Oslabená sestava Turnova nedokázala čelit Kolínu

21.04.2019 19:08:19 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Do Kolína odjela v sobotu k zápasu 22. kola divize C hodně oslabená turnovská sestava a zkušenějším domácím fotbalistům nedokázala čelit. Výsledek 6:0 je proto hodně krutý.

FK Kolín - FK Turnov 6:0 (2:0)

Hostům chyběli zranění Šimek, Svoboda, Nulíček, Sysel, Drahoš a Benek, z pracovních důvodů nepřijel ani zkušený Papoušek. Do sestavy se tak dostalo hodně mladých hráčů. První poločas odehráli hosté přesto slušně a obdrželi téměř jen jeden gól z kopačky Veselého ve 37. minutě. Srazila je ovšem nařízená penalta v nastavení prvního poločasu, ze které domácí Vondráček zvýšil na 2:0.

Na začátku druhé části v 52. a 62. minutě kolínský Jiří Vondráček dokončil hattrick, když ale druhé penaltě předcházel faul na hráče Turnova. V 62. minutě byl navíc vyloučen po druhé žluté kartě Kordík a marné byly protesty hostů, že fauloval jiný hráč. V závěru domácí ještě v přesilovce navýšili své vítězství o góly Bareše a Šedivého, kteří upravili výsledek až na „tenisového kanára", tedy 6:0.

„Musíme se dát do dalšího zápasu hlavně zdravotně dohromady, kromě již zraněných a nemocných po utkání ještě přibyli Podzimek a Tvrdý, kteří museli být v průběhu střídáni. Bez tolika hráčů základní sestavy je opravdu těžké něco vymýšlet," řekl k zápasu pro Naše Pojizeří trenér Turnova Džimis Bekakis.

Branky: 37. Veselý, 45., 52. a 62. Vondráček (první a druhá z penalty), 79. Bareš, 85. Šedivý. Rozhodčí: Šálková - Kubec, Kastl, ŽK: 2:3, ČK: 0:1 (62. Kordík). Diváků: 125. Turnov: Franc - Tvrdý (82. Žďárský), Podzimek (55. Novák), Blažek, Kordík, Beníšek - Kim, Tomašov, Havel, Veber - Syrovátka.