Turnov padl v Jičíně po prodloužení 7:6

31.10.2018 11:06:42 | Autor: HC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Utkání 7. kola krajské hokejové ligy, ve kterém Turnov nezachytil začátek, rozhodla rychlá branka domácího Jičína v prodloužení. V příštím kole Turnov zajíždí v neděli do Lomnice k derby, přičemž okresní rival s Jičínem prohrál také o jediný gól, jen o den později.

HC Stavební stroje Jičín - HC Turnov 1931 7:6 (2:1, 2:4, 2:1 - 1:0) po prodloužení

Utkání s Turnovem začal Jičín tradičně. Již první útočná akce skončila brankou v síti hostí. Přes Průška a Němce se kotouč dostal k Hladíkovi a jeho střela propadla pod brankářem do sítě. Domácí hosty přitiskli k jejich brance a v páté minutě Krejčík po nahrávce od Borovce zvýšil na 2:0. Domácí potom zvolnili a hosté z rychlého protiútoku snížili. Domácí se již do konce třetiny nedostali do tempa, a tak se za stavu 2:1 šlo poprvé do kabin.

Druhá část začala opět náporem Jičína a po necelých dvou minutách, při signalizovaném vyloučení Krejčík zpoza branky nahrál Borovcovi a ten zvýšil na 3:1. Jičín pak opět zvolnil a hosté toho ihned využili a dostali se zase na dostřel. Potřetí šel Jičín do dvoubrankového vedení v 29. minutě, když Hladík, při přesilovce Turnova, využil zaváhání hostujícího gólmana, který za vlastní brankou ztratil puk a Jakub ho pohodlně zasunul do branky. Domácí hokejisté dál hráli nedůrazně a nechali hostům prostor k aktivní hře. Výsledkem bylo nejprve snížení a vzápětí při dvojnásobné přesilovce hostí i vyrovnání. V pokračující přesilovce šli hosté již do vedení. Po této brance opustil branku Beneš a na jeho místo se postavil Rylich.

V úvodu třetí části hrál Jičín přesilovku, nevyužil ji, ale po jejím skončení Nový vystřelil a střela šťastně zapadla do sítě Turnova. Domácí stále pokračovali v laxním výkonu a hosté podruhé skórovali v oslabení a strhli vedení opět na svoji stranu. Nerozhodný výsledek zachránil Nový, když se k němu odrazil kotouč a jeho střela měla správnou přesnost.

Utkání šlo do prodloužení, to ale vlastně ani pořádně nezačalo, protože přímo z buly se rozjel Průšek a připsal Jičínu druhý bod.

Branky: 1. Hladík (Němec, Průšek), 5. Krejčík (Borovec, Prokop), 22. Borovec (Krejčík), 27. Hladík, 42. Nový, 55. Nový (Průšek), 61. Průšek - 13. Miškovský (Kysilka M.), 25. Vondráček (Zákoutský Jan), 29. Duda (Zákoutský Jan), 30. Vondráček (Miškovský, Kysilka M.), 31. Miškovský (Duda), 47. Miškovský (Zákoutský Jiří). Rozhodčí: Pecha - Kozák P., Kozák J. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2, v oslabení 1:2. Zásahy brankářů: 20:30 (7:10, 5:7, 8:13 - 0:0). Diváci: 130. Jičín: Beneš (31. Rylich) - Nový, Brzák, Žalud, Mikolášek, Kejmar, Houser, Průšek, Prokop, Krejčík, Richter, Hladík, Ždárský, Sedmík, Borovec, Němec. Turnov: Kysilka D. - Zákoutský Jiří, Kysilka M., Šimůnek Jakub, Zákoutský Jan - Hloušek, Miškovský, Vondráček - Duda, Dvořák, Šimůnek Jiří - Zákoutský P.

Další utkání 7. a 8. kola: Varnsdorf - Česká Lípa 7:2, Frýdlant - Lomnice n. P. 3:1 (podrobnosti zde), Lomnice n. P. - Jičín 4:5 (podrobnosti zde), Česká Lípa - Frýdlant 1:9.