Program semilského muzea v březnu

27.02.2012 10:57:55 | Autor: Petr Ježek a mpgs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Program semilského muzea v březnu

V Muzeu a Pojizerské galerii v Semilech v březnu zahájí dvě nové výstavy. V neděli 4. března to bude výstava Páni kluci! Mapující tvorbu režisérky Věry Plívové - Šimkové, v pátek 9. 3. to bude Kámen, kov a šperk s ukázkami tvorby SUPŠ a VOŠ Turnov.

Akce v závěru března budou spojené s tématem jara. První bude Vítání jara v Zelené roubence, následovaná výtvarnou dílnou pod názvem Čtvero ročních dob: Jaro a lidové zvyky připomene Velikonoční jarmark.

Nabídka Muzea a Pojizerské galerie v Semilech v březnu 2012:

Neděle 4. 3.

VERNISÁŽ VÝSTAVY PÁNI, KLUCI!

Monografická FOTO: Výstavou Páni kluci vzdávají hold režisérce Plívové-Šimkové výstava o legendární režisérce dětských filmů Věře Plívové-Šimkové. Hold filmařce, která žije celý svůj život v Chuchelně u Semil a která do svých filmů obsazovala zdejší obyvatele i zdejší kraj. Ve spolupráci s kinem Jitřenka, kde proběhne kompletní retrospektiva jejích filmů. Začátek vernisáže v 16 hodin. Článek a fotogalerie z vernisáže

Související rozhovor se Zdeňkem Troškou, kde odpovídá i na otázku spolupráce s Věrou Plívovou - Šimkovou v začátcích své režisérské tvorby.

Pátek 9. 3.

VERNISÁŽ VÝSTAVY KÁMEN, KOV A ŠPERK

Obrazem: Šperkařské naděje v Pojizerské galeriiVýstava v Pojizerské galerii prezentuje tvorbu studentů SUPŠ a VOŠ Turnov - mladí rytci, brusiči, zlatníci, kováři a odlévači zde představí to nejlepší z maturitních prací posledních let a ukáží, že turnovská „šperkárna" má nejen slavnou minulost, ale i budoucnost. Od 17 hodin. Článek a fotogalerie

Pátek 16. 3.

HISTORKY Z NATÁČENÍ

Unikátní promítání jinak nedostupných dvou studentských filmů Věry Plívové - Šimkové a debutu „Chlapci, zadejte se" spojené s besedou s místními pamětníky a amatérskými herci z jejích filmů. Film „Než se rozhrne opona" zachycuje peripetie ochotnického divadla v Chuchelně. Od 18 hodin, běžné vstupné (30/15 Kč).

Neděle 18. 3.

VÍTÁNÍ JARA V ZELENÉ ROUBENCE

O.s. Semínko země zve děti a hravé rodiče na výtvarnou dílnu do Zelené roubenky. S dětmi si osázíme zahrádku za okno, s velkými si vyjasníme leckdy změť pojmů - zahrádka bio, permakulturní, přírodní (vyzkoušíme nové postupy péče o půdu). Od 10 do 15 hodin. Vstupné: příspěvek na materiál.

Neděle 25. 3.

ČTVERO ROČNÍCH DOB: JARO

Výtvarná dílna Galerie XY o.s. Vytvořte si dílko z galanterních materiálů pod vedením semilských výtvarnic Lenky a Kateřiny Jínových. V Zelené roubence v Jílovecké ulici od 14 hodin. Vstupné: příspěvek na materiál (nebo přineste, co doma najdete, hlavně zipy).

Sobota 31. 3.

VELIKONOČNÍ JARMARK FOTO: Velikonoční jarmark lákal k návštěvě muzea

Tradiční velikonoční jarmark v muzeu, na kterém najdete dekorace, kraslice, perníky, pomlázky i dobré občerstvení. Přijďte si ozdobit Velikonoce. Od 9 do 16 hodin v MaPG. Vstupné 10/5 Kč. Fotogalerie z loňského jarmarku

Otevírací doba semilského muzea je od úterý do neděle od 9 do 16 hodin.

Související články o semilském muzeu:

Obrazem: Šperkařské naděje v Pojizerské galerii

FOTO: Výstavou Páni kluci vzdávají hold režisérce Plívové-Šimkové

Obrazem: Zahájení třicáté výstavy Malíři Pojizeří

Obrazem: Zahájení třicáté výstavy Malíři Pojizeří

Program semilského muzea v únoru + odkazy na fotogalerie z vernisáží

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lucie Kvapilová z obce Pulečný má pohlednice jako koníček i povolání
Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém
Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
Zámek v Zahrádkách proslavili filmoví Básníci, dnes čeká na záchranu

Nejčtenější články

21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
20.01.: FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT