Turnovské házenkářky doma rozstřílely béčko Vršovic

27.10.2018 17:58:29 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské házenkářky doma rozstřílely béčko Vršovic

Turnovské družstvo žen hostilo v neděli 21. října hráčky z „béčka" pražských Vršovic. Pražanky byly před utkáním v druholigové tabulce se dvěma body na 7. místě, těsně nad turnovským celkem.

TJ Turnov - Sokol Vršovice B 24:11 (14:8)

Turnovské házenkářky vedly v 8. minutě 4:2, ale hostující dokázaly do 11. minuty získat vedení na svoji stranu a vedly 4:5. To však netrvalo dlouho. V 15. minutě svítil na ukazateli stav 7:5 a o dalších šest minut později vedly turnovské hráčky 10:6. Své vedení do konce prvního poločasu Turnovanky navýšily na šestibrankové vedení 14:8.

Druhý poločas byl zcela v režii domácích hráček, které, ač se nedokázaly vyvarovat technickým chybám, byly úspěšné střelecky, zlepšily obrannou činnost a hlavně opravdu bojovaly kolektivně. No, a když se soupeřkám podařilo obranou projít, „zavřela" bránu výborně chytající Lucka Podhajská, která vychytala několik vyložených „tutovek" včetně pěti trestných sedmimetrových hodů.

Sestava Turnova (branky): L. Podhajská - L. Ševrová (6/4), Š. Gahlerová (5), A. Vítová (4), Ž. Palounková (3/1), L. Cvrčková (1), M. A. Marko (1), C. Soukupová (1), A. Šafářová (1), V. Ševrová (1), E. Berndtová, J. Nalezencová.

Dorostenky mladší - 2. liga

V neděli 21. října přicestovaly k druholigovému utkání mladších dorostenek hráčky ze západočeské Plzně. Turnovské dorostenky byly bez zisku bodů a díky skóre na posledním místě druholigové tabulky. Plzeňský celek také ještě nezískal ligové body a tak se čekalo hodně vyrovnané utkání.

TJ Turnov - HK Slavia VŠ Plzeň 15:21 (5:10)

Úvod zápasu odpovídal papírovým předpokladům. Ve 4. minutě byl na ukazateli stav 2:2, v 10. minutě 3:4. Bohužel, druhá patnáctiminutovka poločasu patřila střelecky úspěšnějším plzeňským hráčkám, které dokázaly získat pětibrankové vedení a vyhrát poločas.

Dvacet minut druhého poločasu patřil hostujícím dorostenkám, které se do 39. minuty dostaly do vedení 15:6. Devítibrankové vedení Plzeňačky získaly díky snadnému procházení turnovskou obranou a rychlým protiútokům po získání míčů po technických chybách hráček Turnova. Ani v útoku nebyly Turnovanky nebezpečné - chyběly náběhy, přesná střelba. Škoda, že domácí hráčky začaly bojovat až v poslední desetiminutovce, kdy už prohrávaly 8:18. A tak se jim podařilo jen brankový rozdíl snížit na 15:21. I přes zmíněné nedostatky dostaly od trenérů jejich svěřenkyně pochvalu za bojovnost.

Sestava Turnova (branky): B. Andělová, M. Žmolilová - Š. Hatašová (6), B. Adamová (2), Nováková Kat. (2), Nováková Kris. (2), A. Víšková (2), E. Hanušová (1), B. Honzáková, K. Landecká, Pustajová, H. Rybáková.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oba turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Z posledního rozboru vyhotoveného 11. listopadu 2019 je zřejmé, že pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem vyhovují hygienickým limitům a jsou pitné.

Cimbálová muzika potěší fanoušky v semilském KC Golf

Po jarním úspěšném večeru s cimbálovkou a s ochutnávkou vína opakují v Semilech setkání i v době podzimní. A to v pátek 22. listopadu v Kulturním centru Golf. Zde v malém sále od 19.30 navodí příjemnou atmosféru Hradecká cimbálová muzika. Zazní písničky z Čech, Moravy, Slovenska, Maďarska, Rumunska i pár cikánských melodií. Listopadový program akcí v KC Golf Semily


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotovýstava Body Shadows byla v semilském archivu prodloužena
Silničáři už mají v horách pohotovost, na zimu jsou připraveni
Ohlédnutí za sezonou i novinky u mládeže FK Turnov
Soutěž Infocentrum roku 2019: Turnov je opět první v Libereckém kraji
Zvonění Paměti národa zazní v 17.11 v neděli 17. listopadu

Nejčtenější články

14.11.: FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
14.11.: Zdravotně sociální služby Turnov obhájily pět hvězd Značky kvality
14.11.: V Jilemnici znovu pořádají halové turnaje přípravek

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT