Sedmihorky zdolaly Brod, Košťálov nečekaně veze výhru z Višňové

14.09.2015 16:00:55 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Lomnice nad Popelkou

V pátém kole krajského přeboru získaly tři body Sedmihorky, které zdolaly Železný Brod a také Košťálov, který v neděli překvapivě vyhrál ve Višňové. Lomnice brala bod doma proti Mšenu a Bozkov nestačil na Hejnice.

Lomnice - Mšeno 1:1 (0:0)

V první půli bylo utkání vyrovnané s minimem šancí. Domácí jednou zachránil brankář Zachoval a jednou útočník Mšena mířil vedle. Havel v jedné příležitosti na druhé straně hřiště obešel i brankáře Mšena Kobachidzeho, ale ten se ještě stačil znovu vrátit a míč vyrazit.

Na začátku druhé části se domácí ujali vedení Gaubmanem po rohovém kopu, za minuty ale opět srovnal skóre Kulhánek. Domácí poté měli tři větší šance, ale střídající Zboroň neuspěl sám před brankářem a dvakrát neúspěšně zakončoval Tvrdý. V 86. minutě mohli naopak o třech bodech ve svůj prospěch rozhodnout hosté, ale bod pro domácí zachránil Zachoval.

„Chtěli jsme doma konečně vyhrát, ale nepovedlo se, remíza je spravedlivá. Je to pro nás lehká ztráta, protože příště jedeme do Chrastavy a doma nás pak čeká těžký zápas s Železným Brodem," řekl po utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 54. Gaubman - 55. Kulhánek. Rozhodčí: Vrtal - Horáček, Čurda, ŽK: 0:1. Diváků: 120. Lomnice: Zachoval - Košťák, Drábek, Nechanský, Veber - Janata (46. Tvrdý), Gaubman, Korček, Havel - Heřmanský (46. Zboroň), Vávra (70. Hrnčíř).

Sedmihorky - Železný Brod 3:1 (1:1)

Krajský fotbalový přebor, utkání Sedmihorky - Železný Brod<br />Autor: Zdeněk MaturaSedmihorkám chyběl po červené kartě v minulém utkání kanonýr Marcel Špína, nakonec to ale nebylo tolik znát. Domácí se ujali vedení ve 21. minutě, když Petrlák poslal míč nabíhajícímu Červinkovi, a ten vedle vybíhajícího golmána skóroval. Další šance už ale domácí nevyužili. Ve 30. minutě se ukázal také sedmihorský brankář Martin Špína, který zneškodnil střelu z blízka.

Druhý poločas začal Brod aktivně a ve 49. minutě vyrovnal na 1:1 Šefr. Také několik dalších minut byl soupeř nebezpečný, ale už se gólově neprosadil. Postupně opět domácí hráči převzali iniciativu a v 67. minutě se po Vaníčkově přihrávce dostal do samostatného úniku Kodr, který bezpečně proměnil - 2:1. V 70. minutě včasným vyběhnutím zachránil svůj tým Martin Špína. V 78. minutě po přihrávce Petrláka proměnil únik Vaníček gólem na 3:1, což byl i konečný výsledek.

Branky: 21. Červinka, 64. Kodr, 78. Vaníček - 49. Šefr. Rozhodčí: Bahník - Ujka, Paulus, ŽK: 2:4. Diváků: 100. Sedmihorky: Martin Špína - Mach, M. Marek, Zonyga, Pařízek (83. J. Marek) - Kroupa (85. Červinka), Petrlák, Škréta, Vaníček - Kodr, Červinka (50. Holý). Železný Brod: Kopal - Berka (53. Kolář), Kordík, Šilhán (76. M. Kotlár) - Holeček, Maryško, Frolík (64. Picek), T. Kotlár, Močkovský - Šefr, Šimek. Fotogalerie z utkání

Višňová - Košťálov 2:3 (0:2)

V 18. minutě Sádek našel Houžvičku, který prošel až před brankáře a otevřel skóre. Výborný začátek hostů podpořil ve 31. minutě druhou brankou Huráň z pokutového kopu, který byl nařízený za sražení Janaty.

