 4. Horák, 31. Tokan, 43. a 63. Pěnička, 47. Císař. Rozhodčí: Přikryl, ŽK: 0:1. Diváků: 50. Sestava Přepeře: Negru - Kupka, Kvapil (80. Kubáček), Tušer, Kopečný - Rohacký, Pěnička, Trč (75. Víšek), Horák (80. Dědeček), Císař, Tokan (70. Karásek).

Další utkání 8. kola:

Bělá - Mříčná 4:3 (2:1)
Branky: Vorel 2 (jedna z penalty), Bažík, Zemánek - T. Holec 3. Rozhodčí: Mašek, ŽK: 2:1. Diváků: 180.

Nová Ves - Bozkov B 5:0 (3:0)
Branky: Fedor, Zajíc z penalty, Hloušek, Čížek, Palas. Rozhodčí: Štuk, ŽK: 0:1. Diváků: 50.

Košťálov B - Víchová 5:0 (3:0)
Branky: Koldovský 3, T. Tulach, Stránský. Rozhodčí: Huřťák, ŽK: 1:1. Diváků: 80.

Jilemnice B - Libštát 3:4 (2:2)
Branky: Hartych 2, Sedlák z penalty - Janata 2, Havlíček, Preissler. Rozhodčí: Klouda, ŽK: 1:2. Diváků: 100.