Srpnový program Kulturního centra Střelnice Turnov

04.08.2020 11:05:17 | Autor: KC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Srpnový program Kulturního centra Střelnice Turnov

V srpnu 2020 je program turnovského KC Střelnice poznamenán odvoláním celého Festivalu na Jizeře, ale talkshow 3v1 se nakonec přece jen uskuteční! K dalším zajímavým akcím patří Filmový víkend 2020 a koncerty kapel Těla a FD band.

středa 5. srpna

 

Talkshow 3v1 se v Turnově nakonec uskuteční! TALKSHOW 3v1
Nikol Štíbrová, Veronika Arichteva a Martina Pártlová se potkaly náhodou, ale už léta jsou kamarádkami. Na internetu vytvořily pořad 3v1, ve kterém přehrávají různé situace ze života, a mají s ním nebývalý úspěch. Spojení těchto dam je fenoménem ve světě humoru a válcuje internet, sociální sítě i poslechovost Evropy 2. Aktuálně si vám dovolují představit unikátní projekt vlastní zábavnou talkshow 3v1 s moderátorem, ve které si rozhodně neberou servítky a žádné téma pro ně není tabu. Návštěvníci talkshow si užijí neopakovatelnou atmosféru a jedinečný humor 3v1. Program není přístupný divákům do 15 let.
Festival na Jizeře, talkshow, letní kino Turnov od 20.30 hodin, vstupné (v síti Ticketportal) v předprodeji 390/ na místě 490 Kč. Přes původní odvolání se show nakonec uskuteční, podrobnosti zde

pátek 7. srpna

MAMA TEREZA - POHÁDKOVÝ KABARET
Bláznivý kabaret plný autorských písniček, (ne)povedených kouzel, neočekávaných situací a převleků a příjemných překvapení, kde se ani na chvilku nebudete nudit. Jak přivolat pohádku? No nejlépe speciální písní. Na tuto velkolepou kabaretní show, přislíbilo účast mnoho pohádkových bytostí. Můžete se těšit na Karkulku, Palečku, Duhovou vílu, Sněhurku, a Kocoura v Botách. A pokud by se náhodou vloudila nějaká chybička, hlavní představitelka to jistě zachrání nějakým mistrovským kouzlem. Vhodné pro děti od tří let, na své si ovšem přijdou i maminky a tatínkové.
divadelní představení, Turnovské léto, před Střelnicí od 19 hodin, zdarma

V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020 pátek 7. - neděle 9. srpna

FILMOVÝ VÍKEND 2020
Druhý srpnový víkend bude v Turnově i letos patřit všem filmovým nadšencům! Tradiční dvounoční filmový maraton tak dá konečně zapomenout událostem předchozích měsíců a ačkoliv Hollywood letos vypustil letní sezonu, víkend nabídne pestrý výběr nejlepších letošních filmů obohacený o filmy z let minulých. Uvidíte v pátek filmy 1917, Barry Seal: Nebeský gauner a Joker a v sobotu Gentlemani, Mizerové navždy a Matrix.
Areál letního kina bude otevřen oba dny v 19:00. Samotný filmový program bude zahájen přibližně ve 21:15 (až se dostatečně setmí) a končí přibližně ve 4:30. Během obou filmových maratónů na vás čeká bohaté občerstvení z grilu a samozřejmě místní svijanské pivo.
filmový maraton, letní kino Turnov vždy od 21 hodin, vstupné na jeden den v předprodeji 220/ na místě 270 Kč, vstupné na oba dny v předprodeji 330/ na místě 380 Kč. Podrobná pozvánka

sobota 8. srpna

EURYTHMICS - PEACE
Album je označováno za jeden z nejúspěšnějších a nejpozoruhodnějších počinů roku 1999, jeho pilotní singl dosáhl celoevropského úspěchu. Peace vydalo britské popové duo po desetileté pauze, kdy v roce 1989 vydali desku We Weooo One. Eurythmics bylo britské duo, které vzniklo v roce 1980. Jeho členy byli Annie Lennox a Dave Stewart. K jejich největším hitům patří písně „Sweet Dreams (Are Made of This)", „Who´s That Girl", „Sexcrime (Nineteen Eighty-Four)" či „Sisters Are Doin´ It For Themselves". Tento hudební pár dosáhl na celosvětové hudební scéně výrazného komerčního úspěchu, ale i uznání ze strany hudebních kritik.
poslechový večer, Turnovské léto, před Střelnicí od 19 hodin, zdarma

čtvrtek 13. srpna

CAVEMAN - zrušeno!
Pro velký úspěch se tato skvělá hra vrací do Turnova. Máte jedinečnou možnost shlédnout tuto neustále beznadějně vyprodanou one man show letním kině v Turnově v rámci Festivalu na Jizeře. Vtipné pojednání o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a utajených kvalitách obou pohlaví. Humorné přemýšlení o rozdílech mezi muži a ženami, které velmi často vyvolávají různá nedorozumění. Hra vznikla na motivy knihy Obhajoby jeskynního muže, kterou napsal a uvádí Rob Becker. Rozdíly mezi muži a ženami jsou bezesporu globální a nejspíš i z tohoto důvodu se tato hra těší mimořádné oblibě. V představení jediného herce se v hlavní roli střídají dva všestranní umělci s velkým talentem - Jan Holík a Jakub Slach, oba absolventi pražské DAMU.
stand-up show, Festival na Jizeře, letní kino Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 490/ na místě 550 Kč. Divadlo i celý Festival na Jizeře se ruší, podrobnosti zde

