Přepeře dokázaly otočit zápas s Chlumcem

16.09.2020 11:53:15 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Do Přepeř v sobotu zavítal velice silný celek z Chlumce a od začátku bylo jasné, že domácí to nebudou mít vůbec jednoduché. Po bezbrankovém poločase se hosté ujali vedení, ale na konci zápasu dokázali domácí ještě zápas dvěma góly otočit.

FK Přepeře - FK Chlumec nad Cidlinou 2:1 (0:0)

První dva střelecké pokusy si připsali Přepeřští, když po centrech Jarosze ve 4. minutě Pavlata přestřelil a v 6. minutě Ježkova hlavička minula branku chlumeckého Bráta. V 8. minutě zahrozili hosté. Labík se středem probil až před Truksu, ten jeho brankovou příležitost nohou vyrazil. ještě ve stejné minutě si na Jaroszovu přihrávku do vápna naběhl Ježek a dal pod sebe na Volfa. Ten se chystal ke střele, když ho zezadu "zboural" hostující obránce. Píšťalka rozhodčího ovšem zůstala němá. Ve 20. minutě hosté centrovali z levé strany, domácí Tvaroha na poslední chvíli odvrátil na malém vápně na roh. Ve 27. minutě si na vysoký míč do vápna nabíhal Volf, kde si ho šikovně pokryl a hostující obránce ho loktem poslal k zemi. I tentokrát zůstala píšťalka němá. Po zbytek poločasu se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale žádné vyložené šance si hráči nevytvořili.

Ve druhém poločase v 54. mintě Ježek našel na středu rozeběhnutého Bulíře, ten se zbavil kličkou obránce, přistrčil do pravé strany na Jarosze, když jeho střela prosvištěla těsně nad břevnem. O minutu později zahrozili hosté centrem z levé strany. Na něho si naběhl Bastin a před Truksou ho tečoval těsně nad břevno. V 57. minutě si na malém vápně naskočil na centr Tvarohy osamocený Volf, ale jeho hlavička minula branku. V 60. minutě si na Bulířův roh naskočil Venc, hlavička o zem o pár centimetrů minula břevno. V 62. minutě zahrávali hosté trestný kop z levé strany, domácí odvrátili mimo vápno, ale z následného centru vznikl před Truksou závar. V tom se nejlépe orientoval Vejr a zblízka poslal hosty do vedení 0:1. V 67. minutě zahrával Bulíř trestný kop z pravé strany. Na centr si naběhl kapitán Nesvadba a jeho prudkou hlavičku z pěti metrů hostující Brát zázračně vytáhl z pod břevna na roh. V 79. minutě byl na hranici vápna faulován Ježek. K exekuci trestného kopu se postavil Hlůže, zeď jeho pokus tečovala těsně mimo branku. V 83. minutě zahrával Hlůže trestný kop, nabíhajícího Tvarohu obránce stáhl k zemi a tentokrát už se pískala penalta. K té se postavil Volf a chladnokrevně ji proměnil a vyrovnal na 1:1. V 86. minutě se po levé straně prohnal Zaradny, zbavil se obránce a jeho střelu na přední tyč brankář vytěsnil na další rohový kop. V 87. minutě Přepeře dokonaly obrat. Novotný hodil aut na nabíhajícího Volfa, ten prodloužil na zadní tyč, kde zcela volný Ježek hlavou do protipohybu brankáře vstřelil branku - 2:1. V nastaveném čase ještě hostující Krčál zastavil nedovoleně unikajícího Ježka a po druhé žluté šel předčasně pod sprchy.

„ Věděli jsme, že nás čeká velmi kvalitní protivník. Zápas byl vyrovnaný, hrálo se nahoru dolů, se spoustou šancí. V úvodu nás podržel Truksa v bráně. Po hodině hry jsme sice inkasovali branku, ale mužstvo ukázalo svoji vnitřní sílu a v závěru výsledek otočilo. Dnes jsme vybojovali velice důležité tři body, Chlumec hrál opravdu velmi dobře," hodnotil utkání místopředseda FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 84. Volf z pen., 87. Ježek - 62. Vejr. Rozhodčí: Černý - Cichra, Kolátor, ŽK: 2:5, ČK: 0:1 (92. Krčál). Diváků: 250. Přepeře: Truksa - Novotný, Venc, Nesvadba, Tvaroha - Pavlata, Jarosz (59. Zaradny) - Martan (76. Hlůže), Volf, Bulíř (89. Vaníček) - Ježek.

Ve středu čeká Přepeře 2. kolo Mol cupu od 16.00 ve Vysokém Mýtě a v sobotu 5. kolo ČFL od 16.00 v Ústí nad Orlicí. Příští domácí zápas sehrají v sobotu 26. 9. od 10.30. Soupeřem budek celek Slovan Velvary.