Policisté navštívili Základní školu speciální v Semilech

27.09.2020 15:57:10 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily

Policisté navštívili Základní školu speciální v Semilech

Policistka z oddělení tisku a prevence Libereckého kraje navštívila ve středu 23. září Základní školu speciální v Nádražní ulici v Semilech, která zajišťuje vzdělávání dětí s mentálním postižením a kombinovanými vadami, dále vzdělávání dětí, které se ze zdravotních či jiných důvodů nemohou vzdělávat v běžné základní škole.

Součástí odborné speciálně pedagogické péče je, aby si děti osvojily základní vědomosti, dovednosti a návyky potřebné k orientaci v okolním světě, proto v rámci prevence provedla policistka přednášku dětem bez závažnějšího mentálního postižení ve věku 11-16 let. Přednášky se zúčastnilo 10 žáků.

„Úvodem byly děti seznámeny s významem a úkoly policie. Dále bylo dětem vysvětleno, že od patnácti let jsou již trestně odpovědné a možné důsledky protiprávního jednání dětí a mladistvých. Hlavním tématem přednášky bylo děti poučit o škodlivosti návykových látek (tabáku, alkoholu a drog), a především o protiprávním jednáním v souvislosti s jejich užíváním," uvedla preventistka Krajského ředitelství Policie Martina Frýdová.

Vzhledem k současné situaci s šířením nemoci Covid-19 proběhla přednáška z bezpečnostních důvodů ve venkovním prostoru školy (na hřišti). Po přednášce se na venkovní hřiště dostavili všichni žáci školy (25 dětí) a byly jim rozdány drobné dárky s policejní tématikou jako například klíčenky, přívěšky z reflexního materiálu, pexesa, omalovánky a každý si odnesl i reflexní pásku.

„Na závěr bylo pro děti připraveno i překvapení, kdy ke škole přijeli policisté z Obvodního oddělení Semily v policejním autě a předvedli svoji výstroj jako pouta, taktické vesty, teleskopické obušky a zbraně s náboji. Policisté si s dětmi i popovídali o své práci, kdy děti měly mnoho otázek, na které jim bylo vždy adekvátně odpovězeno. Při odjezdu se policisté s dětmi rozloučili zapnutými majáky," dodala Martina Frýdová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Akce Na kole jen s přilbou probíhala v Dolánkách u Turnova
Dva kluci zachránili v Semilech sebevraha před vykrvácením
Děti z příměstského tábora navštívily semilské policisty
Děti v táboře Krásnov prožily jedno dopoledne s policisty

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnov bude letos bez tradičních adventních akcí
Policisté varují řidiče před krádežemi v čase dušiček
Středověk i baroko. Výlet údolím Kamenice umožní cestovat v čase
FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
27.10.: Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech
27.10.: Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT