V devátém zápase kvalifikace slaví Lomnice první výhru

08.03.2012 07:35:54 | Autor: HC Lomnice | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomničtí hokejisté odjížděli v úterý do Slaného s cílem odčinit domácí selhání s Vrchlabím a pokusit se navázat na dobrou formu z průběhu sezóny. To se jim nakonec podařilo a získali v devátém utkání kvalifikace o druhou ligu první vítězství!

Další utkání kvalifikace sehrají hokejisté HC Lomnice už v pátek na domácím stadionu od 18.30 proti Hvězdě Praha.

HK Lev Slaný - Hokejový klub Lomnice 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

V lomnické brance dostal přednost Skákalík a trenérům se po celý zápas odvděčoval za důvěru. Domácí nabuzeni po výhře nad Hvězdou začali aktivně. Napomohlo jim k tomu i brzké vyloučení v 3. minutě Junka a v 9. minutě Martince. Lomnická obrana však byla velmi kompaktní a postupně začala vystrkovat růžky i její ofenzíva, hlavně Bláha a agilní duo Špaček - Rudiš. Když byl v 19. minutě vyloučen domácí Frolík, usadila se Lomnice v útočném pásmu a po pasu Rudiše otevřel účet utkání Michal Špaček.

Druhá třetina začala přesilovkou Lomnice, ta zůstala nevyužitá, ale 2 sekundy po návratu Dvořáka na led zvýšil po pasu Špačka Rudiš již na 2:0. Domácí pod tíhou dvoubrankového manka vysunuli hru a dostali Lomnici pod tlak. Ve 38. minutě vyrazil vpřed obránce Zdeněk Pavlas, prošel snadno středem hřiště a střelou zpoza obránce překonal Vaňouse potřetí. Domácí ještě zvýšili obrátky a hlavně při trestu Sehnoutka, který předtím hasil situaci před prázdnou brankou bylo před Skákalíkem horko. Ale Lomnice vše ustála.

Ve třetí třetině Lomnice pozorně bránila svůj náskok a trvale hrozila z aktivních brejků. Jediné okénko v obraně Lomnice našli Slánští ve 47. minutě, když Matějka v brejku vyzrál u mantinelu nad obránci a posunul na střed, kde zcela volný Průcha nedal Skákalíkovi šanci na nulu 3:1. Domácí vycítili šanci, tlačili se dopředu, ale obětavá hra Lomnice je do šancí nepouštěla. Naopak v 50. minutě Lemfeld překonal nadvakrát Vaňouse. Hlavní sudí však po poradě s čárovým branku odvolal a naopak Lemfelda vyloučil ze sekání. Blízko k definitivní pojistce měl při další akci Lemfelda Junek, ale jeho dělovka skončila nad prázdnou brankou. Lomnickým hráčům to však nevadilo, protože všechny akce domácích zastavili a mohli se na konci radovat ze zisku cenných tří bodů.

Branky a nahrávky: 47. Průcha (Bečvář,Matějka) - 20. Špaček (Rudiš), 22. Rudiš (Špaček), 38. Pavlas. Rozhodčí: Luczkow - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 5/5 navíc Alexa (SLN) OT, Frolík (SLN) OT + OK - Špaček (LOM) OT +OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. HK Lev Slaný: Vaňous - Vyskočil, Kouřil, Alexa, Dvořák, Rousek, Spilka, Průcha, Matějka, Šelicha, Hoffmann, Jeschke, Bečvář, Kregl, Kubinčák, Adaev, Frolík, Lupáček, Zuska, Novák, Banič. HC Lomnice nad Popelkou: Skákalík - Kocourek, Karásek, Pavlas, Svoboda, Sehnoutek, Martinec - Syrovátka J., Bláha, Matěja - Špaček, Rudiš, Majdič - Syrovátka L. Lemfeld, Junek - Bartoš. Trenér: Čermák.