V turnovském klubu řádil zloděj, odhalili ho sami okradení

13.04.2019 21:25:43 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

V turnovském klubu řádil zloděj, odhalili ho sami okradení

V noci ze soboty 6. na neděli 7. dubna v diskotékovém klubu nedaleko centra Turnova začaly záhadně mizet hostům odložené mikiny, bundy a vesty. Jak okradených přibývalo, bylo jich celkem šest, začali se mezi sebou spojovat a po zlodějovi pátrat na diskotéce. Nakonec se jim ho podařilo opravdu odhalit.

Ukázalo se, že jejich oblečení vynášel ven 21letý cizinec, který se sem přišel bavit v doprovodu dvou svých krajanů. Ti se ale krádeží neúčastnili. „Mladík si společně s kradeným oblečením přivlastnil i obsah kapes, ve kterých našel cizí osobní doklady, platební karty, klíče a peníze v hotovosti. Jakmile hosté věděli, že je okradl on, donutili ho, aby jim ukázal, kam jejich věci dal. Ukázalo se, že je schoval do parku, odkud si je téměř všichni poškození zase vzali," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Červenobílá sportovní bunda, o kterou se zatím nikdo nepřihlásil Svou značkovou vestu se svazkem bezpečnostních klíčů a hotovostí 1 400 korun bohužel jedna slečna v hromadě oblečení nenašla a naopak zase o jednu červenobílou sportovní bundu se nikdo nepřihlásil. S největší pravděpodobností patří některé z návštěvnic diskotéky, která odešla domů ještě před dopadením zloděje. Zajištěnou bundu vidíte na zveřejněné fotografii a majitelce ji rádi vydají policisté obvodního oddělení policie v Turnově.

Okradení lidé a jejich přátelé byli na zloděje nad ránem hodně rozzlobení a hrozilo i to, že ho fyzicky napadnou. V této situaci ho doslova zachránila přivolaná policejní hlídka, která ho odvezla na služebnu. Nutno dodat, že se mladík zadržení nijak nebránil a do služebního vozidla nastoupil velmi rychle. Na služebně se snažil chvilku zapírat, ale nakonec se ke krádežím přiznal.

„Poté, co jsme ho seznámili s důkazy, mezi kterými nechyběl ani videozáznam z bezpečnostních kamer na diskotéce, které jeho chování zdokumentovaly, prohlásil: „Rozhodl jsem se přiznat, zejména na základě zhlédnutí videozáznamu, kde jsem se poznal, jak odnáším z diskotéky odcizené bundy." Takové originální doznání policisté tedy ještě neslyšeli," doplnila Baláková.

Hned v neděli mu policisté sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a v pondělí dopoledne už ho eskortovali před soudce Okresního soudu v Semilech. Ten ho potrestal vyhoštěním z České republiky na dobu dvou let.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie upozorňuje na výhružné e-maily, určitě nic neplaťte!
Požár Severochemy způsobil zaměstnanec, který kradl chemikálie
Podvodníci stále zkouší lákat po telefonu peníze od seniorů
Seniorka z Benecka podvodníky včas prokoukla a peníze jim nedala
Zloděj kradl v Turnově o Štědrém dnu, klíče prý měla rodina ve dveřích
Policisté kontrolovali při akci HAD i turnovskou diskotéku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.

Na sociální služby má Liberecký kraj stále málo peněz

Téměř jednu miliardu korun požaduje Liberecký kraj pro příští rok na zajištění sociálních služeb v regionu. Požadavek je o 40 % vyšší než loni. Vychází však ze skutečných nákladů vynaložených na sociální služby v roce 2018 a z požadavků poskytovatelů sociálních služeb na rok 2019. Kraji letos chybí v této oblasti zhruba 55 milionů korun a již od začátku roku žádá stát o dorovnání. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajský přebor: Sedmihorky na závěr nadstavby vyhrály v Bílém Kostele
Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici
Cyklojízda stezkou Járy Cimrmana 2019 objektivem Zdeňka Horáka
Volejbalistky Česka vyhrály nad Švédskem a postupují
Přednáška Petra Vodičky nejen o modelaření zakončí lomnickou výstavu

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
15.06.: Přepeře vydřenou výhrou ve Slatiňanech získaly v divizi druhé místo
16.06.: SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT