Turnovští vezou z Ústí nad Orlicí cenné dva body za výhru na penalty

18.10.2015 18:24:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Dobré utkání odehráli fotbalisté FK Pěnčín-Turnov v Ústí nad Orlicí. Domácí tým na svém trávníku moc neztrácí. Hosté zde nečekaně vedli, ale další šance neproměnili a domácí po vyrovnání a sporné penaltě otočili stav, v závěru ovšem Turnovští vyrovnali a pak při nich stálo štěstí i při penaltách.

Ústí n. O. - FKP Turnov 2:2 (0:1), na penalty 2:4

V první velké šanci zápasu domácí kapitán Vaňous pálil z trestného kopu nad branku hostů. Poté si na druhé straně hřiště s Beníškovou ranou poradil gólman Jehlička. Ve 23. minutě se Papoušek uvolnil a ze 30 metrů trefil přesně šibenici - 0:1. O několik minut později vyslal podobnou ránu Papoušek znovu, ale tentokrát si s ní poradil domácí gólman. Ve 36. minutě centroval Cigánek, našel Šulce, který ale hlavou mířil jen do gólmana. Tři minuty poté se Cigánek ocitl v další dobré situaci, ale domácí gólman Jehlička jej vychytal.

V 55. minutě domácí Vaňous střílel, brankář Hyka situaci vyřešil. V 67. minutě pálil Papoušek ze 40 metrů, balon šel do břevna, od něj na čáru, ale od té ven z branky. Když by míč skončil v brance, tak by to byl adept na televizní gól měsíce. Potvrdilo se opět známé heslo: Nedáš - dostaneš, když domácí v 76. minutě vyrovnali po rohovém kopu Strnadem. V 79. minutě byl za sporný faul nařízen pokutový kop, z nějž Vaňous trefil břevno. Rozhodčí ale pro údajné vyběhnutí brankáře Hyky nechal penaltu opakovat! Druhou šanci už proměnil Nágl a domácí najednou vedli 2:1. V 81. minutě byl vyloučen domácí Felcman za oplácení faulu vražením hrudi do protihráče. Hosté se nevzdali, v 84. minutě Beníšek nacentroval a střídající Moravec, který byl na hřišti pouhou minutu, hlavou vyrovnal na 2:2! V posledních minutách už další branka nepadla a o bodu navíc musely proto rozhodnout pokutové kopy. Za hosty proměnili Papoušek, Beníšek, Cígánek i Bong Won Che, zatímco na domácí straně zaváhali střelci ve druhé a čtvrté sérii, takže hosté vyhráli 2:4.

„Střídání v závěru se nám povedlo a vezeme z horké půdy dva body. V Ústí se nevyhrává, ale věděli jsme, že musíme zabrat a povedlo se nám poradit si i s nepřízní rozhodčího. Příště doma proti Admiře opět chceme bodovat," dodal vedoucí mužstva FKP Turnov Petr Horáček.

Branky: 73. Strnad, 80. Nágl z penalty - 23. Papoušek, 84. Moravec. Rozhodčí: Vrchota - Pečenka, Kvaček, ŽK: 2:4, ČK: 1:0 (81. Felcman). Diváků: 120. FKP Turnov: Hyka - Kratochvíl (51. Tvrdý), Šimek, Bong Won Che, Petřík - Cigánek, Beníšek, Dlouhý, Havel (90. Krejčík) - Papoušek, Šulc (83. Moravec).