Sekyra pomohl Turnovu pěti body porazit Orku

09.11.2017 18:09:03 | Autor: TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V sedmém kole Národní ligy se turnovští florbalistům podařilo zvítězit v důležitém utkání na půdě Orky a tím se odpoutat od spodních pater tabulky. Hned pěti kanadskými body se pod důležitou výhru podepsal Pavel Sekyra. Výhru si v sobotním programu připsala také mužská rezerva.

O poznání hůře se tentokrát vedlo dorostencům a juniorkám. Oba týmy vyšly ze svých zápasů bodově naprázdno.

Národní liga, 8. kolo

ASK Orka Čelákovice - TJ Turnov 7:9 (2:1, 2:6, 3:2)

Po delší době kompletní sestava turnovského týmu předvedla v nedělním utkání nejlepší výkon letošní sezony. Po herně vyrovnané první třetině, kterou gólem v poslední sekundě  vyhráli domácí a kterou orámovala hned tři ubráněná turnovská oslabení, se turnovští střelci probudili hned po přestávce. Po třech minutách druhého dějství bylo skóre zásluhou Měkoty a Matěchy otočené ve prospěch hostů. Po vyloučení Hejduka sice jeho o tým o vedení záhy přišel, ale ve 27. minutě poslal Turnov znovu do vedení Palatínus. Ani vedení 4:3 ještě nemělo dlouhého trvání a v polovině duelu domácí srovnali. Zbytek druhé třetiny už si však podmanili turnovští střelci, ke dvěma brankám Sekyry přidal jednu trefu také Rondoš a Turnov si tak po dvou třetinách mohl užívat nadějného vedení 7:4. Branková šňůra zelenočerných pokračovala také ve třetí třetině, kdy ve 43. minutě přesně mířil obránce Hejduk. Domácí se následně dvěma góly dostali zpět do zápasu, ovšem turnovští už si dobře rozehraný zápas nenechali vzít a brankou Sekyry v padesáté minutě definitivně zlomili odpor domácích. Turnov si v následné dramatické koncovce brankový náskok uhlídal a domácím povolil pouze kosmetickou úpravu konečného výsledku.

„Nemůžeme pomýšlet na vítězství, když naše skóre z devíti přesilových her je jedna vstřelená branka a dvě obdržené. Přeji soupeři hodně štěstí a šťastnou cestu domů," uvedl trenér domácích Šimon Zmátl.

„Z naší strany první zápas, který jsme odbojovali na sto procent. Jinak herně to bylo vyrovnané utkání, které rozhodlo neschopnost domácích proměnit přesilové hry. Doufám, že se od tohoto výsledku odrazíme k lepším zítřkům," řekl k zápasu kapitán TJ Turnov Štěpán Matěcha.

Branky: 7. Furch, 20. Hendrich, 26. Němeček, 30. Kramel, 47. Špalek, 50. Němeček, 52. Mikšovský - 7. Haloun, 22. Měkota, 23. Matěcha, 27. V. Palatínus, 33. Sekyra, 37. Rondoš, 38. Sekyra, 43. Hejduk, 50. Sekyra. Rozhodčí: Baloun - Šuvada; vyloučení: 1:9; využití: 1:0. Diváků: 25. Zásahy brankářů: Pezl 13, Zetek 2 - Švec 23.

Liberecká liga mužů

Turnaj Český Dub (sobota 4. listopadu): SCC Semily - TJ Turnov B 5:6, TJ Turnov B - SC Podještědí Český Dub 5:7.

2. liga dorostenců

Turnaj Kadaň (neděle 5. listopadu): FBC DDM Kadaň - TJ Turnov 9:4, TJ Turnov - Florbal Ústí B 2:8.

Zápasy v krátkosti přiblížil trenér dorostenců František Záleský:

V prvním zápase jsme nastoupili proti domácí Kadani, která si zatím v této soutěži vede velice dobře. Od začátku utkání jsme byli aktivnější a soupeři dělalo problémy naše napadání. Díky zbytečnému vyloučení a nepochopitelnému zaváhání ve vlastním brankovišti jsme ale rychle prohrávali. Až do poloviny třetí třetiny jsme byli lepším týmem, zaslouženě jsme otočili skóre a dostali se do vedení. V závěru utkání se ovšem naše hra zcela zhroutila a navíc tam soupeři padlo úplně všechno, což mělo za výsledek hrozivě vypadající prohru o pět branek. Pokud si ale příště udržíme náš výkon celé utkání, tak určitě máme na to, abychom takovéto soupeře poráželi.

Ve druhém utkání jsme nastoupili pro Ústí. Naši soupeři byli individuálně lepší a z toho plynula jejich převaha. Náš výkon se nám podařilo vystupňovat ve třetí třetině, kterou jsme mohli vyhrát, nebýt nezvládnuté poslední minuty. Koncovky zápasů se nám tento hrací den hrubě nedařily a budeme se v nich muset zlepšit.

2. liga juniorek

Turnaj Liberec (neděle 5. listopadu): Florbal Chomutov - TJ Turnov 4:2, TJ Turnov - FBC Liberec 3:7.

Hodnocení trenérky Marcely Urbanové:

Dnešní den se pro juniorky bohužel nese v duchu proher. Na libereckou palubovku nastoupily plny sil, ale odcházely ze zápasu s Chomutovem se skóre 2:4. Další utkání s Libercem skončilo opět tragicky a to finálním číslem 3:7. Jedinou výhrou dneška bylo uvědomění, že musíme začít pracovat na souhře a na fyzických dovednostech jedinců. Naštěstí máme od tohoto měsíce přístup do obou hal a tak se budeme moc plně rozvíjet a pracovat na svých chybách.