pátek 14. srpna

ČMUKAŘI - KAŠPÁREK TO ZAŘÍDÍ
Autorská pohádka Jaroslava Ipsera v podání turnovských Čmukařů. Principál Jarda napsal pohádku. Je v ní ukradený pták, princezna v pekle, král, se kterým to seká a čarodějnice, která chce princeznu na polívku... Ještě, že mají Kašpárka. Groteskní loutkoherecká podívaná pro celou rodinu. Vhodné pro: děti od 3 let.
divadelní představení, Turnovské léto, před Střelnicí od 19 hodin, zdarma

sobota 15. srpna

NEIL YOUNG (PEARL JAM) - MIRROR BALL
Album vzniklo ve spolupráci s členy skupiny Pearl Jam, velkými obdivovateli Neila Younga. Mirror Ball bylo vydáno 27. června 1995 společností Reprise Records a jednalo se o dvacátédruhé studiové album Neila Younga. Neil Percival Young (* 12. listopadu 1945 Toronto, Ontario) je kanadský zpěvák, písničkář, hudebník a filmový režisér. Youngovo dílo je typické hluboce osobními texty, charakteristickým stylem hry na kytaru a příznačným nosovým zpěvem (tenorem). Sám se doprovází na několik různých nástrojů (včetně piana a harmoniky), jeho styl hry na akustickou kytaru a časté výstřední sólování na elektrickou kytaru jsou klíčovými momenty někdy drsného, jindy uhlazeného zvuku.
poslechový večer, Turnovské léto, před Střelnicí od 19 hodin, zdarma

pátek 21. srpna

TĚLA
Po čtyřech letech se na Střelnici vrací oblíbení liberečáci. Kapela Těla má od založení v roce 1992 na svém kontě stovky koncertů nejen v domácím Liberci, ale i v klubech a na festivalech po celé republice, holandské turné s místní kapelou či spolupráci s takovými jmény domácí scény jako jsou Michal Dvořák ze skupiny Lucie, Bára Basiková nebo zřejmě nejoceňovanější česká jazzová zpěvačka Jana Koubková. Za dobu svého působení kapela vydala čtyři řadová alba i další nahrávky a po krátké odmlce se v roce 2010 vrátila k aktivnímu hraní. Zatím poslední řadové album Namále, jehož kmotrem byl Michal Malátný, vydala skupina v roce 2013 v nové sestavě pod vedením posledního ze zakládajících členů, zpěváka a autora písní Luboše Beránka.
koncert, Turnovské léto, před Střelnicí od 19 hodin, zdarma

sobota 22. srpna

NEW ORDER - TECHNIQUE
Jedna z nejvlivnějších kapel osmdesátých let a album z časů, kdy byla na vrcholu své popularity. Páté studiové album britského rockového uskupení New Order, založeného v roce 1980, bylo vydáno 30. ledna 1989 společností Factory Records. Zajímavostí přitom je, že vydavatelská společnost v roce 1992 vyhlásila bankrot. Deska částečně vznikala na ostrově Ibiza, proto písně této jinak výhradně rockové kapely obsahují baleárské rytmy.
poslechový večer, Turnovské léto, před Střelnicí od 19 hodin, zdarma

pátek 28. srpna

FD BAND
Známá turnovská skupina zahraje písně Petra Kalandry, Oborohu, Vladimíra Mišíka nebo Buty. A taky The Beatles, Erica Claptona, Lennyho Kravitze, Carlose Santany a dalších. Kapela vznikla v létě roku 2007 v podhoubí turnovské hudební scény. Na počátku společného zkoušení jsme se věnovali převážně převzaté české tvorbě vybrané frontmanem kapely Frantou Tomášem. Postupem času se nabalovaly další a další skladby z širšího spektra interpretů i zemí původu. Nicméně veškerý repertoár zůstal zaměřením stejný a to ryze big-beatový, až rockový. Zabýváme se hlavně převzatou tvorbou českých i zahraničních interpretů od 70. Let po současnost.
koncert, Turnovské léto, před Střelnicí od 19 hodin, zdarma

sobota 29. srpna

THE VELVET UNDEGROUND & NICO
Debutové album slavné skupiny, které je považováno za jedno z nejzásadnějších alb hudební historie. Album bylo nahráno roku 1966 a vydáno 12. března 1967 společností Verve Records. Album se nahrávalo během turné Andyho Warhola, kde kapela tohoto umělce doprovázela. Zpočátku se deska nesetkala s úspěchem, dokonce by se dalo říci, že byla posluchači ignorována. Později začalo být album velice vlivné a dnes je řazeno mezi nejvýznamnější díla populární hudby.
poslechový večer, Turnovské léto, před Střelnicí od 19 hodin, zdarma

Samostatné pozvánky a články o nedávných akcích:

Talkshow 3v1 se v Turnově nakonec uskuteční!

V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020

Festival na Jizeře se ruší

Narychlofest přivede kapely do areálu Pivovaru Rohozec

Jaký byl červencový kulturní program?

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Další tipy na prázdninové akce:

Prázdninový program Turnovské léto 2020

Letní nabitá sezona na hradech a zámcích pokračuje i v srpnu

Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji

Sedmihorské léto 2020 bude! - program 11. ročníku festivalu

Semilské kulturní léto 2020

Léto v Harrachově 2020

Program Jilemnického léta 2020

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semily využily poklesu cen energií na burze, klesnou náklady na plyn
Basketbalisté Turnova vstoupili do soutěže vítězstvím nad Hořicemi
Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola
Budova semilské radnice se dočkala zateplení a rekonstrukce kotelny
V Turnově připravují nové informační a návštěvnické centrum

Nejčtenější články

27.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola
26.09.: Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
25.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 25. do 28. září

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT