Po výhře nad Starým Městem mají volejbalisté Turnova jistotu play off

20.01.2015 09:37:08 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Po vánoční přestávce se znovu rozjela i 1. volejbalová liga. V rámci 19. kola zavítal v pátek večer do turnovské haly ještě vloni extraligový tým Starého Města. Domácí hráči ovšem dokázali favorita porazit a zajistili si tím účast v play off bez ohledu na sobotní prohru s Brnem B.

TJ Zikuda Turnov - VSK Hardman Staré Město 3:1 (17, 21, -23, 23)

Hosté přijeli v okleštěné sestavě, kdy jim chyběli úspěšní junioři z extraligového Zlína, ale většina základní sestavy působila v loňském extraligovém týmu, a tak o jejich kvalitě nebylo pochyb. Domácí tým také počítal absence, jelikož turnovský lodivod postrádal Nováka, Charouska, Vojtu a Šéna.

Hosté působili v úvodu unaveně, kdy se na nich pravděpodobně podepsala dlouhá cesta. Domácí naopak vstoupili do utkání jako uragán a od úvodu si vypracovali několikabodový náskok, který přetavili v zisk první sady. Druhý set byl vyrovnanější, ale v koncovce byli opět přesnější domácí, a bylo to 2:0. Stejný průběh měl i třetí set, kdy však domácí zbytečně polevili za stavu 16:12, hosté se chytili a dokázali v napínavé koncovce snížit na 2:1. Ve čtvté sadě Moravané pokračovali ve zlepšeném výkonu a vypracovali si náskok 13:18. Domáci však nechtěli připustit ztrátu bodu a zlepšeným výkonem v závěru, kdy předvedli bodové šňůry především při podání Folprechta a Lukavce, dotáhli utkání do vítězného konce. Tímto vítězstvím získali Turnováci jistotu záchrany a postupu do play-off.

Sestava Turnova: Folprecht, Melich, Vacík, Konečný, Peníška, Čermák (Libero - Hýbl). Střídali: Kovář, Koláčný, Lukavec. Trenér: Šimůnek.

TJ Zikuda Turnov - Volejbal Brno B 2:3 (-20, 21, 26, -17, -13)

Do sobotního utkání nastoupili domácí proti dalšímu tradičnímu účastníkovi 1.ligy, kdy je čekal farmářský tým extraligového Brna. Domácí nastoupili ve stejném složení jako v pátek, do týmu se navíc vrátil na libero Vojta. Hosté přivezli výborně připravený mladý tým, kde vynikal především syn bývalého turnovského hráče Šulc, a dále Červinka, Neubauer a Žaba, kteří jsou hráči kadetských a juniorských reprezentací České republiky. Domácí začali utkání velice špatně a brněnští mladíci je svou moderní strojovou a pestrou hrou doslova válcovali. První set se tak stal jednoznačnou záležitostí hostů.

Do druhého setu provedli domácí několik změn v sestavě a tým začal opět šlapat. Turnováci se zlepšili ve všech činnostech, a výsledkem byl stav 1:1. Třetí sada byla velice vyrovnaná, domácí si vytvořili náskok 24:22, který však nedokázali využít a set získali až v napínavé koncovce 28:26. Čtvrtá sada byla opět jednoznačnou záležitostí hostů a domácím jakoby docházely síly. Rozhodnout tak musel tie-break, který doposud turnovští vždy vyhráli, ale každá série jednou končí. Od poloviny setu si hosté vytvořili dvoubodový náskok a dostali se až do vedení 11:14. Domácí ještě dokázali snížit, ale utkání zakončil razantní smečí nejlepší hráč utkání Šulc.

Sestava Turnova: Folprecht, Koláčný, Kovář, Konečný, Peníška, Čermák (Libero - Vojta). Střídali: Vacík, Melich, Lukavec, Hýbl. Trenér: Šimůnek.

V příštím kole zajíždí Turnováci k posledním utkáním základní části na palubovku Kladna (23. 1. 2015) a rezervy extraligového ČZU Praha (24. 1. 2015). Hned následující víkend začnou boje v play-off, ale jméno soupeře a to, jestli to bude na domácí nebo venkovní palubovce, to rozhodnou až poslední dvě utkání základní části.

Další výsledky 19. a 20. kola: České Budějovice - Kladno 2:3 (23, -18, 19, -17, -14), Dobřichovice  - ČZU Praha C 2:3 (23, -23, -16, 24, -12), ČZU Praha B  - Hradec Králové 3:1 (-23, 23, 21, 17), MFF Praha  - Choceň 3:2 (21, -23, 18, -24, 9), Nymburk - Brno B  3:1 (21, 11, -16, 21), České Budějovice - ČZU Praha 3:1 (25, -13, 23, 23), Dobřichovice - Kladno 3:0 (21, 17, 18), ČZU Praha B - Choceň 3:2 (-20, -21, 17, 15, 3), MFF Praha - Hradec Králové 3:1 (-22, 21, 17, 21), Nymburk - Staré Město 0:3 (-18, -19, -21).