Zkušený domácí tým se ale rozhodně nevzdával a v 55. minutě zabránil gólu po trestném kopu výtečným zákrokem brankář Průcha. V 71. minutě už se ale domácí snížení dočkali z kopačky Mazánka. Za dvě minuty už bylo vyrovnáno na 2:2, autorem druhé domácí branky byl kapitán Melka. V 80. minutě mohla Višňová rozhodnout, ale při jejím trestném kopu si znovu skvěle poradil Průcha. Vzápětí míč vyvezl Piry a nejzkušenější hráč a zároveň kapitán Košťálova Karel Janata hlavou zajistil svému týmu nečekané vítězství!

„Chci poděkovat celému mančaftu za přístup k utkání. Mnoho šancí zlikvidoval výborný brankář Průcha, ale bojovali všichni. V závěru se štěstí přiklonilo více na naši stranu," pochválil mužstvo předseda FK Košťálov Leoš Moravec.

Branky: 71. Mazánek, 73. Melka - 17. Houžvička, 31. Huráň, 81. Janata. Rozhodčí: Trdla - Bohatý, Šmíd, ŽK: 4:0. Diváků: 100. Košťálov: Průcha - Mečíř, Huráň, Klazar, Cerman - Piry, Liška (68. Koldovský), Sádek, Otmar - Janata, Houžvička (85. Holovič).

Bozkov - Hejnice 2:4 (1:1)

Domácí chtěli potvrdit roli favorita a hlavně plusové body z Brodu, jenže od začátku bylo všechno jinak. V začátku utkání měl častěji míč na kopačkách Bozkov, ale převaha byla platonická. Hosté vycítili, že muži v oranžovém nejsou ve své kůži a začali zlobit. Dvě obrovské šance zlikvidoval Kanaval a jedna skončila vedle. Bozkov si nedokázal přesně přihrát na útočné polovině, rozehrávka byla zdlouhavá, a to vše hrálo do karet Hejnici. Proto branka Hejtmánka po přímém kopu Bejdy byla jako blesk z čistého nebe. Ani tento dar však domácí neprobudil z letargie a za šest minut bylo po náskoku. Hosté využili nedorozumění v obraně - 1:1. V závěru poločasu měl přeci jen Bozkov šance, ale Červený ani Plátek je nevyužily.

Do druhé půle šel Bozkov s odhodláním zvrátit zápas na svoji stranu, ale slovy nikdo nic nevyhrál. Za čtvrt hodiny vyrobil domácí tým tři obrovské hrubé individuální chyby, hosté je tvrdě potrestali a rázem to bylo o tři branky - 1:4. Vzápětí snížil a tím vykřesal jiskřičku naděje Lakatoš a zavelel k náporu. Jenže šance domácích likvidoval výborný Kanta v brance Hejnic. Bozkov hrál vabank a hosté mohli několikrát definitivně zápas rozhodnout, ale Kanaval se činil a držel Bozkov ve hře. Zmar dokonal v poslední minutě kapitán Červený, který neproměnil pokutový kop za faul na Bejdu.

„Jsem velmi zklamán z předvedené hry a z přístupu některých hráčů k zápasu, přijde mi, že to chodí jen odehrát. Náplň slov jako zodpovědnost, disciplína, bojovnost jsou jim cizí. My jsme si zápas prohráli sami svou lehkovážností a laxním přístupem, všechny čtyři branky padly po hrubých individuálních chybách. Každý by se měl zamyslet nejprve sám nad svým výkonem, zda odevzdává pro tým to nejlepší. Výhru jsme hostům, a tím nechci snižovat jejich výkon, darovali. Náš výkon byl vlažný až profesorský, pomalá rozehrávka, žádný moment překvapení. Za výkon i výsledky nesu zodpovědnost a proto udělám vše co bude v mých silách, aby se již takovýto výkon neopakoval," byl kritický po nečekané prohře bozkovský trenér Milan Mayer.

Branky: 25. Hejtmánek, 64. Lakatoš - 31. Koťátko, 48. Neumann, 52. a 62. Kobr. Rozhodčí: Nádeník - Horák, Marek, ŽK: 1:2. Diváků: 130. Bozkov: Kanaval - Liďák, Tůma (56. Aster), Hejtmánek, Plátek - Lakatoš, Mazánek (87. Vrchovský), Bejda, Kobrle (60. Havel) - Vanc, Červený