V souboji o první místo Turnovští v Netolicích jednou vyhráli

22.10.2013 10:51:32 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V dalším utkání druhé ligy zavítali turnovští volejbalisté na horkou palubovku vedoucího týmu soutěže do jihočeských Netolic. Po ztraceném prvním utkání dokázali turnovští hráči v odvetě zabrat a zvítězit. V tabulce se tak Turnov udržel na druhém místě před Jabloncem.

Turnovští nebyli opět kompletní, kdy kromě dlouhodobě zraněných Dolejšího a Koláčného chyběli smečaři Melich a Lukavec.

TJ Netolice 1892 - TJ Zikuda Turnov 3:1 (-24, 17, 28, 22)

Do prvního utkání vstoupili turnovští hráči po dlouhé cestě v ponuré hale s nízkým a tmavým stropem, což znamenalo velmi špatnou viditelnost, dobrým výkonem a v celém průběhu prvního setu si udržovali mírný náskok, který dotáhli až k vítězství v této sadě. Ve druhém setu se domácí hráči zlepšili a především přitlačili na podání, čímž dostali hosty pod tlak a celkem s přehledem zvítězili. I třetí set tahali turnovští hráči za kratší konec, kdy prohrávali až rozdílem pěti bodů, ale dokázali zmobilizovat síly a dotáhnout set do vyrovnané koncovky, kde však nakonec odešli poraženi 28:30. I čtvrtý set byl vyrovnaný, avšak v jeho střední části se dostali domácí do dvoubodového trháku, který už nepustili a dovedli tak celé utkání do vítězného konce. Minimálně bod byl na dosah, ale Turnováci bohužel v rozhodujících chvílích chybovali více než domácí.

Sestava Turnova: Novák, Charousek, Vacík, Konečný, Maier, Marek (Libero - Vojta). Střídali: Kovář, Strnad, Macháč, Folprecht. Trenéři: Šimůnek a Strnad.

TJ Netolice 1892 - TJ Zikuda Turnov 1:3 (-14, -18, 18, -18)

Do druhého utkání nastoupili Turnováci s dvěmi změnami v sestavě, kdy se na palubovce objevili Folprecht s Kovářem a do utkání vstoupili výborně. Od úvodu setu vedli a o vítězství rozhodli devítibodovou šňůrou za stavu 13:11. I druhý set měl jednoznačného vládce a tak se Turnovští dostali do vedení 2:0. Ve třetím setu se však domácí vzchopili a celkem hladce ho získali. Hráči Turnova však již nechtěli domácím darovat další body, a tak díky zlepšené hře ve druhé části setu dokázali set uhrát a zvítězit v poměru 3:1.

Sestava Turnova: Folprecht, Charousek, Kovář, Konečný, Maier, Marek (Libero - Vojta). Střídali: Strnad, Macháč, Novák, Vacík. Trenéři: Šimůnek a Strnad.

V příštím kole přivítá Turnov po týdenní pauze na domácí palubovce 2. 11. 2013 tým Ervěnic, který sestoupil z 1.ligy, a tak bude v Turnově k vidění opět velmi kvalitní soupeř.

Další výsledky 5. a 6. kola: Liberec - Chabařovice 3:0 (27, 18, 19), 1:3 (-21, 23, -17, -21), Jablonec n. N. - Mladá Boleslav 3:2 (-19, 16, 27, -27, 5), 3:1(33, 23, -20, 18), Ervěnice - Modřany 1:3 (-22, 20, -17, -25), 3:1 (22, -27, 17, 23), Domažlice - Sokolov 3:1 (25, -25, 21, 19), 3:1 (-22, 14, 16, 23).