Program semilského muzea v březnu

27.02.2012 10:57:55 | Autor: Petr Ježek a mpgs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Program semilského muzea v březnu

V Muzeu a Pojizerské galerii v Semilech v březnu zahájí dvě nové výstavy. V neděli 4. března to bude výstava Páni kluci! Mapující tvorbu režisérky Věry Plívové - Šimkové, v pátek 9. 3. to bude Kámen, kov a šperk s ukázkami tvorby SUPŠ a VOŠ Turnov.

Akce v závěru března budou spojené s tématem jara. První bude Vítání jara v Zelené roubence, následovaná výtvarnou dílnou pod názvem Čtvero ročních dob: Jaro a lidové zvyky připomene Velikonoční jarmark.

Nabídka Muzea a Pojizerské galerie v Semilech v březnu 2012:

Neděle 4. 3.

VERNISÁŽ VÝSTAVY PÁNI, KLUCI!

Monografická FOTO: Výstavou Páni kluci vzdávají hold režisérce Plívové-Šimkové výstava o legendární režisérce dětských filmů Věře Plívové-Šimkové. Hold filmařce, která žije celý svůj život v Chuchelně u Semil a která do svých filmů obsazovala zdejší obyvatele i zdejší kraj. Ve spolupráci s kinem Jitřenka, kde proběhne kompletní retrospektiva jejích filmů. Začátek vernisáže v 16 hodin. Článek a fotogalerie z vernisáže

Související rozhovor se Zdeňkem Troškou, kde odpovídá i na otázku spolupráce s Věrou Plívovou - Šimkovou v začátcích své režisérské tvorby.

Pátek 9. 3.

VERNISÁŽ VÝSTAVY KÁMEN, KOV A ŠPERK

Obrazem: Šperkařské naděje v Pojizerské galeriiVýstava v Pojizerské galerii prezentuje tvorbu studentů SUPŠ a VOŠ Turnov - mladí rytci, brusiči, zlatníci, kováři a odlévači zde představí to nejlepší z maturitních prací posledních let a ukáží, že turnovská „šperkárna" má nejen slavnou minulost, ale i budoucnost. Od 17 hodin. Článek a fotogalerie

Pátek 16. 3.

HISTORKY Z NATÁČENÍ

Unikátní promítání jinak nedostupných dvou studentských filmů Věry Plívové - Šimkové a debutu „Chlapci, zadejte se" spojené s besedou s místními pamětníky a amatérskými herci z jejích filmů. Film „Než se rozhrne opona" zachycuje peripetie ochotnického divadla v Chuchelně. Od 18 hodin, běžné vstupné (30/15 Kč).

Neděle 18. 3.

VÍTÁNÍ JARA V ZELENÉ ROUBENCE

O.s. Semínko země zve děti a hravé rodiče na výtvarnou dílnu do Zelené roubenky. S dětmi si osázíme zahrádku za okno, s velkými si vyjasníme leckdy změť pojmů - zahrádka bio, permakulturní, přírodní (vyzkoušíme nové postupy péče o půdu). Od 10 do 15 hodin. Vstupné: příspěvek na materiál.

Neděle 25. 3.

ČTVERO ROČNÍCH DOB: JARO

Výtvarná dílna Galerie XY o.s. Vytvořte si dílko z galanterních materiálů pod vedením semilských výtvarnic Lenky a Kateřiny Jínových. V Zelené roubence v Jílovecké ulici od 14 hodin. Vstupné: příspěvek na materiál (nebo přineste, co doma najdete, hlavně zipy).

Sobota 31. 3.

VELIKONOČNÍ JARMARK FOTO: Velikonoční jarmark lákal k návštěvě muzea

Tradiční velikonoční jarmark v muzeu, na kterém najdete dekorace, kraslice, perníky, pomlázky i dobré občerstvení. Přijďte si ozdobit Velikonoce. Od 9 do 16 hodin v MaPG. Vstupné 10/5 Kč. Fotogalerie z loňského jarmarku

Otevírací doba semilského muzea je od úterý do neděle od 9 do 16 hodin.

Související články o semilském muzeu:

Obrazem: Šperkařské naděje v Pojizerské galerii

FOTO: Výstavou Páni kluci vzdávají hold režisérce Plívové-Šimkové

Obrazem: Zahájení třicáté výstavy Malíři Pojizeří

Obrazem: Zahájení třicáté výstavy Malíři Pojizeří

Program semilského muzea v únoru + odkazy na fotogalerie z vernisáží

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Slavnostně otevřeli opravenou silnici mezi Tanvaldem a Albrechticemi

Slavnostní otevření nově zrekonstruované silnice III/29042 mezi městem Tanvald a obcí Albrechtice v Jizerských horách se konalo v pondělí 24. června. Tato silnice je důležitou turistickou tepnou vedoucí podél řeky Kamenice do Jizerských hor a především do sportovního areálu Tanvaldský Špičák. V rámci rozsáhlé investiční akce došlo k opravě opěrné zdi včetně vybudování ochranných prvků a především položení nového asfaltového povrchu. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku

Prameny Valdštejn a Boží voda jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Oba turnovské prameny jsou pitné! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality dne 20. června 2019. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ve finále dopravní soutěže nejlepší Krnov, bronzová domácí Lomnice
Železniční doprava na Frýdlantsku se vrací do normálu
Smart akcelerátor Libereckého kraje II podpoří vznik inovací
Video: Zahájení olympiády dětí a mládeže v Liberci
Nová výstava představí v Semilech díla mistrů 1. poloviny 20. století

Nejčtenější články

23.06.: Škatulata aneb Jaké bude složení fotbalových soutěží?
24.06.: Zemřel trenér nejlepších českých skokanů Zdeněk Remsa
22.06.: Letní kino v Jilemnici bude letos promítat na celkem šesti místech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT