Přepeře v dohrávce divize vyloupily Velké Hamry

01.05.2019 22:48:49 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Přepeře v dohrávce 17. kola divize C zamířily ve sváteční středu 1. května dopoledne do Velkých Hamrů. S rivalem v tabulce, na kterého před zápasem měli pouze bod k dobru, si dokázali poradit díky jedinému gólu Petra Novotného.

Velké Hamry - FK Přepeře 0:1 (0:1)

Ve 3. minutě se na pravém křídle uvolnil Novotný a odcentroval, Vaníčkova hlavička na malém vápně ovšem nebyla důrazná. Z protiútoku zatáhl míč po pravé straně Žitka, na centr si naběhl Linka, jehož lob z velkého vápna přeletěl břevno přepeřské branky. V 11. minutě vybojoval Bína před vápnem míč pro  Synka a jeho střelu Kobachidze horko těžko vyrazil nad břevno. Ve 32. minutě Synek zaútočil po pravém křídle, zbavil se Šedého a odcentroval. Jarosz si na penaltě naskočil na balón a hlavičkou ho poslal do tyčky branky domácích. Ve 39. minutě sklepl Synek Petříkův aut na Jarosze, který ve vápně uvolnil Novotného, a ten sám před Kobachidzem nezaváhal - 0:1. Ve 40. minutě napřáhl z 22 metrů domácí Šidlo a jeho střela prosvištěla nad břevnem. Ve 44. minutě připravil Vaníček po centru Synka šanci pro Pavlatu. Jeho střelu z vápna však domácí brankář zlikvidoval.

Ihned na začátku druhé půle přihrál Synek mezi dva beky na Jarosze, ten se mezi nimi protáhl a ocitl se sám před brankářem. Kobachidze ale jeho zakončení zlikvidoval. V 54. minutě vystřelil z úhlu domácí Rudolf, Hyka střelu chytil. V 56. minutě na druhé straně vystřelil Jarosz z 18 metrů. Prudká střela minula asi o metr branku. V 71. minutě svedl souboj Jarosz mimo vápno s domácím brankářem, vybojoval míč a přihrál ho Synkovi, který netrefil odkrytou branku. V 76. minutě se zmocnil u postranní čáry míče Jarosz, přistrčil Bínovi, ten sklepl na Vaníčka, který z první nahrál na malé vápno a nabíhající Novotný ve vyložené šanci přestřelil. V 85. minutě podnikli Přepeřští rychlý protiútok. Novotný vyvezl míč, přihrál Jaroszovi, ten obešel posledního beka a ocitl se sám před brankářem. Ten však jeho pokus znovu vyrazil.

Videosestřih Ivo Zahradnika:

„Mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem. Domácí jsme nepustili do žádné vyložené šance a přehrávali jsme je ve všech činnostech. Zasloužené tři body," komentoval utkání vedoucí mužstva FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branka: 39. Novotný. Rozhodčí: Kvaček - Zita, Erlebach, ŽK: 3:3. Diváků: 250. Přepeře: Hyka - Mar. Sedláček, Vrabec, Nesvadba, Petřík - P. Novotný, Bína, Pavlata, Vaníček (86. Vébr) - Jarosz (88. Schubert), Synek (90. Mich. Sedláček).