Turnov vyhrál v Brandýse třetí zápas v řadě

13.05.2018 19:42:13 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Utkání Turnova v Brandýse mělo podobný průběh jako na Mšeně i s podobným konečným výsledkem 3:1. Na dva góly nahrával Tomáš Cigánek a dva góly vstřelil Matěj Horák. Turnov se znovu o příčku posunul v tabulce divize C a je aktuálně na 11. místě.

FK Brandýs n. L. - FK Turnov 1:3 (1:2)

Už v 7. minutě měli Turnováci nepříjemnost, když se zranil Dlouhý a musel jej zastoupit Toman. Hostům ale poté výborně vyšly standardní situace, když ve 14. minutě na Cigánkův centr vyskočil Horák a otevřel skóre zápasu. Ve 37. minutě jej napodobil Kordík, když znovu nahrával Cigánek. Hosté ale měli mezitím i další šance a minimálně jedna ze situací zaváněla penaltovým faulem na Cigánka. Před koncem první půle se domácím podařilo snížit díky gólu Moravce.

Na začátku druhé části vzal domácím vítr z plachet Horák, který po individuální akci zvýšil na 1:3. Domácí ve snaze snížit chybovali a Turnovští šli několikrát do brejku, ale další gól už vstřelit nedokázali. Dvě šance měl na samém konci i střídající Houžvička, ale ani ten už domácího gólmana Janáčka neprostřelil.

„Znovu jsme dokázali bodovat, mužstvo působí jako tým a z toho pramení dobrá hra. Výborný zápas odehráli Cigánek a Horák, ale pochvalu zaslouží všichni. Chceme se připravit na domácí zápas proti Čáslavi a doufáme i v podporu našich fanoušků," doplnil pro Naše Pojizeří k zápasu trenér Turnova Josef Petřík starší.

Branka: 41. Moravec - 14. a 46. Horák, 37. Kordík. Rozhodčí: Gunitš - Paulus, Pavlů, ŽK: 3:3. Diváků: 231. Turnov: Špína - Šimek, Novotný, Kordík, Tvrdý - P. Havel (76. Beníšek), Benek, Dlouhý (7. Toman, 88. Houžvička), Cigánek (82. Drahovzal) - Petrlák, Horák.