Sedmihorky vezou tři body ze Cvikova

30.05.2011 18:01:56 | Autor: Petr Ježek a FKS | Rubrika: SPORT | Obce: Karlovice - Sedmihorky

V sobotu zavítali sedmihorští fotbalisté na hřiště FK Cvikov, kde se jim tradičně daří. To potvrdili i tentokrát, když si připsali cennou výhru a drží si po druhé výhře v řadě solidní šestou příčku v tabulce.

Cvikov - Sedmihorky 1:2 (0:2)

V úvodu byli mírně aktivnější domácí, kteří hráli o záchranu v krajském přeboru. Postupně začali přebírat otěže zápasu Sedmihorky. Jejich hra začala být rychlejší, fotbalovější a hlavně si začali vytvářet šance. Ve 20. minutě založil krásnou individuální akci Kněbort, přešel přes tři hráče a zpětnou přízemní přihrávkou našel před bránou nabíhajícího Pařízka, který přímo z voleje trefil šibenici domácí brány - 0:1.

Po této brance domácí znervóznili a hosté dál útočili. Nejprve ve 26. minutě Špína v dobré pozici nastřelil jen boční síť a dvě minuty poté aktivní Král pronikl přes dva hráče až do vápna, ale jeho zpětnou přihrávku nabíhající volný Špína netrefil přesně. Ve 27. minutě už se hosté dočkali, za faul na pronikajícího Kněborta byla nařízena penalta, kterou bezpečně proměnil Koťátko - 0:2. Ve 42. minutě se dostal do další vyložené šance Špína, ale bohužel nastřelil jen tyč. Domácí ohrozili branku jen jednou, když z trestného kopu z 22 metrů nastřelili břevno.

Úvod druhého poločasu byl opět režii hostů, ve 49. minutě se dostal do šance Pařízek, ale jeho střela ze 14 metrů těsně minula bránu domácích. Další nadějné akce vždy zkazila nepřesná finální přihrávka, nebo praporek pomezního. V 57. minutě se domácí dostali do ojedinělé akce. Na hranici vápna a čelem od branky přihrál jejich hráč faul a kopala se penalta, ze které domácí vykřesali jiskřičku naděje na zvrat - 1:2. Ve zbytku zápasu ale Sedmihorští soupeře do větší šance nepustili, a utkání tak skončilo jejich zaslouženou výhrou.

Branky: 63. Bobelák - 20. Pařízek, 27. Koťátko z penalty. Rozhodčí: Diringer, ŽK: 0:4. Diváků: 80. Sedmihorky:  Prokopec - Řezáč (75. Kusák), Bakeš (55. Pavlíček), Koťátko, Švarc - Kněbort, Mrňák (63. Kratochvíl), Pařízek, Král - Špína, Pařík.