Turnovští otočili první zápas a vedou ve finále nad Lomnicí

05.03.2018 19:23:15 | Autor: HC Turnov, HC Lomnice a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov,Lomnice nad Popelkou

Turnov před zaplněným stadionem obrátil zpočátku nepříznivý vývoj zápasu a zvítězil 6:3 v prvním finálovém utkání play off krajské ligy nad hosty z Lomnice nad Popelkou.

Odveta se bude hrát v pátek 9. března od 19 hodin. Hraje se na dva vítězné zápasy, v případě výhry Lomnice se bude hrát třetí rozhodující zápas opět v Turnově v neděli 11. března od 17 hodin.

HC Turnov 1931 - HC Lomnice n. P. 6:3 (0:1, 2:1, 4:1)

Úvod zápasu patřil hostům a svou snahu korunovali úvodním gólem. Turnov srovnal hned v úvodu druhé třetiny. V polovině zápasu využili hosté přesilovou hru a těsně před koncem třetiny proměnili početní výhodu i domácí. Všechny tři branky v této části hry padly po střelách obránců od modré čáry.

Rozhodnut tak musela až závěrečná třetina. Lomnice do ní vstoupila s odhodláním strhnout vyrovnané utkání na svou stranu a povedlo se jí vstřelit branku hned v jejím úvodu. Rozhodující moment zápasu však přišel v polovině třetiny, kdy lomnický obránce šel za sekání na trestnou lavici a domácí početní výhodu využili. Turnovský střelec druhého gólu opět propálil od modré čáry vše co mu stálo v cestě a srovnal skóre. V téže minutě bylo pro hosty ještě hůř. Ze skrumáže před brankou vytěžili Turnovští vedení na svou stranu. Lomnice poté musela otevřít svou obranu a při snaze o vyrovnání propadli dvě minuty před koncem tři hráči v útočném pásmu domácích a Turnov dokázal na druhé straně tuto chybu potrestat. Hosté v samotném závěru přešli k závěrečnému power-play a domácí do prázdné branky pečetili své vítězství. První finále skončilo tedy vítězstvím domácích.

„Začátek byl z naší strany hodně nervózní, hra byla před množstvím fanoušků spíše opatrná. Až do třetí třetiny jsme jen dotahovali a až po uklidnění se podařilo vývoj zápasu otočit. Byli jsme důraznější v osobních soubojích, soupeř měl méně prostoru pro hru. S výsledkem 6:3 jsme spokojeni, ale zatím je to výhra o jediný bod. Uvidíme příští pátek v Lomnici," hodnotil utkání hlavní trenér HC Turnov 1931 Jiří Slabý.

Branky: 22. Kolmann (Isach), 39. Zákoutský Jan (Mizerík), 50. Zákoutský Jan (Mizerík), 50. Maděra (Kysilka Marek, Isach), 59. Vondráček (Isach), 60. Jágr (Mizerík) - 12. Mizera (Srnský, Maryška), 30. Kinčl (Smetaník, Martinec), 43. Drahoňovský. Rozhodčí: Hrubý - Krejbich, Grundler. Vyloučení: 5:6, navíc Smetaník (Lomnice nad Popelkou) 10 minut. Využití: 2:1, v oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 26:27. Diváků: 485. Turnov: Kysilka Daniel - Kolmann, Kysilka Marek, Zákoutský Jan, Zbroj - Hanuš, Jágr, Mizerík - Vondráček, Maděra, Isach - Zákoutský Petr, Dvořák, Šimůnek Jiří. Lomnice: Dulák - Martinec, Špaček, Kuch, Kinčl - Lemfeld, Junek, Srnský, Knap Daniel, Syrovátka Lukáš, Rudiš, Smetaník, Kalfiřt, Maryška, Kalfiřt, Drahoňovský, Mizera.