V turnovském klubu řádil zloděj, odhalili ho sami okradení

13.04.2019 21:25:43 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

V turnovském klubu řádil zloděj, odhalili ho sami okradení

V noci ze soboty 6. na neděli 7. dubna v diskotékovém klubu nedaleko centra Turnova začaly záhadně mizet hostům odložené mikiny, bundy a vesty. Jak okradených přibývalo, bylo jich celkem šest, začali se mezi sebou spojovat a po zlodějovi pátrat na diskotéce. Nakonec se jim ho podařilo opravdu odhalit.

Ukázalo se, že jejich oblečení vynášel ven 21letý cizinec, který se sem přišel bavit v doprovodu dvou svých krajanů. Ti se ale krádeží neúčastnili. „Mladík si společně s kradeným oblečením přivlastnil i obsah kapes, ve kterých našel cizí osobní doklady, platební karty, klíče a peníze v hotovosti. Jakmile hosté věděli, že je okradl on, donutili ho, aby jim ukázal, kam jejich věci dal. Ukázalo se, že je schoval do parku, odkud si je téměř všichni poškození zase vzali," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Červenobílá sportovní bunda, o kterou se zatím nikdo nepřihlásil Svou značkovou vestu se svazkem bezpečnostních klíčů a hotovostí 1 400 korun bohužel jedna slečna v hromadě oblečení nenašla a naopak zase o jednu červenobílou sportovní bundu se nikdo nepřihlásil. S největší pravděpodobností patří některé z návštěvnic diskotéky, která odešla domů ještě před dopadením zloděje. Zajištěnou bundu vidíte na zveřejněné fotografii a majitelce ji rádi vydají policisté obvodního oddělení policie v Turnově.

Okradení lidé a jejich přátelé byli na zloděje nad ránem hodně rozzlobení a hrozilo i to, že ho fyzicky napadnou. V této situaci ho doslova zachránila přivolaná policejní hlídka, která ho odvezla na služebnu. Nutno dodat, že se mladík zadržení nijak nebránil a do služebního vozidla nastoupil velmi rychle. Na služebně se snažil chvilku zapírat, ale nakonec se ke krádežím přiznal.

„Poté, co jsme ho seznámili s důkazy, mezi kterými nechyběl ani videozáznam z bezpečnostních kamer na diskotéce, které jeho chování zdokumentovaly, prohlásil: „Rozhodl jsem se přiznat, zejména na základě zhlédnutí videozáznamu, kde jsem se poznal, jak odnáším z diskotéky odcizené bundy." Takové originální doznání policisté tedy ještě neslyšeli," doplnila Baláková.

Hned v neděli mu policisté sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a v pondělí dopoledne už ho eskortovali před soudce Okresního soudu v Semilech. Ten ho potrestal vyhoštěním z České republiky na dobu dvou let.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie upozorňuje na výhružné e-maily, určitě nic neplaťte!
Požár Severochemy způsobil zaměstnanec, který kradl chemikálie
Podvodníci stále zkouší lákat po telefonu peníze od seniorů
Seniorka z Benecka podvodníky včas prokoukla a peníze jim nedala
Zloděj kradl v Turnově o Štědrém dnu, klíče prý měla rodina ve dveřích
Policisté kontrolovali při akci HAD i turnovskou diskotéku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny Valdštejn a Boží voda jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Valdštejn je pitný a taktéž pramen Boží voda! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality 5. dubna 2019. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Lékárenská pohotovost o velikonočním pondělí

Velikonoční pondělí patří mezi svátky, kdy dle ustanovení zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě se stanovuje zákaz prodeje tam, kde prodejní plocha přesahuje 200 m2. Liberecký kraj pro tento den zajistil lékárenskou pohotovostní službu v Nemocniční lékárně v areálu Krajské nemocnice Liberec, a.s., Husova 10, 460 63 Liberec (naproti pavilonu interních oborů B) od 9 do 17 hodin. V ostatní dny jsou otevřeny lékárny v obchodních centrech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků šestého jarního kola
Oslabená sestava Turnova nedokázala čelit Kolínu
S kradeným BMW ujížděl z Líšného policii a způsobil dvě nehody
Liberecký kraj přispěl i na obnovu zámku v Doksech
V Galerii Granát probíhá výstava Snová realita

Nejčtenější články

19.04.: Mladou ženu hledanou u Železného Brodu vypátral policejní psovod
18.04.: FOTO: Závod kočárků v Libštátě kromě zábavy pomohl Danečkovi
20.04.: FOTO: Slavnostně otevřeli Centrum odborného vzdělávání ve Vysokém

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT