Povedenou druhou půlí otočil Dalmach utkání s Chotěboří

14.01.2014 15:19:31 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Futsalisté FC Dalmach Turnov v neděli navázali na herně povedený závěr roku, když v domácím utkání po zlepšení ve druhém poločase porazili 5:2 Bocu Chotěboř. První půli vyhrál soupeř, ale Turnováci dokázali stav čtyřmi góly v řadě otočit a v tabulce drží sedmé místo.

Po týdenní přestávce pokračuje druhá futsalová liga pro Dalmach v sobotu 25. ledna utkáním v České Lípě proti místním Démonům, kteří jsou aktuálně třetí v tabulce.

FC Dalmach Turnov - Boca Chotěboř 5:2 (1:2)

Skóre zápasu otevřel ve 3. minutě D. Hurt po asistenci Pařízka. V 8. minutě ovšem bylo srovnáno, když se přesně trefil chotěbořský Staněk. Ve stejné minutě se hosté dostali do vedení, protože domácí byli nedůrazní při odkopu od brány a pohotově toho využil P. Novotný - 1:2. V 19. minutě se zranil Kroupa po faulu u hrazení a ve 20. minutě mířil trestný kop Petříka těsně vedle tyče.

Druhý poločas začali domácí aktivně a Petřík v tísni pálil opět jen těsně vedle. Ve 25. pěkně zakombinoval soupeř a na konci zaduněla tyč branky Prokopce. Znovu platilo heslo: nedáš - dostaneš. D. Hurt trefil po asistenci Petříka nádherně šibenici a vyrovnal na 2:2. O minutu později při další akci Kroupa těsně minul. Ve 28. minutě obdržel žlutou kartu za faul D. Hurt. To ale turnovského hráče moc neznervóznilo, protože ještě ve stejné minutě našel volného Petříka, který věděl co s míčem - 3:2.

Poté se Daniel Hurt zranil, takže do hry za něj naskočil zkušený J. Mencl. Ve 37. minutě mohl zvýšit domácí náskok znovu Petřík, ale jeho desetimetrový kop brankář chytil. Následně Petříkovu bojovnost využil J. Mencl - 4:2. Ve 38. minutě stanovil konečný výsledek na 5:2 pro domácí doťuknutím do prázdné brány Kratochvíl.

Branky: 3. a 25. D. Hurt, 28. Petřík, 37. J. Mencl, 38. Kratochvíl - 8. Staněk, 8. P. Novotný. Sestava Dalmachu: Prokopec - Krejčík, Pařízek, Kratochvíl, Bakeš, Petřík, D. Hurt, Kalousek, Kroupa, J. Mencl.

Další utkání 13. kola: CF Litoměřice - Benešov 6:3, Slavia Liberec - Mělník 4:2, Kadaň - Démoni Česká Lípa 5:10, Písek - Ústí n. L. 6:4, GL Litoměřice - F.A.Zole Česká Lípa 9:5.